Wynik wyszukiwania - "inwestycje" - Wiadomości

Inwestycje wodorowe w praktyce, potencjał i wyzwania – technologie, przygotowanie inwestycji i eksploatacja

Bureau Varitas organizuje 28 marca szkolenie online z kategorii technologie wodorowe. Główną tematyką mają być inwestycje wodorowe w praktyce, potencjał i wyzwania – technologie, przygotowanie inwestycji i eksploatacja.
28.02.2024

Partia Zieloni zaprezentowała program na wybory samorządowe

Koniec z betonowaniem miast, walka z "patodeweloperką" i smogiem oraz stawianie na transport publiczny, inwestycje w zieleń i mieszkalnictwo społeczne znalazły się wśród głównych postulatów Partii Zieloni na nadchodzące wybory samorządowe.
13.01.2024

Ignitis zwiększył inwestycje i przychody na polskim rynku energii w 2023 roku

Inwestycje Ignitis w Polsce tylko w 2023 r. wyniosły ponad 170 mln euro. Spółka kontynuowała swój udział w rozwój sektora energii wiatrowej – a w nadchodzącym roku uruchomi dwie farmy wiatrowe na lądzie o łącznej mocy 187 MW. Grupa zamyka rok z podwojonym wolumenem sprzedaży energii na rynku polskim względem roku 2022 i rekordową umową PPA z Umicore.
27.12.2023

Nabór wniosków w programie „Energia dla wsi” został wydłużony do 29 lutego 2024 r.

Nabór wniosków w programie „Energia dla wsi” został wydłużony do 29 lutego 2024 r. - poinformował w czwartek resort rolnictwa. Dodano, że w związku z dużym zainteresowaniem programem skierowanym do rolników i spółdzielni energetycznych, zwiększono też jego budżet ze 100 mln zł do 1 mld zł.
15.12.2023

250 mln zł na inwestycje pomorskich samorządów w zw. z budową elektrowni atomowej

Powstał nowy wieloletni program dla Pomorza w związku z budową elektrowni jądrowej oraz pozostałej infrastruktury energetycznej - podał w piątek w komunikacie rzecznik rządu Piotr Müller. Na realizację nowego programu zostanie przeznaczone z budżetu państwa 250 mln zł w latach 2024–2028.
09.12.2023

Inwestycje w sieć elektroenergetyczną szansą na rozwój sektora eMobility w Polsce

Rozwój rynku samochodów elektrycznych w Polsce wciąż przyspiesza. Udział segmentu eMobility w naszym kraju nieustanie się zwiększa i daje perspektywy redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz smogu w miastach. Jednak oznacza to szereg wyzwań, z których najważniejszym wydaje się być konieczność rozwoju sieci dystrybucyjnych i wprowadzania ułatwień prawnych dla nowych przyłączeń.
20.11.2023

Wiceszef NFOŚiGW: od 2015 r. do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska trafiło 23 mld zł

Od 2015 r. do 2023 r. do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej trafiło 23 mld zł na projekty ekologiczne - podkreślił w czwartek podczas posiedzenia Rady ds. Samorządu Terytorialnego wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.
16.11.2023

Do 150 tys. zł dla gospodarstwa na ograniczenie zrzutu azotanów do wód

Maksymalnie 150 tys. zł będzie mogło otrzymać jedne gospodarstwo na inwestycje związane z ograniczeniem zrzutu azotanów do wód, poinformował w piątek resort infrastruktury. Nabór wniosków będzie trwał od 25 października do 24 listopada br. Wnioski należy składać do ARiMR.
20.10.2023

Nowe możliwości finansowania instalacji OZE dla hodowców trzody chlewnej

W przyszłym roku ma ruszyć pilotaż programu odbudowy pogłowia trzody chlewnej z budżetem 250 mln zł - poinformował w środę w miejscowości Dziwle (woj. łódzkie) minister rolnictwa Robert Telus. W ramach programu hodowcy będą mogli liczyć na dotacje oraz preferencyjne kredyty.
11.10.2023

