InPost i ekologiczne ciężarówki

zk

20.04.2023 13:15 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Transport, Elektromobilność InPost i ekologiczne ciężarówki

Partnerzy portalu

InPost i ekologiczne ciężarówki - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Grupa InPost, lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie, w ramach strategii dekarbonizacji sukcesywnie powiększa flotę ekologicznych aut dostawczych, a także samochodów frachtowych. Obok kilkuset kurierskich samochodów elektrycznych z logo InPost, które jeżdżą po ulicach polskich miast, do portfolio firmy dołączyło teraz 15 nowych ciągników siodłowych z napędem LNG. To kolejny krok w kierunku zmniejszania emisji w transporcie.

W branży kurierskiej podstawowym elementem skutecznego działania i efektywnego zarządzania łańcuchem dostaw jest posiadanie sprawnej oraz niezawodnej infrastruktury. W przypadku InPost oparta jest ona o dostawy przez Paczkomat®, auta dostawcze kurierów, sortownie i centra dystrybucyjne, a także pojazdy frachtowe. InPost cały czas inwestuje w rozwój swojej floty pojazdów.

– Nie od dziś wiadomo, że nasze usługi są proste, wygodne, a paczki przez nas dostarczane szybko docierają do klientów. Dlatego na bieżąco dbamy o niezawodność naszej infrastruktury. Co roku w naszej flocie aut pojawiają się nowe pojazdy – zarówno te zasilane silnikami elektrycznymi, czy jak tym w przypadku samochody frachtowe na gaz LNG – mówi Bogdan Hymka, kierownik logistyki centralnej InPost i dodaje – Główną zaletą ciągników LNG jest ich znacznie mniejszy wpływ na środowisko. To element realizacji Strategii Dekarbonizacji wpisującej się w strategię ESG Grupy InPost. Pojazdy InPost zasilane LNG w to także większy komfort dla naszych kierowców, bo auta zasilane ciekłym gazem ziemnym charakteryzują się wyjątkowo cichą pracą silnika – co ma szczególne znaczenie przy długich trasach. Zachęcam do wypatrywania na polskich drogach naszych nowych pojazdów, dla których przygotowaliśmy specjalną identyfikację wizualną. Nawiązuje ona do ekologii i naszego EKO brandingu – widoczne na nich są zielone elementy oraz hasło „Jadę z dobrą energią”.

Flota nowych pojazdów, które trafiły do InPost, to auta marki Iveco z napędem na LNG (ciekły gaz ziemny). Znikomy wpływ LNG na środowisko to czynnik, który w dobie kryzysu klimatycznego jest niezwykle ważny. Skroplony gaz ziemny wytwarza i przenosi do atmosfery o wiele mniej zanieczyszczeń niż węgiel, ropa oraz inne paliwa kopalne – przyczyniając się także do redukcji emisji CO2, w porównaniu do tradycyjnych paliw.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.