Hiab i FSP przenoszą ekologiczny dział obróbki do Polski

zk

23.04.2021 15:03 Źródło: PAP
Strona główna Klimat, ekologia Hiab i FSP przenoszą ekologiczny dział obróbki do Polski

Partnerzy portalu

 Hiab i FSP przenoszą ekologiczny dział obróbki do Polski - ZielonaGospodarka.pl
Pixabay

Spółka Hiab, będąca częścią Cargotec, oraz FSP Finnish Steel Painting Ltd zawarły porozumienie dotyczące działalności obejmującej obróbkę powierzchni w stargardzkim oddziale Hiab. Porozumienie wchodzi w życie w kwietniu 2021 r. W ramach współpracy FSP będzie świadczyć na rzecz Hiab Poland usługi obróbki powierzchni oraz służyć specjalistyczną wiedzą technologiczną.

Dział obróbki powierzchniowej przy zakładzie produkcyjnym Hiab w Stargardzie oraz zatrudnieni tam specjaliści przejdą do FSP zachowując obecne warunki zatrudnienia. Celem porozumienia jest intensyfikacja współpracy pomiędzy Hiab i FSP. Ma to umożliwić każdej ze stron skupienie się na własnych kompetencjach głównych i lepszy rozwój działalności.

Od kilku lat FSP zajmowała się w Finlandii obróbką powierzchniową produktów Hiab z serii MULTILIFT. Firmy blisko współpracują i realizują wspólne inwestycje. FSP ma plany związane z podbojem rynków zagranicznych. „Dalsze zacieśnienie współpracy z Hiab było zatem jedną z przewidywanych konsekwencji tychże planów” – powiedział dyrektor generalny FSP Jarno Huttunen.

Nowa umowa pozwoli Hiab na stosowanie najnowszych rozwiązań w zakresie pożądanych procesów i technologii. Zakłady są wyposażone w nowoczesną linię produkcyjną pozwalającą na zaawansowaną technologicznie obróbkę antykorozyjną z możliwością stosowania powłok elektroforetycznych. Personel zatrudniony w Polsce liczy obecnie ponad sto osób. Dzięki tym czynnikom firma ma lepsze perspektywy na przyszłość i charakteryzuje się większą odpornością. To oczywiście, podnosi poziom usług FSP w Polsce – dodał Huttunen. Zakład produkcyjny znajduje się w Stargardzie.

Rozszerzenie współpracy pomiędzy dwoma gigantami tworzy przewagę konkurencyjną w zakresie jakości obróbki powierzchni i wiodącej pozycji technologicznej.

Hiab jest częścią Cargotec Corporation. Cargotec umożliwia lepszą organizację przepływu towarów w oparciu o wiodące autorskie rozwiązania i usługi w dziedzinie przeładunku towarów. Hiab to główny dostawca inteligentnych usług, połączonych rozwiązań oraz sprzętu do przeładunku drogowego.

„FSP jest partnerem biznesowym Hiab od kilku lat. Zadaniem FSP jako specjalistycznego partnera Hiab ds. obróbki powierzchni jest tworzenie wartości dodanej. Wierzymy, że FSP będzie nadal zaspokajać nasze potrzeby w zakresie dokładności i jakości dostaw” – powiedział Barry McGrane, starszy wiceprezes LM Loader Cranes w Hiab.

„Wspólnie będziemy w dalszym ciągu zwiększać naszą przewagę konkurencyjną w dziedzinie technologii i jakości. Celem jest poprawa wydajności, innowacyjności, niezawodności obróbki powierzchni w perspektywie krótko- i długoterminowej. Cieszymy się z zacieśnienia współpracy pomiędzy obydwoma firmami” – dodał Barry McGrane.

Cargotec Hiab

Hiab to wiodący dostawca inteligentnych usług, połączonych rozwiązań oraz sprzętu do przeładunku drogowego. Najlepszy w swojej klasie sprzęt przeładunkowy Hiab obejmuje żurawie cargo marki HIAB, EFFER i ARGOS, żurawie leśne i recyklingowe LOGLIFT i JONSERED, podwieszane wózki widłowe MOFFETT i PRINCETON, bramowce i hakowce MULTILIFT, jak również platformy załadunkowe ZEPRO, DEL i WALTCO. Czerpiąc z 75 lat wspaniałej historii, firma Hiab, jako pionier w branży, stawia sobie za zadanie utrzymanie pozycji preferowanego partnera i dostawcy rozwiązań oraz kształtowanie przyszłości inteligentnego przeładunku. www.hiab.com Hiab jest częścią Cargotec Corporation. www.cargotec.com

FSP Finnish Steel Painting Oy

FSP Finnish Steel Painting Oy to jedna z czołowych firm w europejskiej branży przemysłowej obróbki powierzchni. Zatrudnia ponad 300 specjalistów, a jej obroty sięgają ok. 26 mln euro. Firma oferuje przemysłową obróbkę powierzchni oraz powiązane usługi inżynieryjne i dodatkowe. Oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb i przyjazne dla środowiska usługi obróbki powierzchniowej obejmujące cały cykl życia produktów - od określenia warunków eksploatacji po samą obróbkę powierzchni oraz inspekcje i serwis pogwarancyjny.
Więcej informacji tutaj>>

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.