Air Products udziela Envision Energy zamówienia na turbiny wiatrowe o mocy 1,67 GW na potrzeby elektrowni wodorowej NEOM Green Company

Air Products udziela Envision Energy zamówienia na turbiny wiatrowe o mocy 1,67 GW na potrzeby elektrowni wodorowej NEOM Green Company - ZielonaGospodarka.pl
06.06.2023 17:38
Strona główna Energetyka, OZE Air Products udziela Envision Energy zamówienia na turbiny wiatrowe o mocy 1,67 GW na potrzeby elektrowni wodorowej NEOM Green Company

Partnerzy portalu

Air Products udziela Envision Energy zamówienia na turbiny wiatrowe o mocy 1,67 GW na potrzeby elektrowni wodorowej NEOM Green Company - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Firma Envision Energy, globalny lider w dziedzinie zielonych technologii, ogłosiła dziś podpisanie umowy na dostawę turbin wiatrowych o mocy 1,67 GW na potrzeby NEOM Green Hydrogen Company, największej na świecie elektrowni wodorowej zasilanej w całości energią odnawialną. Elektrownia znajduje się w Oxagon, w regionie NEOM w Arabii Saudyjskiej.

Umowa zakłada zainstalowanie najnowocześniejszych turbin wiatrowych Envision o mocy 171-6,5 MW, które mają zyskać pełną funkcjonalność do roku 2026.

„Udzielone zamówienie stanowi kamień milowy zarówno dla naszych firm, jak i dla całej branży - powiedział Zhang Lei, dyrektor generalny Envision Energy. - Jesteśmy dumni, że możemy wziąć udział w tak ambitnym projekcie, który posłuży za wzór do naśladowania dla innych firm planujących podjąć się realizacji zrównoważonych inicjatyw”.

„Jesteśmy ogromnie podekscytowani współpracą z Envision przy tym przełomowym projekcie - powiedział Wolfgang Brand, wiceprezes NEOM Green Hydrogen w Air Products. - Jest to kamień milowy, który stanowi dowód naszego wspólnego zaangażowania w realizację celów zrównoważonego rozwoju poprzez wdrażanie projektów”.

Założeniem elektrowni NEOM Green Hydrogen Company jest bezemisyjna produkcja wodoru przy użyciu wyłącznie odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wiatrowa i słoneczna, w ilości do 600 ton dziennie do końca 2026 roku. Inicjatywa ta stanowi kluczowy krok naprzód w promowaniu „Wizji 2030” przyjętej przez Arabię Saudyjską, która polega na ograniczaniu emisji dwutlenku węgla przy jednoczesnym wspieraniu wzrostu gospodarczego i tworzeniu nowych miejsc pracy.

David Edmondson, dyrektor generalny NEOM Green Hydrogen Company, powiedział: „Współpraca z Envision Energy na rzecz dostarczania zrównoważonej energii umożliwi NGHC realizację naszej wizji objęcia przywództwa w globalnej transformacji energetycznej. Cieszymy się na myśl o podjęciu ścisłej współpracy w ciągu najbliższych kilku lat w ramach zespołu realizującego projekt, a następnie w procesie długofalowej, niezawodnej eksploatacji”.

Jako globalny partner technologiczny w zakresie bezemisyjnych rozwiązań, Envision oferuje kompleksowy pakiet rozwiązań systemowych. Oprócz technologii turbin wiatrowych Envision posiada rozległą wiedzę na temat nowej infrastruktury energetycznej, łącząc odnawialne źródła energii z magazynowaniem energii, siecią cyfrową i technologiami power-to-x (P2X). Potężna elektrownia NEOM Green Hydrogen Company stanowi wyraz zaangażowania i możliwości Envision w zakresie wspierania organizacji z całego świata w osiąganiu celów związanych z energią odnawialną.

Envision Group

Envision Group jest wiodącą na świecie firmą w sektorze zielonych technologii i partnerem technologicznym w zakresie bezemisyjnych rozwiązań. Misją firmy jest „podejmowanie wyzwań na rzecz zrównoważonej przyszłości ludzkości". Envision projektuje, sprzedaje i obsługuje inteligentne turbiny wiatrowe, inteligentne systemy magazynowania i ekologiczne rozwiązania wodorowe za pośrednictwem Envision Energy; baterie zasilane AIoT za pośrednictwem Envision AESC; oraz największy na świecie system operacyjny AIoT za pośrednictwem Envision Digital. Jest również właścicielem zespołu Envision Racing Formula E. Envision nieustannie promuje energię wiatrową i słoneczną jako „alternatywę dla węgla”, baterie i paliwo wodorowe jako „alternatywę dla ropy”, AIoT jako „alternatywną sieć”, zaś bezemisyjne parki przemysłowe jako „alternatywną infrastrukturę”, a także promuje budowę i rozwój „alternatywnego przemysłu” przyjaznego dla środowiska.

W 2019 roku Envision Group znalazła się w pierwszej dziesiątce w rankingu „50 najbardziej inteligentnych firm na świecie" według MIT Technology Review. W październiku 2021 roku Envision zajęła drugie miejsce na świecie na liście Fortune „Change the World”. Firma dołączyła również do globalnej inicjatywy „RE100” i stała się pierwszą firmą w Chinach kontynentalnych, która zobowiązała się do przejścia w 100% na odnawialną energię elektryczną do 2025 roku.Źródło: Envision Energy
Źródło informacji: PR Newswire

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.