Fotowoltaika - inwestycja we wspólną przyszłość z Polonus Energy

zk

30.03.2021 12:35 Źródło: Własne
Strona główna Fotowoltaika - inwestycja we wspólną przyszłość z Polonus Energy
Fotowoltaika - inwestycja we wspólną przyszłość z Polonus Energy - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Polonus Energy

Specjaliści z Polonus Energy, która jest częścią firmy HG Solutions sp. z o. o  powstałej w odpowiedzi na kierunek rozwoju branży elektrotechnicznej, odpowiedzieli na zapotrzebowanie rynku zielonej energii OZE.  Istnieje możliwość montażu paneli fotowoltaicznych na dachu lub gruncie – w zależności od warunków technicznych, stopnia nasłonecznia i kąta padania promieni.

W dzisiejszych czasach, kiedy globalne starania skierowane są  w stronę przeciwdziałania zmianom klimatycznym, pozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł stało się jednym z kluczowych zagadnień. Jedną z możliwości jest pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego przy pomocy paneli fotowoltaicznych. Można by przytoczyć wiele zalet stosowania tej metody, m.in.: brak emisji CO2, brak zużycia wody przez instalację, wytrzymała budowa paneli, nieskomplikowana konserwacja, a to tylko niektóre z nich. Niezaprzeczalne są plusy pozyskiwanej w ten sposób energii. To inwestycja we wspólną przyszłość dzięki nowoczesnej technologii.

Przed przystąpieniem do montażu instalacji, podejmowany jest szereg działań w ramach audytu fotowoltaicznego. Eksperci na podstawie zebranych danych i pomiarów ustalają zapotrzebowanie na roczną produkcję energii elektrycznej, oceniają stopień zacienienia dachu lub gruntu, możliwość montażu systemu i na tej podstawie dobierają moc instalacji do indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości inwestora. Działania te są niezbędne do zagwarantowania bezpieczeństwa, pełnej efektywności oraz osiągnięcia maksymalnej wydajności i poprawnego działania systemu elektrowni słonecznej.

Na podstawie zebranych informacji zostaje przygotowany indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej.

Montaż instalacji dokonywany jest przez certyfikowanych i doświadczonych instalatorów. Profesjonalny montaż zawsze odbywa się w zgodzie z obowiązującymi wymaganiami technicznymi, kryteriami przyłączenia oraz dokumentacją techniczną skrupulatnie przygotowaną przez inżynierów. Instalacja po uruchomieniu prezentowana jest Użytkownikowi, który szkolony jest również z zasad prawidłowej i bezpiecznej obsługi. Ponadto instalacja zgłaszana jest to zakładu energetycznego celem przyłączenia do sieci.

Ale to nie wszystko, zespół menadżerów Polonus Energy w ramach umowy pomaga klientom indywidualnym w uzyskaniu preferencyjnego kredytowania a firmom atrakcyjnych warunków leasingu bądź pożyczek, w ramach funduszy samorządowych, krajowych czy unijnych. Ponadto aktywnie penetrując rynek dofinansowań specjaliści Polonus Energy polecą rozwiązania, które sprawią, że inwestycja w energię ze słońca zwróci się nawet w ciągu w pięć lat.

Jak wygląda montaż?

Na ostateczny efekt składa się kilka kluczowych etapów. Ekipa montażowa przyjeżdżając na miejsce instalacji dostarcza wszystkie elementy elektrowni słonecznej. Sam proces montażu przeprowadzany przez profesjonalistów przebiega sprawnie i bez zakłócania spokoju mieszkańców, lub procesu produkcji czy innej aktywności gospodarczej inwestora. W pierwszej kolejności następuje zamocowanie konstrukcji montażowej, następnie przygotowywane jest okablowanie między modułami, inwerterem, skrzynkami zabezpieczającymi oraz rozdzielnicą przyłączeniową. Kolejnym, widocznym efektem jest montaż i połączenie paneli fotowoltaicznych na konstrukcji wsporczej. Jednym z ostatnich etapów prac jest wykonanie pomiarów elektrycznych, uruchomienie inwertera oraz konfiguracja jego połączenia z siecią internetową, aby monitorować działanie instalacji. Warto podkreślić, że każda z instalacji wykonanych przez Polonus Energy monitorowana jest w Centrum Monitorowania Instalacji.

Ostatnim etapem prac jest prezentacja i szkolenie użytkowania z zasad obsługi własnej elektrowni słonecznej oraz zgłoszenie jej gotowości do przyłączenia do sieci energetycznej.

Poniżej montaż instalacji w praktyce:

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.