Capgemini i Schneider Electric współpracują, aby pomóc firmom osiągnąć optymalizację zużycia energii

Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Capgemini i Schneider Electric współpracują, aby pomóc firmom osiągnąć optymalizację zużycia energii

Partnerzy portalu

Capgemini i Schneider Electric współpracują, aby pomóc firmom osiągnąć optymalizację zużycia energii   - ZielonaGospodarka.pl

Firmy Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji, oraz Capgemini, lider w usługach transformacji biznesowej i technologicznej, ogłosiły współpracę w zakresie optymalizacji zużycia energii. Zaprojektowana, aby pomóc organizacjom przyspieszyć ich podróż w kierunku inteligentniejszego, bardziej ekologicznego i efektywnego energetycznie zarządzania obiektami, platforma Energy Command Center wykorzystuje unikalne, kompleksowe połączenie rozwiązań cyfrowych i najnowocześniejszych technologii, aby zarówno uprościć zarządzanie energią, jak i zoptymalizować jej zużycie.

Według analizy IEA, w ostatnich latach energia odpowiadała za ponad trzy czwarte globalnej emisji gazów cieplarnianych. Czysta energia elektryczna, w połączeniu z cyfryzacją technologii zarządzania energią, ma kluczowe znaczenie dla przyspieszenia transformacji energetycznej.

Jedna zintegrowana platforma do monitorowania, przewidywania, kontroli i optymalizacji wszystkich zasobów energetycznych


Rozwiązanie Energy Command Center, opracowane przez Capgemini i zasilane przez technologię Schneider Electric, to zintegrowana i scentralizowana platforma do monitorowania, kontrolowania i optymalizacji wszystkich zasobów obiektów energochłonnych, w tym centrów danych lub pomieszczeń o krytycznym znaczeniu1. Platforma łączy w sobie zaawansowaną sztuczną inteligencję (AI), logikę i algorytmy uczenia maszynowego oraz technologię Internetu Rzeczy (IoT) w celu pomiaru i przewidywania różnych wskaźników, takich jak energochłonność, stan krytycznych zasobów, operacje krytyczne, wytwarzanie energii odnawialnej i ogólna wydajność wszystkich zasobów energetycznych.

Wiodące skomunikowane produkty Schneider Electric, kontrola brzegowa i aplikacje doradcze pomagają organizacjom efektywnie zarządzać dostawami energii w wielu obiektach, takich jak fabryki czy biura, lub innej infrastrukturze, jednocześnie zmniejszając zużycie energii w całej działalności za pomocą jednej zintegrowanej platformy. Capgemini wnosi swoje doświadczenie w zakresie integracji i przetwarzania danych, sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego oraz integracji wszystkich produktów i oprogramowania w centralnej platformie decyzyjnej.

Wykorzystując dane o zużyciu energii i emisji dwutlenku węgla w czasie rzeczywistym w połączeniu z modułowym i interoperacyjnym oprogramowaniem oraz systemami do zarządzania budynkami, Energy Command Center pomaga obniżyć zużycie energii i wydatki, aby pomóc w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju organizacji, jednocześnie przyspieszając osiągnięcie zerowego zużycia energii netto w przyszłości.

– W Capgemini jesteśmy głęboko przekonani, że w danych i technologiach cyfrowych tkwi niesamowity, niewykorzystany potencjał, który może służyć przyspieszeniu transformacji energetycznej. Podzielamy tę wizję ze Schneider Electric – mówi Aiman Ezzat, CEO Capgemini. – Jesteśmy w kluczowym momencie transformacji energetycznej. Cieszymy się, że możemy połączyć siły i naszą głęboką wiedzę w zakresie technologii i danych z renomowanymi rozwiązaniami Schneider Electric, aby umożliwić organizacjom zarządzanie i przyspieszenie ich ścieżki dekarbonizacji.

Peter Herweck, CEO Schneider Electric, dodaje: – Walka z kryzysem energetycznym i klimatycznym ma ogromne znaczenie, a efektywność energetyczna odgrywa kluczową rolę w łagodzeniu tych wyzwań. Dekarbonizacja poprzez elektryfikację i cyfryzację jest koniecznością dla zrównoważonej przyszłości. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Capgemini, ponieważ pozwala nam ona wzmacniać nasze wysiłki na rzecz zwiększenia efektywności energetycznej i wdrażania praktyk z obszaru zrównoważonego rozwoju. Razem możemy wywrzeć znaczący wpływ na ten obszar.    

Zmniejszenie zużycia energii o 29% w ośmiu głównych kampusach Capgemini zlokalizowanych w Indiach


Prototyp rozwiązania jest testowany od 2022 r. w zakładach Capgemini w Indiach, które odpowiadają za około jedną czwartą śladu energetycznego Grupy Capgemini, umożliwiając monitorowanie w czasie rzeczywistym i efektywną kontrolę dostaw energii w wielu zasobach, przy jednoczesnym zmniejszeniu i optymalizacji zużycia energii w ramach jednej zintegrowanej, scentralizowanej platformy. Dzięki zmniejszeniu zużycia energii o 29% w 2023 r. (w porównaniu z 2019 r.) w ośmiu głównych kampusach Capgemini zlokalizowanych w Indiach, platforma wnosi istotny wkład w realizację celów Grupy Capgemini w zakresie dekarbonizacji jej działalności.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.