Antaisolar i Jinko Technology rozpoczynają globalną współpracę strategiczną na SNEC 2023

Antaisolar i Jinko Technology rozpoczynają globalną współpracę strategiczną na SNEC 2023 - ZielonaGospodarka.pl
30.05.2023 14:49
Strona główna Energetyka, OZE Antaisolar i Jinko Technology rozpoczynają globalną współpracę strategiczną na SNEC 2023

Partnerzy portalu

Antaisolar i Jinko Technology rozpoczynają globalną współpracę strategiczną na SNEC 2023 - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

25 maja, podczas odbywających się w Szanghaju międzynarodowych targów i konferencji fotowoltaiki SNEC 2023, Antaisolar i Jinko zorganizowały ceremonię zawarcia umowy o współpracę strategiczną. Strony umowy postanowiły nawiązać globalne partnerstwo strategiczne w obszarze czystej energii oparte na zasadach obopólnie korzystnych, dążeniu do zdobycia dodatkowej przewagi, podziale zasobów oraz wspólnym rozwoju. W imieniu stron umowę podpisał dyrektor generalny Antaisolar, Huang Liqin oraz dyrektor generalny Jinko Technology, Wang Hong.

Globalna branża czystej energii charakteryzuje się nasiloną konkurencją, ale rozwój czystej energii jest wspólnym celem wielu krajów dążących do transformacji energetycznej i neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Chiny zdołały stworzyć kompleksowy i efektywny, zajmujący czołową pozycję na świecie, łańcuch branży fotowoltaiki. Antaisolar i Jinko Technology to dwie spółki działające w obszarze fotowoltaiki od wielu lat. Począwszy od 2022 r. wspólnie zrealizowały szereg projektów krajowych i zagranicznych. Umowa o współpracę strategiczną pozwoli im pogłębić wymianę technologii, talentów i innych zasobów podczas realizacji projektów oraz wynieść wzajemne relacje na wyższy poziom.

Dyrektor generalny Antaisolar, Huang Liqin, powiedział podczas odbywającego się na SNEC uroczystego zawarcia umowy o współpracę strategiczną z Jinko Technology, że jest to dokument nadzwyczajnej rangi. Antaisolar jest czołowym dostawcą systemów montażowych dla fotowoltaiki obsługującym cały łańcuch branżowy, stale opracowującym innowacyjne produkty i dokonującym przełomowych odkryć w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej, dzięki którym zdołał dostarczyć klientom z całego świata rozwiązania pełnoskalowe, w tym systemy do montażu paneli słonecznych i systemy nadążne o mocy łącznej 25 GW. Strony umowy cenią sobie wzajemne wsparcie oraz komplementarność kompetencji zawodowych, technologii i zasobów. Dzięki poszerzaniu doświadczenia zdobywanego podczas realizacji projektów i przewadze technicznej będą mogły wspólnie budować czystsze i niskoemisyjne instalacje fotowoltaiczne oraz promować ekologiczny wzrost poprzez praktyczne działania.

Dyrektor generalny Jinko Technology, Wang Hong, oświadczył, że współpraca z Antaisolar to ważny krok na drodze do stworzenia schematu działania łańcucha branży czystej energii. Obie strony będą pogłębiać współpracę, wspólnie analizować potencjalne możliwości, rozwijać rynek energii słonecznej, budować zrównoważone, czyste i wydajne instalacje wytwarzania energii słonecznej oraz ich wyposażenie na całym świecie, promować innowacje technologiczne i biznesowe oraz umożliwiać światu korzystanie z czystej energii.

W przyszłości Antaisolar i Jinko Technology będą rozwijać wzajemnie opłacalną współpracę na rynku globalnym, wdrażać strategię korzystną dla obu spółek, dostarczać globalnym klientom stabilne, innowacyjne i wydajne rozwiązania fotowoltaiczne, skutecznie wspierać budowę czystego, niskoemisyjnego, bezpiecznego i wydajnego systemu energetycznego oraz wspomagać czystą i niskoemisyjną transformację energetyczną.Źródło: Antaisolar

Źródło informacji: PR Newswire

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.