Rząd we wrześniu powinien przyjąć tzw. małą uchwałę atomową dla Pomorza

We wrześniu rząd planuje przyjąć tzw. małą uchwałę ws. dodatkowych inwestycji na Pomorzu w związku z budową elektrowni atomowej – poinformowała PAP pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Łukaszewska-Trzeciakowska. Wartość dodatkowych inwestycji może sięgnąć ok. 200 mln zł - dodała.
06.09.2023

Morska energetyka wiatrowa w Europie łapie wiatr w śmigła i nadrabia zaległości. Szanse dla polskich producentów

Na akwenach wokół państw europejskich w pierwszej połowie 2023 r. zbudowano instalacje, które zapewnią kolejne 2,1 GW nowej energii z morskiej energetyki wiatrowej. Inwestycje w morską energetykę wiatrową wracają do normy, ale wciąż są zaległości do nadrobienia, w tym w potencjale i organizacji łańcucha dostaw – informuje WindEurope w najnowszym raporcie. Są więc szanse dla polskich producentów, by uzupełnili moce produkcyjne dla dynamicznie rozwijającej się branży.
20.08.2023

Z "zielonego budżetu" powstaną nowe łąki kwietne i zielone strefy w Katowicach

Ponad 30 przedsięwzięć zakładających zazielenienie w Katowicach różnych terenów przygotowuje tamtejszy Zakład Zieleni Miejskiej, podało w czwartek miasto. Inwestycje są finansowane z "zielonego budżetu", czyli puli budżetu obywatelskiego wydzielonej na cele związane z miejską przyrodą i ekologią.
04.08.2023

MFiPR: Dobry klimat w miastach Polski Wschodniej. Rusza nabór projektów do dofinansowania w obszarze adaptacji miast do zmian klimatu

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje o ruszającym 31 lipca naborze projektów do dofinansowania w obszarze adaptacji miast do zmian klimatu. Inwestycje pomogą w odbetonowaniu miast i ich zazielenieniu. Będą też sprzyjać ochronie bioróżnorodności.
31.07.2023

URE: najwięksi dystrybutorzy prądu wykonali w 2022 r. 97 proc. planów inwestycyjnych

Pięciu największych operatorów systemów dystrybucyjnych (OSD) energii elektrycznej w 2022 r. zrealizowało 97 proc. z uzgodnionych z Prezesem Urzędu Regulacji Energetyki nakładów inwestycyjnych - wynika z raportu URE. Zrealizowane nakłady przekroczyły 8 mld zł.
06.07.2023

Tauron planuje zwiększyć inwestycje w sieci elektroenergetyczne do 3 mld zł w 2024 r.

Koncern energetyczny Tauron planuje zwiększyć nakłady inwestycyjne w sieci elektroenergetyczne do 3 mld zł w 2024 r. – podał zarząd firmy na piątkowej konferencji prasowej w Katowicach. Środki te trafią na przyłączenia nowych klientów, w tym OZE oraz modernizację i przebudowę sieci.
24.06.2023

Badanie: emocje inwestorów najbardziej wpływają na ceny energii, najmniej na ceny zbóż

Emocje inwestorów najbardziej wpływają na ceny energii na giełdach, natomiast najmniej na ceny zbóż - wynika z badań ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego. Ich zdaniem analiza zachowań w sieci jest wiarygodniejsza niż badania ankietowe.
04.05.2023

Grupa Azoty planuje w przyszłym roku weryfikację celów strategii na lata 2021-2030

W 2024 roku jest planowana weryfikacja poszczególnych celów strategii spółki na lata 2021-2030. Spółka obecnie podtrzymuje chęć przejęcia Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica, wokół którego mają być skupione "zielone" aktywa grupy.
16.04.2023

Kolejna firma paliwowa chce inwestować w elektromobilność

Do końca 2024 r. sieć MOYA należąca do firmy Anwim powinna liczyć 500 stacji paliw – powiedział PAP Sebastian Król partner Enterprise Investors, większościowego akcjonariusza Anwimu. Jak dodał, ze względu na zmiany jakie zachodzą na rynku, m.in rozwój elektromobilności, czas wyznaczyć nowe cele.
10.04.2023

PGE Energia Ciepła – największy producent ciepła dla gospodarstw domowych i lider zielonej transformacji w ciepłownictwie

