Breeze i Seatech razem dla jednostek SOV dedykowanych dla polskiego offshore wind

AK

03.07.2022 13:56
Strona główna Energetyka, OZE Breeze i Seatech razem dla jednostek SOV dedykowanych dla polskiego offshore wind

Partnerzy portalu

Breeze i Seatech razem dla jednostek SOV dedykowanych dla polskiego offshore wind - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Seatech

Dwa biura projektowe - norweskie Breeze Ship Design i polskie Seatech Engineering - podpisały 27 czerwca list intencyjny dotyczący współpracy i rozwoju wspólnych projektów statków operacyjnych typu SOV. Jednostki będą oferowane firmom pracującym na rzecz polskiej morskiej energetyki wiatrowej.

O tym, że podpisanie listu intencyjnego z biurem Breeze jest niepowtarzalną okazją jest przekonany Adam Ślipy, prezes Seatech Engineering.

– Ta współpraca daje nam możliwość połączenia sił. To okazja do wzmocnienia zdolności i wypełnienia luk w naszych usługach. Pomimo faktu, że Breeze jest dosyć nową firma, ich zespół ma duże doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów offshore dla różnych armatorów. Tego praktycznie nie da się wypracować na polskim rynku morskim – podkreśla prezes Adam Ślipy.

–  Nasze  biuro projektowe może zapewnić zespół inżynierów, który ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie w projektach statków i oczywiście prawdziwy polski local content – uzupełnia prezes Seatech Engineering.

O szansach na sukces wspólnego projektu mówi również strona norweska.

– Współpraca z Seatech daje nam ogromną siłę w zakresie lokalnej wiedzy na temat polskiego rynku morskiej energetyki wiatrowej, jak i znajomość polskiej stoczniowej technologii produkcji. Wspólne działania zapewnią nam również mocny i doświadczony zespół inżynierów technicznych zarówno w zakresie projektów klasyfikacyjnych, jak i warsztatowych – komentuje CCO Tommy Hivand z Breeze Ship Design.

– Nasza załoga ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości statków. Będziemy współpracować i już dziś zapewniamy, że nasza oferta i synergia przyniosą najlepsze rezultaty na tym rynku – dodaje Tommy Hivand.

O Seatech Engineering

Firma Seatech Engineering została założona w 2003 roku jako firma projektująca statki z głównymi biurem w Gdańsku (Polska). Podstawowe działania koncentrują się na projektach o wysokiej wartości dodanej jednostki średniej wielkości obejmujące wszystkie dyscypliny szeroko rozumianej architektury morskiej: statki naukowe, statki rybackie, promy, statki do bunkrowania LNG, marynarki wojenne i łodzie patrolowe lub statki żeglugi śródlądowej.

Oprócz opracowywania własnych projektów Seatech współpracuje ze stoczniami w procesach produkcyjnych dla nowych budynków, a także wsparcie całych stoczni remontowych proces modernizacji (od studiów wykonalności i skanowania 3D po dokumentację warsztatową i nadzór pokładowy).

O Breeze Ship Design

Breeze Ship Design to niezależna norweska firma projektująca statki, założona w październiku 2020 roku. Koncentruje się na przyspieszeniu zrównoważonych rozwiązań w architekturze morskiej. Na koncie ma ponad 230 projektów w 2021 roku i szybko staje się jednym z wiodących biur architektów marynarki wojennej w kierunku projektowania statków zeroemisyjnych.

Współpracuje z takimi markami jak Wärtsila Ship Design, Vik Sandvik, Skipskonsulent, Schiffko i Conan Wu & Assocites. Na portfolio Breeze Ship Design składają się projekty "szyte na miarę", wysoce innowacyjne, jak i projekty efektywne kosztowo. Załoga biura posiada kilkuletnie doświadczenie, wiedzę połączoną z szczerą pasją i udokumentowane innowacyjne osiągnięcia.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.