EDP Renewables i Bristol Myers Squibb zawierają umowę PPA dla elektrowni Cattlemen Solar Park

zk

25.04.2022 08:51 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE EDP Renewables i Bristol Myers Squibb zawierają umowę PPA dla elektrowni Cattlemen Solar Park

Partnerzy portalu

EDP Renewables i Bristol Myers Squibb zawierają umowę PPA dla elektrowni Cattlemen Solar Park - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Andreas Gücklhorn/Unsplash

Zawarcie długoterminowej umowy umożliwi zaprojektowanie, budowę i eksploatację farmy fotowoltaicznej w stanie Teksas. Wyprodukowana w niej energia wystarczy do pokrycia potrzeb ponad 37 000 przeciętnych gospodarstw domowych.

Szacowany koszt inwestycji wynosi 280 mln USD; planowo obiekt ma zostać oddany do użytku w 2023 r.

EDP Renewables (Euronext: EDPR), czwarty pod względem wielkości producent energii odnawialnej na świecie, działający za pośrednictwem swojej w pełni kontrolowanej spółki zależnej EDP Renewables North America LLC (EDPR NA) i Bristol Myers Squibb (NYSE: BMY) zawarły piętnastoletnią umowę typu PPA na 60 MW dla elektrowni słonecznej Cattlement Solar Park o mocy 240 MW, zlokalizowanej w hrabstwie Milam w środkowym Teksasie. Umowa ta była wymieniona w komunikacie prasowym EDPR z 11 kwietnia 2022 r.

Zawarte porozumienie umożliwi EDPR NA rozwój Cattlemen Solar Park. Szacowana wartość inwestycji wynosi 280 mln USD, a farma fotowoltaiczna ma zostać oddana do użytku w 2023 r. Projekt przyniesie korzyści gospodarcze w postaci m.in. płatności dla miejscowych właścicieli gruntów, wpływów z podatków, z których finansowane są podstawowe świadczenia komunalne, a także miejsc pracy na etapie budowy i eksploatacji elektrowni. Farma fotowoltaiczna zapewni energię wystarczającą do zaspokojenia rocznych potrzeb ponad 37 000 przeciętnych gospodarstw domowych w Teksasie i pozwoli zaoszczędzić ponad 1,36 mld litrów wody w skali roku (które zostałaby w przeciwnym razie wykorzystane do produkcji energii z konwencjonalnych źródeł o takiej samej mocy zainstalowanej, co Cattlemen Solar Park).

Bristol Myers Squibb – zgodnie ze swoimi długoterminowymi celami zrównoważonego rozwoju – zapowiedział, że do 2030 r. będzie pozyskiwał energię wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Zawarcie umowy PPA z należącym do EDP Renewables Cattlemen Solar Park stanowi istotny krok w kierunku realizacji tego zamierzenia. BMS korzystało z usług doradczych Edison Energy LLC, które dostarczyło koncernowi dane i analizy umożliwiające rozpatrzenie długoterminowych skutków inwestycji.

BMS jako wiodący globalny koncern biofarmaceutyczny rozumie kluczowy związek między zmianami klimatu i zdrowiem ludzi. Nasze zaangażowanie na rzecz poprawy życia pacjentów dzięki nauce wspiera nasze zrównoważone podejście do środowiska naturalnego — komentuje Danielle Menture, wiceprezeska ds. zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy. — Zawarta umowa to nie tylko ważny etap na naszej drodze ku zrównoważonemu rozwojowi, lecz także krok w kierunku przyszłości opartej na czystej energii dla wszystkich. 

Niezwykle cieszymy się z partnerstwa z Bristol Myers Squibb przy projekcie, który pomoże koncernowi w realizacji jego celów w zakresie ochrony środowiska — dodaje Sandhya Ganapathy, COO w EDPR North America. — Teksas przoduje w USA pod względem mocy zainstalowanej w elektrowniach słonecznych i wiatrowych, a także w potencjale magazynowania energii. EDPR jest dumne, że ma możliwość uruchomienia nowej farmy fotowoltaicznej, która przyniesie mu dodatkowe korzyści gospodarcze na szczeblu lokalnym i stanowym.
EDP Renewables jest liderem w branży energetyki odnawialnej w Teksasie. Obecnie na terenie tego stanu spółka jest właścicielem i operatorem elektrowni o łącznej mocy zainstalowanej 1089 MW, które wytwarzają energię elektryczną wystarczającą do zaspokojenia potrzeb 236 000 przeciętnych teksaskich gospodarstw domowych. Inwestycje spółki oraz obecność siedziby głównej EDP Renewables NA w Houston miały znaczny wkład w rozwój gospodarki Teksasu. Zatrudnienie w spółce znalazło ponad 550 Teksańczyków, a wartość jej inwestycji w tym stanie wyniosła łącznie 1,9 mld USD.

O EDP Renewables (EDPR)

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i czwartym co do wielkości producentem energii na świecie. EDPR dysponuje solidnym portfelem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich kilku lat spółka odnotowała wyjątkowo dynamiczny rozwój i jest dziś obecna na 26 rynkach w Europie, Ameryce Łacińskiej, Ameryce Północnej i w Azji.
 
Spółka EDPR wdraża również zaawansowane rozwiązania społeczne; dzięki przyjętym zobowiązaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji, a także polityki zorientowanej na pracowników, została umieszczona na prestiżowym Bloomberg Gender-Equality Index, a także zdobyła certyfikat Top Employer 2022 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i w Polsce) i w Brazylii, oraz wyróżnienie Top Workplace 2022 w USA.

EDP, główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w obszarze zrównoważonego rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Index nieprzerwanie od 14 lat, a niedawno została uznana za najbardziej zrównoważone przedsiębiorstwo energetyczne na świecie na tymże indeksie.

O EDP Renewables North America

EDP Renewables North America LLC (EDPR NA) oraz jej spółki powiązane i zależne projektują, budują, posiadają i eksploatują farmy wiatrowe i fotowoltaiczne na terenie Ameryki Północnej. Główna siedziba EDPR NA znajduje się w Houston w stanie Teksas. W Ameryce Północnej spółka posiada 58 farm wiatrowych, 9 elektrowni słonecznych i siedem regionalnych przedstawicielstw. EDPR NA zbudowała elektrownie o łącznej mocy zainstalowanej przekraczającej 8800 MW i jest operatorem lądowych obiektów wytwarzających energię ze źródeł odnawialnych na skalę przemysłową o łącznej mocy zainstalowanej 8200 MW. EDPR NA zatrudnia ponad 950 pracowników; stanowią oni wysoko wykwalifikowany zespół, który wykazał się zdolnością realizacji projektów na całym kontynencie.

O Bristol Myers Squibb

Bristol Myers Squibb jest globalnym koncernem biofarmaceutycznym, którego misją jest odkrywanie, opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych leków, które pomagają pacjentom w walce z poważnymi chorobami.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.