PGE Energia Ciepła, z Grupy PGE, największy producent ciepła dla gospodarstw domowych w kraju konsekwentnie dąży do wytwarzania energii i ciepła w jak największym stopniu ze źródeł zero- lub niskoemisyjnych. Do 2030 roku udział energii odnawialnej w produkcji ciepła ma wynieść ok. 20 procent (z uwzględnieniem kotłów elektrodowych w sumie mocy ciepłowniczej), a 100 procent źródeł energii ma być zero- lub niskoemisyjnych.
07.04.2023

Wielomilionowe inwestycje KGHM w ochronę środowiska – trwają prace w Hucie Miedzi Legnica [GALERIA]

Miedziowy gigant niemal całkowicie wyeliminuje emisje arsenu i rtęci dzięki nowej Instalacji Oczyszczania Gazów Poprocesowych. To pierwsza taka inwestycja w Polsce i jedna z kilku na świecie. Już za półtora miesiąca nowatorski węzeł na instalacji SOLINOX w Hucie Miedzi Legnica doczyści gazy z tych pierwiastków do poziomu nie większego niż 0,05 mg/Nm3. To kolejny element Programu BATAs, który z powodzeniem realizuje KGHM.
04.04.2023

Wielomiliardowe inwestycje w porty mają zwiększyć ich możliwości rozwoju i bezpieczeństwo energetyczne [WIDEO]

– Nie możemy zatrzymywać inwestycji w polskich portach, bo to jest ich pięć minut – podkreśla wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Jak podkreśla, ubiegły rok po raz kolejny z rzędu okazał się dla morskich portów rekordowy pod względem przeładunków i bez większych problemów poradziły sobie one z przeładunkiem importowanego do Polski węgla i innych surowców. W kolejnych latach ich rozwój będą warunkować dalsze inwestycje, których wartość też jest obecnie rekordowa.
24.01.2023

Marguerite uruchamia platformę inwestycyjną dla projektów PV

Marguerite zainwestuje do 60 mln euro w platformę inwestycyjną dedykowaną projektom fotowoltaicznym typu greenfield.
23.01.2023

PKN Orlen zainwestuje w 2023 r. 34 mld zł m.in. w OZE

PKN Orlen zainwestuje w 2023 r. 34 mld zł - poinformował w piątek w Gdańsku prezes PKN Orlen daniel Obajtek. Zapowiedział m.in. rozbudowę mocy nawozowych. Koncern jest właścicielem Anwilu - drugiego producenta nawozów w Polsce.
20.01.2023

Wmurowano kamień węgielny pod budowę kotłowni EC I

Kamień węgielny pod budowę kotłowani rezerwowo-szczytowej, składającej się z czterech wodnych kotłów gazowych o mocy 9,5 MWt każdy, wmurowano w poniedziałek w Elektrociepłowni Bydgoszcz I należącej do PGE Energia Ciepła. Inwestycja zapewni dodatkowe dostawy ciepła.
17.01.2023

Ørsted i ZE PAK podpisują list intencyjny i tworzą nowe miejsca pracy

Deweloper Ørsted i polska firma energetyczna ZE PAK SA podpisały list intencyjny w sprawie utworzenia nowych miejsc pracy w związku z planowanymi inwestycjami.
02.12.2022

Prezes PiS: termin likwidacji kopalń trzeba jeszcze raz przeanalizować

Termin likwidacji kopalń, które - zgodnie z umową społeczną dla górnictwa - na większą skalę miałyby być zamykane od 2034 roku, „trzeba będzie jeszcze raz przeanalizować i trzeba będzie tutaj wykazywać duże zdecydowanie wobec partnera europejskiego” – mówił w niedzielę w Gliwicach Jarosław Kaczyński.
20.11.2022

Sondaż dla rp.pl: więcej Polaków za inwestycjami w górnictwo węglowe niż przeciw nim

40,3 proc. respondentów uważa, że Polska powinna zwiększyć inwestycje w górnictwo węglowe, czego domaga się Solidarna Polska, 29,1 proc. badanych jest przeciwnego zdania, a 30,6 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej kwestii - wynika z sondażu SW Research dla rp.pl.
20.11.2022

