InnoEnergy Skills Institute i ManpowerGroup będą wspólnie podnosić kwalifikacje pracowników z sektora zielonej energii

zg

27.10.2023 13:56 Źródło: EIT InnoEnergy
Strona główna Energetyka, OZE InnoEnergy Skills Institute i ManpowerGroup będą wspólnie podnosić kwalifikacje pracowników z sektora zielonej energii

Partnerzy portalu

InnoEnergy Skills Institute i ManpowerGroup będą wspólnie podnosić kwalifikacje pracowników z sektora zielonej energii  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. EIT InnoEnergy

Współpraca InnoEnergy Skills Institute i ManpowerGroup została ogłoszona podczas The Business Booster – międzynarodowej konferencji dedykowanej zielonym innowacjom, zorganizowanej przez EIT InnoEnergy w Amsterdamie.

Zielona transformacja wiąże się z zapotrzebowaniem na miliony nowych miejsc pracy w takich obszarach, jak energia odnawialna, elektryfikacja transportu oraz sektor bateryjny i wodorowy. Dzięki partnerstwu EIT InnoEnergy i ManpowerGroup do 2025 roku aż 800 tys. pracowników z całej Europy zyska nowe kwalifikacje w całym łańcuchu wartości sektora baterii. Szkolenia – prowadzone zarówno w formie tradycyjnej, jak i online – dotyczyć będą 70 najbardziej poszukiwanych na rynku stanowisk, takich jak technicy baterii, operatorzy stacji ładowania pojazdów elektrycznych czy inżynierowie produkcji. Działania edukacyjne w tym obszarze będą realnym wsparciem dla osiągniecia celów Europejskiego Zielonego Ładu.

– Nasza współpraca jest inwestycją w planetę i ludzi, którym oferujemy nowe możliwości na rynku pracy. Skorzystamy na tym wszyscy – podkreśla Riccardo Barberis, prezes ManpowerGroup na Europę Północną – Poprzez współpracę z InnoEnergy w obszarze nowych talentów wspieramy transformację Europy w kierunku zeroemisyjności. To ważne dla nas nie tylko z punktu widzenia biznesu, ale przede wszystkim społecznie, bo pomagamy ludziom wykorzystać w pełni ich potencjał. 

InnoEnergy Skills Institute zapewnia szeroki wachlarz szkoleń online oraz wirtualnych i stacjonarnych ćwiczeń laboratoryjnych. Oferta obejmuje 35 kursów i ponad 400 godzin nauki w ponad 10 językach. Umożliwiają one przekwalifikowanie się i uzyskanie certyfikatów w zakresie zielonych miejsc pracy, a młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy zapewniają umiejętności niezbędne do rozpoczęcia kariery w sektorze zielonej energii.

– Transformacja w kierunku neutralnej dla klimatu gospodarki wymaga szerokiej współpracy i szerokiego podnoszenia kompetencji, których będzie potrzebował przyszły rynek pracy – dodaje Oana Penu, dyrektorka InnoEnergy Skills Institute. – Cieszymy się ze współpracy z ManpowerGroup, która pozwoli przyspieszyć te wysiłki i wyposażyć setki tysięcy pracowników w nowe umiejętności niezbędne do wspierania europejskich celów w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

– Jako EIT InnoEnergy, kierujemy strategicznymi dla Europy sojuszami przemysłu baterii i magazynowania energii, zielonego wodoru oraz fotowoltaiki, łącząc potrzeby biznesu i uczelni wyższych. Wyzwanie w tym obszarze jest ogromne, bowiem osiągnięcie neutralności klimatycznej będzie wymagało przekwalifikowania nawet 18 mln ludzi na całym świecie. Przykładowo do 2030 roku, w porównaniu z 2015 rokiem, liczba miejsc pracy w sektorze fotowoltaiki zwiększy się czterokrotnie. Rok 2023 jest Europejskim Rokiem Umiejętności, dlatego skupiamy się na rozwoju inicjatyw wzmacniających kompetencje przyszłości i umożliwiających rozwój zielonego przemysłu – dodaje Marcin Wasilewski, prezes EIT InnoEnergy w Europie Środkowej.

InnoEnergy Skills Institute powstał na bazie doświadczeń EBA Academy – europejskiej platformy edukacyjnej zapewniającej szkolenie, podnoszenie kwalifikacji i przekwalifikowywanie pracowników niezbędnych do rozwoju przemysłu bateryjnego w UE. InnoEnergy Skills Institute kontynuuje rozwój oferty w segmencie bateryjnym i magazynowania energii, poszerzając ją o kompetencje dotyczące obszaru zielonego wodoru i fotowoltaiki.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.