Grupa Selena stawia na produkcję zielonej energii

zk

07.04.2022 10:55
Strona główna Energetyka, OZE Grupa Selena stawia na produkcję zielonej energii

Partnerzy portalu

Grupa Selena stawia na produkcję zielonej energii - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Obecna od 30 lat na międzynarodowych rynkach Grupa Selena kontynuuje inwestycje w rozwój odnawialnych źródeł energii. Znana z cenionych rozwiązań dla budownictwa Grupa, po rozszerzeniu oferty o rozwiązania fotowoltaiczne dla biznesu, o czym informowała w styczniu br., stawia na rozwój jako producent zielonej energii.

Grupa zamierza inwestować w odnawialne źródła energii, realizując i eksploatując projekty biogazowe, biometanowe, fotowoltaiczne i wiatrowe w Europie Centralnej oraz Wschodniej. Projekty z tego obszaru realizuje Selena Green Investments, która odpowiada za kompleksowe wsparcie inwestycji OZE.

– Selena Green Investments (SGI) jest częścią Grupy Selena, odpowiadającą za rozszerzenie oferty o działalność w sektorze odnawialnych źródeł energii. SGI posiada stabilny, polski kapitał i wielopłaszczyznowo wspiera swoich partnerów, wśród których znajdują się m.in. firmy deweloperskie i produkcyjne oraz dostawcy substratów. Współpracujemy blisko z podmiotami naukowymi i technologicznymi. Będziemy zajmować się zarządzaniem, projektowaniem, zakupem, a także wsparciem finansowym i prawnym projektów OZE – podkreśla Paweł Grzegorski, prezes zarządu Selena Green Investments.

Zgodnie z obowiązującymi założeniami Polityki Energetycznej Polski (PEP) głównymi kierunkami rozwoju sektora do roku 2040 mają być: sprawiedliwa transformacja, budowa zeroemisyjnego systemu energetycznego oraz dobra jakość powietrza. Otoczenie sprzyja rozwojowi projektów OZE i coraz więcej podmiotów poszukuje sprawdzonych partnerów do realizacji inwestycji na rzecz zrównoważonego rozwoju.

– Innowacyjność, globalny zasięg oraz najwyższe standardy jakości są wyznacznikami Grupy Selena. Bazując na tych filarach, Selena Green Investments zapewnia stabilne warunki współpracy, długoterminowe kontrakty, a także profesjonalne wsparcie w zakresie rozwoju technologii, edukacji i komunikacji społecznej w sektorze OZE – wylicza Wojciech Chyłek, wiceprezes zarządu Selena Green Investments.

Grupa Selena od wielu lat angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. W pierwszym kwartale 2022 roku rozszerzyła swoje portfolio o część Grupy Selena, która oferuje usługę kompletnego dachu energetycznego dla przemysłu i logistyki. Grupa powołała także departament ds. sustainability, którego zadaniem jest dostarczanie produktów dla budownictwa neutralnego klimatycznie przy jednoczesnym stosowaniu najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju korporacyjnego.

– Grupa Selena konsekwentnie buduje swoją obecność na wszystkich kontynentach, zdobywając doświadczenie na zagranicznych rynkach. Dzięki temu nasza organizacja szybko się rozwija i naturalnie rozszerza swoją działalność o rozwiązania poszukiwane przez użytkowników. Wsparcie projektów OZE było dla nas naturalnym krokiem, ponieważ Selena od początku swojej działalności angażuje się w realizację celów, które dzisiaj nazywamy modelem działania ESG (environmental, social and corporate governance) – wskazuje Krzysztof Domarecki, członek rady nadzorczej Selena Green Investments oraz główny akcjonariusz Grupy Selena.

Obecnie w skład Grupy wchodzą 34 spółki w 19 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji, Kazachstanie, Hiszpanii i we Włoszech.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.