Hiszpańska Acciona uzupełnia portfel od nowe fundamenty dla offshore wind

Strona główna Energetyka, OZE Hiszpańska Acciona uzupełnia portfel od nowe fundamenty dla offshore wind

Partnerzy portalu

Hiszpańska Acciona uzupełnia portfel od nowe fundamenty dla offshore wind - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Acciona

Hiszpańska spółka Acciona rozszerzyła portfolio fundamentów i platform dla morskiej energetyki wiatrowej. Do oferowanych usług dołączyły dwie nowe technologie CT-bos oraz S-bos, zaprojektowane przez inżynierów BlueNewables. 

BlueNewables to hiszpański twórca technologii wykorzystywanych w niebieskiej gospodarce. Dostarczy fundamenty CT-bos należące do kategorii TLP (Tension Leg Platform), oraz S-bos zakwalifikowane do fundamentów półzanurzalnych (semi-submersible). Projekty są opracowane wspólnie z Acciona.


– Umowa z Acciona Construction wzmacnia nasze zaangażowanie w rozwój pływającej morskiej energetyki wiatrowej – przekonuje BlueNewables.

– To osiągnięcie zachęca nas do dalszego rozwoju technologii bos (Bluenewables Offshore Solutions), grupy rozwiązań zainicjowanych w 2019 roku. Pozostałe technologie bos obejmują urządzenia ukierunkowane na stałe i pływające technologie, pływającą energetyką słoneczną, a także różne hybrydyzacje tych technologii z innymi zrównoważonymi źródłami energii – wyjaśnia w komunikacie spółka. 

Podczas ostatnich targów branżowych w Bilbao w kwietniu 2022 roku Acciona prezentowała rozwiązania opracowane wspólnie z BlueNewables. Oba fundamenty są zorientowane na uprzemysłowioną produkcję komponentów wiatrowych. Fundamenty można dopasować do morskich turbin wiatrowych o różnych rozmiarach oraz do różnych głębokości na morzu.

Acciona zaprezentowała też również projekt ARGO, innowacyjną formułę uprzemysłowienia procesu produkcji, montażu i transportu fundamentów poprzez zastosowanie betonu, który jest bardziej konkurencyjny i trwały w porównaniu do powszechnie wykorzystywanej stali. Nowa technologia skraca czas produkcji i instalacji fundamentów, a wśród innych zalet może nawet pozwolić na instalację turbin wiatrowych w tym samym porcie, w którym produkowane są fundamenty, transportując cały zintegrowany zespół do jego ostatecznej lokalizacji.


Źródło: BlueNewables, Acciona

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23825,00 $ tona 2,27% 23 mar
 Cynk 2893,00 $ tona 0,21% 23 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 1,48% 23 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.