Szwedzki producent sprzętu audio zaprezentował słuchawki zasilane energią ze słońca

20.04.2021 11:11 Źródło: Strax/PowerFoyle
Strona główna Energetyka, OZE Szwedzki producent sprzętu audio zaprezentował słuchawki zasilane energią ze słońca

Partnerzy portalu

Szwedzki producent sprzętu audio zaprezentował słuchawki zasilane energią ze słońca - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Strax/PowerFoyle

Urbanista, szwedzki producent sprzętu audio, zaprezentował innowacyjne słuchawki. O ile bezprzewodowe słuchawki są dziś już normą, to projektanci poszli o krok dalej – w słuchawkach wmontowane jest ogniwo słoneczne Powerfoyle ™.

Inżynierowie Urbanisty, spółki zależnej STRAX, postanowili rozwiązać problem dotyczący potrzeby stałego ładowania słuchawek bezprzewodowych. Szwedzi zaproponowali rozwiązanie o nazwie Los Angeles, które posiada wbudowany w pałąku małej wielkości drukowany wkład fotowoltaiczny Powerfoyle ™. Producent przekonuje, że materiał produkuje energię, pochłaniając każdą wiązkę światła, nawet wewnątrz budynku.

Za rozwiązanie umożliwiające samoładowanie jest odpowiedzialna szwedzka spółka Exeger, która zapewnia, że jej produkt można zintegrować właściwie z każdym urządzeniem.

- To początek rewolucji w elektronice użytkowej. W ścisłej współpracy z Urbanistą wprowadzamy na rynek pierwsze na świecie słuchawki bezprzewodowe z własnym źródłem zasilania. Jestem głęboko przekonany, że gdy użytkownicy doświadczą swobody, którą daje nieskończony dostęp do energii, nie powrócą do opcji ładowania słuchawek za pomocą USB - mówi Giovanni Fili, dyrektor generalny Exeger. Dzięki sprężystej i elastycznej konstrukcji materiał fotowoltaiczny o nazwie Powerfoyle ™.  można bezproblemowo zintegrować ze wszystkimi produktami zaprojektowanymi z opcją samo zasilania.

Opatentowany przez Exeger materiał Powerfoyle został wprowadzony na rynek po ponad dziesięciu latach badań naukowych. Materiał przekształca każde światło w energię elektryczną w procesie inspirowanym naturalną zasadą fotosyntezy.

Dzięki dedykowanej technologii fotowoltaicznej ogniwa przekształcają promienie światła w energię, ładując wbudowaną baterię litowo-jonową. W ten sposób użytkownik nie musi tracić czasu na jej ładowanie, która ostatecznie zapewnia 50 godzin pracy. Oczywiście, jeśli użytkownik będzie chciał przyśpieszyć ładowanie, w słuchawkach wbudowane jest także wejście USB – C. Model Los Angeles pojawi się na rynku jeszcze w tym roku i będzie kosztować 199 dolarów.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.