Fundusz emerytalny ABP zainwestuje w farmę wiatrową, która ma dostarczać energię dla ponad 5,5 mln odbiorców

Największy fundusz emerytalny w Holandii, Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds (ABP), zapowiedział wybudowanie farmy wiatrowej na Morzu Północnym, która produkowałaby energię dla przeszło 5,5 mln gospodarstw domowych - informuje w poniedziałek portal NOS.
14.11.2022

UE inwestuje 1,8 mld euro w projekty w dziedzinie czystych technologii, m.in. w Polsce

UE zainwestuje ponad 1,8 mld euro w 17 innowacyjnych projektów w dziedzinie czystych technologii w ramach trzeciej rundy przydzielania dotacji z funduszu innowacyjnego. Wybrane projekty zlokalizowane są w Bułgarii, Finlandii, Francji, Holandii, Islandii, Niemczech, Norwegii, Polsce i Szwecji.
12.07.2022

Polska i Norwegia razem dla rozwoju offshore i OZE. Spotkanie branży już niedługo

Polska i Norwegia mają ambitne plany rozwoju energetyki wiatrowej, a długa historia współpracy polsko-norweskiej w sektorze morskim powinna być doskonałą podwaliną wspólnych projektów w branży przyszłości. O tym, gdzie i jak oba kraje uzupełniają się w łańcuchu wartości offshore, oraz w jaki sposób rozwijać biznes, będzie mowa na przełomie sierpnia i września podczas Offshore Northern Seas (ONS) w norweskiej stolicy ropy i gazu - Stavanger.
08.07.2022

Budimex zainteresowany inwestycjami w offshore

Grupa budowlana Budimex jest zainteresowana udziałem w inwestycjach offshore. Chce wykorzystać swoje doświadczenie, by wspomóc porty w rozbudowie infrastruktury oraz realizować lądowe części projektów.
06.07.2022

Doosan nie wyklucza budowy w Polsce fabryki elementów reaktorów

Koreańska firma Doosan Enerbility - producent m.in. najważniejszych części reaktorów jądrowych - nie wyklucza, że zbuduje w Polsce fabrykę. Rozważymy to, jeżeli polski rząd zleci budowę elektrowni jądrowych koreańskiemu KHNP - mówią przedstawiciele firmy.
30.06.2022

Wartość inwestycji w offshore wind wzrośnie do 100 mld dolarów w 2030 roku

Według szacunków ośrodka analitycznego Rystad Energy, globalne wydatki kapitałowe na morską energetykę wiatrową wzrosną ponad dwukrotnie, osiągając poziom ponad 100 mld dolarów w 2030 roku.
26.06.2022

Konsolidacja przyszłością rynku usług dla energetyki w Polsce i Europie?

Należy spodziewać się, że ostatni niezależny dystrybutor energii elektrycznej (prądu) w Polsce, spółka PKP Energetyka, nabyta przez fundusz CVC 7 lat temu (co oznacza, że nadszedł czas na wyjście funduszu z inwestycji) zostanie kupiony przez Skarb Państwa lub zostanie wprowadzony na Giełdę Papierów Wartościowych (GPW). Dużo mniej prawdopodobne jest przejęcie przez fundusz infrastrukturalny lub gracza branżowego.
10.05.2022

Inwestor z USA chce zostać udziałowcem Columbusa

Columbus Energy, wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki, ma szansę pozyskać zagranicznego inwestora. Spółka zawarła Term-Sheet, na podstawie którego może pozyskać 200 mln zł z grupy inwestycyjnej ze Stanów Zjednoczonych.
02.05.2022

Finansowanie zielonych technologii związanych z transformacją energetyczną

Finansowanie projektów związanych z transformacją energetyczną oraz wyzwania stojące przed tego typu inwestycjami stały się tematem debaty 28 trzeciego dnia Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022
25.04.2022

W 2021 r. grupa EBI wsparła inwestycje w Polsce rekordową kwotą 6,5 mld euro, w tym zielone projekty

