ZNIKA zapowiada kampanię #Wysylkabezplastiku. Czas na redukcję zużycia plastiku w e-commerce!

Strona główna Odpady, Recykling ZNIKA zapowiada kampanię #Wysylkabezplastiku. Czas na redukcję zużycia plastiku w e-commerce!

Partnerzy portalu

ZNIKA zapowiada kampanię #Wysylkabezplastiku. Czas na redukcję zużycia plastiku w e-commerce! - ZielonaGospodarka.pl
Fot. ZNIKA

ZNIKA, startup specjalizujący się w ekologicznych opakowaniach z naturalnych składników, zapowiada swoją najnowszą inicjatywę o nazwie #wysylkabezplastiku.

Celem kampanii jest mobilizacja firm działających w sektorze e-commerce do rezygnacji z plastikowych opakowań na rzecz bardziej zrównoważonych alternatyw. Początek kampanii odbędzie się 5 marca 2024 r. Od tej daty aż do końca roku firmy będą mogły zgłaszać chęć uczestniczenia w projekcie.

Poszukujemy partnerów dołączających się do naszej misji, aby razem zmniejszyć ślad plastikowy w naszej codziennej działalności. Do tej pory zdołaliśmy zredukować aż 6 ton plastiku! Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć jeszcze większy sukces.

Problem z plastikiem


Zanieczyszczenie plastikiem to poważny problem globalny. Zakłady przemysłowe na całym świecie wyprodukowały już ponad 9 miliardów ton plastiku. Oznacza to, że obecnie na jedną osobę przypada ponad 1 tona tworzyw sztucznych! Globalnie tylko 9% zostało poddane recyklingowi, reszta stała się po prostu odpadami.

Badania przeprowadzone przez Polski Pakt Plastikowy wykazują, że w Polsce tylko butelki PET podlegają recyklingowi na poziomie ponad 30% tego odpadu. Oznacza to, że żadne inne plastikowe opakowanie nie jest recyklingowane nawet w 30%.

Rozwiązaniem ZNIKA na plastikowy problem są opakowania na bazie roślin


ZNIKA specjalizuje się we wdrażaniu na rynek opakowań kompostowalnych z biotworzyw. Charakteryzuje je to, że po wykorzystaniu rozkładają się do naturalnych związków bezpiecznych dla środowiska - wody, dwutlenku węgla i biomasy. Mówiąc krótko, zmieniają się w kompost. W ich ofercie znajdziecie całą gamę takich opakowań m.in. kompostowalne foliopaki kurierskie, taśmy klejące, saszetki produktowe.

Jednak to nie wszystko. Jako firma wspierają też inne ekologiczne rozwiązania - opakowania z papieru z trawy, taśmy klejące z naturalnego, niepowlekanego papieru i roślinnego kleju kompostowalnego; koperty ochronne wykonane w 100% z makulatury i wiele innych. Zajmują się też ekoprojektowaniem.

W 2023 roku ZNIKA dostarczyło aż 6 ton opakowań z roślinnych materiałów do 400 partnerów. Żeby pobić ten rekord, w tym roku startup ZNIKA zaprasza wszystkie chętne marki, które dbają o środowisko do akcji #wysylkabezplastiku.

Kampania #Wysylkabezplastiku


W ramach kampanii #wysylkabezplastiku, ZNIKA zobowiązuje się wspierać przedsiębiorstwa w procesie eliminacji plastikowych opakowań. Firmy są zachęcane do dołączenia do tej inicjatywy, rezygnując z plastiku w procesie wysyłki, zarówno samodzielnie, jak i przy wsparciu ZNIKA. Aby przystąpić do akcji, wystarczy odwiedzić https://znika.pl/pages/contact i wysłać wiadomość z wyrażeniem chęci uczestnictwa w projekcie.

Firmy, które przyjmą wyzwanie #wysylkabezplastiku, otrzymają dedykowane odznaki w postaci eko naklejek, poradnik do ekologicznego pakowania oraz darmową promocję w mediach.

Akcja będzie szeroko nagłaśniana na portalach ekologicznych i wśród infuencerów takich jak: Katarzyna Zajączkowska (Instagram: @odpowiedzialnamoda, Podcast na YouTube, Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts: Odpowiedzialna Moda), Monika Michalska (Instagram: Pani_od_odpadów), Katarzyna Kwaśny (Instagram: zielona_sroka)

Ekologiczne opakowania to przyszłość biznesu


“Zrezygnowanie z plastiku w wysyłce to nie tylko zysk dla środowiska, ale również dla biznesu. Najnowsze badania pokazują, że coraz więcej konsumentów negatywnie reaguje na plastikowe opakowania i jest skłonnych zrezygnować z danej marki, jeśli nie pakuje ona ekologicznie.

Dodatkowo zmiana opakowania na ekologiczne, to zyski marketingowe i brandingowe oraz zredukowanie ryzyka negatywnych opinii od klientów” - powiedział Michał Kruszyński, CEO ZNIKA.

Firma zachęca wszystkie przedsiębiorstwa do dołączenia do akcji #wysylkabezplastiku i podejmowania kroków w kierunku roślinnego pakowania. Zaangażowanie jak największej liczby przedsiębiorstw jest kluczowe do przeprowadzenia zmian na rynku. Tylko wspólnie możemy stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość.

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.