SolarEdge z wyróżnieniem w konkursie Diamenty Green Industry

kw

23.10.2023 09:51
Strona główna Energetyka, OZE SolarEdge z wyróżnieniem w konkursie Diamenty Green Industry

Partnerzy portalu

SolarEdge z wyróżnieniem w konkursie Diamenty Green Industry - ZielonaGospodarka.pl
For. SolarEdge Technologies

Firma SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, otrzymała wyróżnienie w konkursie „Diamenty Green Industry”. Wyróżnienie w kategorii „Lider technologii dla przemysłu” trafiło do SolarEdge podczas wydarzenia „Green Industry Summit”.

Konkurs „Diamenty Green Industry” ma na celu uhonorowanie firm oraz przedsiębiorców reprezentujących lub współpracujących z sektorem przemysłowym i logistyką, którzy wyróżniają się na tle konkurencji, a w swojej strategii uwzględniają realizacje celów zrównoważonego rozwoju. 

Kategoria „Lider technologii dla przemysłu”, w której SolarEdge otrzymał wyróżnienie, nagradza firmy wykorzystujące lub oferujące zaawansowane rozwiązania technologiczne, które wspierają procesy produkcyjne. Ważne jest, aby przyczyniały się one również do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne przy jednoczesnym podnoszeniu konkurencyjności przedsiębiorstwa.

W ramach konkursu SolarEdge otrzymał wyróżnienie za nową generację optymalizatorów mocy - seria S. Wyróżniona technologia jest odpowiednia do komercyjnych zastosowań fotowoltaicznych i jeszcze bardziej obniża koszty BoS, jednocześnie wprowadzając ulepszone zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. Optymalizatory mocy serii S są wyposażone w funkcję SolarEdge SenseConnect. To pierwsza w branży technologia, która zapobiega potencjalnym łukom elektrycznym już na poziomie złącza.

„Komercyjne technologie energetyczne stanowią ważny i stale rozwijany obszar działalności SolarEdge i są odpowiedzią na potrzeby polskiego przemysłu. Coraz więcej firm inwestuje w fotowoltaikę, by obniżyć rachunki za prąd. Firmom nie chodzi jednak tylko o efektywność energetyczną – zależy im na znalezieniu systemu, który pomoże zapewnić bezpieczną pracę instalacji fotowoltaicznej, szczególnie w sytuacji awarii, pożaru czy powodzi. W osiągnięciu tego celu mogą pomóc nasze komercyjne optymalizatory mocy serii S. Cieszymy się, że nasze rozwiązanie spotkało się z pozytywnym odzewem ze strony Kapituły Konkursu ‘Diamenty Green Industry’. Jesteśmy przekonani, że także polskie firmy zauważą korzyści z wyboru tego rozwiązania i podwyższą swoje bezpieczeństwo wybierając tę linię produktów” – mówi Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

O SolarEdge:

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracował inteligentny falownik, który zmienił sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Falownik SolarEdge z optymalizacją mocy DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii produkowanej przez system PV. Kontynuując postęp w dziedzinie inteligentnej energii, SolarEdge adresuje kompletny zestaw rozwiązań w zakresie PV, magazynowania energii, ładowania EV i usług sieciowych dla różnych segmentów rynku energetycznego.

Więcej informacji o SolarEdge jest dostępnych pod adresem solaredge.com

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.