Ekologiczny projekt edukacyjny Energi i PKN Orlen - interaktywne zabawy np. o segregacji odpadów

zk

10.09.2021 13:37 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Ekologiczny projekt edukacyjny Energi i PKN Orlen - interaktywne zabawy np. o segregacji odpadów

Partnerzy portalu

Ekologiczny projekt edukacyjny Energi i PKN Orlen - interaktywne zabawy np. o segregacji odpadów - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

Trwa 11. edycja Planety Energii, ogólnopolskiego programu edukacyjnego Energi z Grupy Orlen, który pierwszy raz organizowany jest z Fundacją Orlen. Interaktywne zabawy dla dzieci, poświęcone nauce o odnawialnych źródłach energii, ekologii i segregacji odpadów, gościć będą w 50 miejscowościach.

Informując o obecnej edycji programu Planeta Energii, PKN Orlen przypomniał, że projekt istnieje od 2010 r., a "jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji, odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata".

"Nauka o odnawialnych źródłach energii, ekologii i segregacji odpadów w formie interaktywnej zabawy. Tak wygląda 11. edycja Planety Energii, ogólnopolskiego programu edukacyjnego Energi z Grupy Orlen, realizowanego po raz pierwszy we współpracy z Fundacją Orlen" - oznajmił w piątek PKN Orlen, który w 2020 r. przejął spółkę Energa.

Jak podkreślono w informacji, w ramach obecnej odsłony programu Planeta Energii, "w 50 miejscowościach w całej Polsce na dzieci z rodzicami czekają atrakcyjne zabawy w mobilnej strefie nauki", gdzie poprzez interaktywne doświadczenia, odwiedzający strefę mogą poszerzyć wiedzę dotyczącą energii, bioróżnorodności świata zwierząt oraz surowców naturalnych i wielu aspektów związanych z ekosystemem.

"Planeta Energii to program, który od lat edukuje najmłodszych poprzez nowatorskie metody. Fundacja Orlen, angażując się w ten projekt, postanowiła dotrzeć do dzieci, młodzieży i rodziców w całej Polsce. Poprzez zabawę i szereg doświadczeń pragniemy zachęcić młode osoby do poznania i zagłębienia się w kwestie dotyczące planety, zrównoważonego rozwoju oraz do podejmowania inicjatyw mogących pomóc w ochronie naturalnego środowiska" – powiedziała prezes Fundacji Orlen Katarzyna Różycka, cytowana w komunikacie koncernu.

PKN Orlen wyjaśnił, iż podczas cyklu wydarzeń Planeta Energii, np. przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, jak VR, można nauczyć się prawidłowego segregowania śmieci i odpowiedzialnego gospodarowania odpadami, a dzięki Generatorowi Van de Graaffa poznać, jak działa ładunek elektrostatyczny. Dla młodzieży zaprojektowano strefę z quizami dotyczącymi czterech żywiołów i ich wykorzystania jako odnawialnych źródeł energii, natomiast dla najmłodszych - strefę z multimedialną kolorowanką. "To tylko część z nieszablonowych form edukacji w mobilnej strefie nauki"- zapewnia koncern.

Jak wspomniał PKN Orlen, Planeta Energii zmieniała się z biegiem lat, "podążając za potrzebami uczniów i nauczycieli, zarówno w obszarze formy działania, jak i poprzez poszerzanie zakresu merytorycznego". "Planeta Energii jest nie tylko platformą edukacyjną, z której uczniowie i nauczyciele mogą korzystać przez cały rok, ale także konkursem edukacyjnym, ogłaszanym co roku dla szkół podstawowych. W zabawie edukacyjnej można zdobyć wspaniałe nagrody dla klas, indywidualnych osób oraz nauczycieli" - zaznaczył koncern.

Według PKN Orlen, w najbliższym czasie Planeta Energii zagości m.in. w Białogardzie, Chojnicach, Wałczu, Stargardzie i Myślibórzu.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.