W 2021 r. grupa EBI wsparła inwestycje w Polsce rekordową kwotą 6,5 mld euro, co sprawiło, że pod względem wielkości finansowania Polska znalazła się po raz pierwszy na czwartym miejscu w UE - poinformowała w środę wiceprezeska Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska.
21.04.2022

Grupa Selena stawia na produkcję zielonej energii

Obecna od 30 lat na międzynarodowych rynkach Grupa Selena kontynuuje inwestycje w rozwój odnawialnych źródeł energii. Znana z cenionych rozwiązań dla budownictwa Grupa, po rozszerzeniu oferty o rozwiązania fotowoltaiczne dla biznesu, o czym informowała w styczniu br., stawia na rozwój jako producent zielonej energii.
07.04.2022

Holandia. Rząd przeznacza 1,7 mld euro na turbiny wiatrowe na Morzu Północnym

Holenderski gabinet postanowił przeznaczyć 1,7 miliarda euro na postawienie nowych turbin wiatrowych na Morzu Północnym. „To kamień milowy w przejściu na bardziej zrównoważoną energię elektryczną i uniezależnienie się od pozyskiwania surowców z Rosji” – powiedział w piątek minister klimatu i energii Rob Jetten.
19.03.2022

Prezes URE: dystrybucja szacuje na ok. 100 mld zł możliwe wydatki związane z OZE do 2030 r.

Sektor dystrybucji energii elektrycznej wstępnie szacuje, że do 2030 r. będzie musiał wydać niemal 100 mld zł na swoje zadania, digitalizację sieci, oraz na przyłączenie OZE, które mają umowy bądź warunki przyłączenia - poinformował prezes URE Rafał Gawin.
18.03.2022

Mercedes-Benz inwestuje w zeroemisyjną fabrykę w Jaworze

Budowę nowej bocznicy kolejowej i centrum logistycznego dla fabryki Mercedesa w Jaworze (Dolnośląskie) przewiduje umowa podpisana przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland i Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną „INVEST-PARK”. Koszt inwestycji to kilkadziesiąt mln zł.
17.03.2022

ZE PAK i Ørsted planują farmy wiatrowe na Bałtyku

ZE PAK i Ørsted deklarują szybką realizację wspólnego projektu, co pomoże ograniczyć zależność Polski od importu surowców energetycznych. Inwestycji towarzyszyć będą działania wspierające bezpieczeństwo ekonomiczne i społeczne Wielkopolski Wschodniej, w której działa ZE PAK. ZE PAK i Orsted uznali, że połączenie sił jest lepszym rozwiązaniem niż oddzielne staranie się o lokalizacje na Morzu Bałtyckim. ZE PAK odchodzi od węgla i musi zastąpić brudne moce węglowe czystą energią do 2030 r., a Ørsted rozwinął największy na świecie p
08.03.2022

Terminal offshore jednak w Gdańsku zamiast w Gdyni! Rząd zmienił lokalizację

Rząd przyjął we wtorek uchwałę zmieniającą lokalizację terminala instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych - podało Centrum Informacyjne Rządu. Zamiast portu w Gdyni, terminal ma powstać w porcie w Gdańsku, w terminie do 1 czerwca 2025 r.
01.03.2022

Carbon Tracker: Gazowe inwestycje Polski będą kosztowne dla podatników i klimatu

Ośrodek analityczny Carbon Tracker przekonuje, że nowe plany inwestycyjne w Polsce w obszarze energetyki gazowej kosztowałyby podatników miliardy złotych i zniweczyłyby wysiłki na rzecz osiągnięcia celów neutralności klimatycznej.
20.02.2022

EDPR dodała rekordowe 2,6 MW nowej mocy z OZE do swojego portfela

Spółka konsekwentnie realizuje swój plan strategiczny i stopniowo zbliża się do celu 20 GW mocy zainstalowanej, założonego w planie biznesowym na lata 2021-2025. EDPR dodała również rekordowe 2,6 MW nowej mocy, zwiększając łączną moc zainstalowaną do 13,6 GW.
18.02.2022

2022 rok czasem fotowoltaiki dla biznesu? Inbank wspiera liderów branży

W 2022 roku polski rynek fotowoltaiki czeka rewolucja, głównie za sprawą nowych zasad rozliczania nadwyżek energii elektrycznej wytwarzanej przez prosumentów. Czołowe firmy instalatorskie planują jednak dalszą ekspansję, szczególnie w segmencie produktów skierowanych do klientów biznesowych. Oddział Inbanku w Polsce dostarcza rozwiązania typu „embedded finance” dla ponad 180 firm działających w sektorze „zielonej energii”, w tym liderów branży, takich jak Columbus Energy czy Edison Energia.
28.01.2022

PKN Orlen zamierza przeznaczyć w tym roku na inwestycje 15,2 mld zł

Polski Koncern Naftowy Orlen planuje przeznaczyć w tym roku na inwestycje 15,2 mld zł, z czego 10,7 mld zł na rozwój a 4,5 mld zł na utrzymanie - poinformował płocki koncern w czwartkowej prezentacji wynikowej.
28.01.2022

Budimex chce inwestować na Bałtyku

Budimex, firma znana jako wykonawca inwestycji drogowych i kolejowych, kończy proces zakupu spółki posiadającej pozwolenie na budowę lądowej farmy wiatrowej, ale myśli też o Bałtyku.
26.01.2022

Wody Polskie o inwestycjach na Odrze

Spółka Wody Polskie opublikowała stanowisko w związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi planowanych inwestycji na Odrze, określających je jako "betonowanie rzeki" i "niszczenie natury". Poniżej przytaczamy stanowisko w całości.
25.01.2022

Kto jest kim w polskim offshore? Baltic Power: Weszliśmy w finalny etap przygotowań

Morska energetyka wiatrowa będzie jednym z filarów transformacji nie tylko polskiego sektora energetycznego, ale także polskiego lidera rynku paliw – PKN Orlen. Celem koncernu jest podążanie ścieżką transformacji, która wytycza nowoczesna petrochemia oraz odnawialne źródła energii, w tym offshore wind. W kolejnym tekście z cyklu „Kto jest kim w Polskim offshore?”, pytamy Baltic Power o postępy w realizacji projektów morskiej farmy wiatrowej na polskim Bałtyku. W ciągu nadchodzących 6 miesięcy inwestor wyłoni firmy odpowiedzialne
13.01.2022

Piechowiak: państwa arabskie to perspektywiczny rynek dla polskich firm specjalizujących się w OZE

Państwa arabskie to perspektywiczny rynek dla polskich firm – ocenił wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak. Dodał, że polskie przedsiębiorstwa mogą pomóc w transformacji arabskich gospodarek w kierunku zrównoważonego rozwoju.
06.12.2021

Dogger Bank nieopłacalny dla Norwegów? Rząd zwiększy inwestycje w offshore wind w 2022 roku

Inwestycja norweskiego potentata energetycznego Equinor w morską farmę wiatrową Dogger Bank (3,6 GW), obecnie największy na świecie projekt morskiej energetyki wiatrowej w budowie, będzie nieopłacalna – wynika z badanias finansowanego przez rząd norweski. Nie zmienia to faktu, że Norwegia ma ambicję zwiększenia nakładów budżetowych na rozwój offshore wind. Przychody norweskiej branży OZE stale rosną, podczas gdy sektor ropy i gazu odnotowuje spadki, jednak w dalszym ciągu pozostając najbardziej dochodowym segmentem energetyki w N
26.11.2021

Polenergia inwestuje w Edison Energia

Polenergia - największa polska prywatna grupa energetyczna - podpisała przedwstępną umowę nabycia 100 proc. akcji spółki Edison Energia. Połączenie sił obu spółek pozwoli Polenergii na znaczne zwiększenie udziału w dynamicznie rozwijającym się w Polsce obszarze szeroko rozumianej energetyki rozproszonej. Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
05.11.2021

450 wielkich firm finansowych deklaruje wspieranie zerowej emisji netto

450 globalnych firm finansowych, kontrolujących ok. 40 proc. światowych aktywów, zobowiązało się, że podejmie działania, by ograniczyć wzrost globalnego ocieplenia do 1,5 st. C - ogłoszono w środę podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26.
04.11.2021

Jeff Bezos i Bill Gates obiecali znaczące fundusze na walkę ze zmianami klimatu

Założyciele firm Amazon, Jeff Bezos i Microsoft, Billa Gates ogłosili we wtorek podczas trwającej w Glasgow ONZ-owskiej konferencji klimatycznej COP26 znaczące wsparcie finansowe wysiłków na rzecz zatrzymania zmian klimatu.
04.11.2021

Mauretania stawia na produkcję wodoru. Pomoże fotowoltaika i farmy morskie

Afrykański koncern energetyczny Chariot rozpoczął współpracę z Mauretanią, aby wesprzeć jej cel, jakim jest zostanie światowym liderem w produkcji ekologicznego wodoru. Być może zielone paliwo będzie powstawało na bazie energii pochodzącej z pierwszej morskiej farmy wiatrowej.
01.10.2021

RWE pracuje nad bazą do obsługi farm wiatrowych w Ustce

RWE rozpoczęło prace nad ustanowieniem stacji technicznej do obsługi farmy wiatrowej. Baza miałaby powstać w Ustce. Firma przedstawiła już jej plany tamtejszej radzie miasta.
30.09.2021

bp czeka na odpowiednie przepisy, chce inwestować w bałtycki offshore

Polski sektor morskiej energetyki wiatrowej jest wysoko na liście priorytetów bp – zapowiadają przedstawiciele koncernu i podkreślają, że rozważane są inwestycje w tym obszarze. Warunkiem jest jednak stabilne otoczenie regulacyjne, kluczowe przy wielomiliardowych nakładach i 25–30-letnim okresie zwrotu.
10.09.2021

Inwestor: planowany zakład recyklingu nie będzie składowiskiem odpadów

Planowany zakład recyklingu materiałów budowlanych w Wolinie (Zachodniopomorskie) nie będzie składowiskiem odpadów – zapewnia inwestor. Cześć mieszkańców protestuje przeciwko inwestycji.
30.07.2021

Premier: Polski Ład dla Zachodniego Pomorza to ponowne uprzemysłowienie tego regionu

Polski Ład dla Zachodniego Pomorza to ponowne uprzemysłowienie tego regionu, a z drugiej strony tysiące mniejszych inwestycji - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki w woj. zachodniopomorskim. Wymienił m.in. budowę głębokowodnego portu kontenerowego.
11.06.2021

"Technologia to drzwi do przyszłości". Wywiad z prezesem Automatic Systems Engineering

O powstaniu, rozwoju i perspektywach nowoczesnej firmy technologicznej rozmawiamy z Dariuszem Jachowiczem, prezesem zarządu Automatic Systems Engineering Sp. z o.o., założycielem Grupy Technologicznej ASE.
19.05.2021

91,5 mln zł z RFIL dla Pomorskiego na inwestycje

Prawie 91,5 miliona złotych otrzyma województwo pomorskie w ramach kolejnego konkursu Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) - podał w środę Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku.
31.03.2021

Strategia partnerstwa dla offshore wind. RWE w Polsce

Pilna potrzeba dekarbonizacji sektora energetycznego kieruje uwagę wszystkich na rosnącą rolę energii odnawialnej. RWE, jako doświadczony deweloper branży OZE, dostrzega olbrzymi potencjał i znaczenie polskiego rynku offshore wind dla przyszłości energetycznej kraju. Między innymi o tym mieliśmy okazje porozmawiać z Pålem Coldevinem, wiceprezesem wykonawczym RWE Offshore Wind ds. rozwoju offshore w krajach nordyckich, Polsce i krajach bałtyckich, podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku.
21.08.2023

Kiedy popłynie prąd z BC-Wind? Rozmowa z Kacprem Kostrzewą

W obliczu rosnącego zapotrzebowania na energię odnawialną, Polska kieruje swoje spojrzenie na offshore wind. Potencjał morskich farm wiatrowych przyciąga uwagę inwestorów i ekspertów. Podczas tegorocznej konferencji PSEW w Serocku, mieliśmy okazję porozmawiać z Kacprem Kostrzewą, dyrektorem projektu BC-Wind w Ocean Winds, na temat ich przedsięwzięcia MFW oraz planów na przyszłość.
10.08.2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.