JLL Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej

Strona główna Energetyka, OZE JLL Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej

Partnerzy portalu

JLL Polska dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Energii Wiatrowej - ZielonaGospodarka.pl

JLL konsekwentnie realizuje strategię obecności w obszarze ESG. Firma nawiązała współpracę z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej (PSEW) i tym samym umacnia swoją pozycję jako rzecznika ESG dla rynku aktywów w Polsce.

Wspieranie zmian, które mają znaczenie

JLL jako globalny doradca przy transakcjach związanych z aktywami, poza nieruchomościami stawia także duży nacisk na aktywa OZE, w tym energetykę wiatrową. Nawiązanie współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energii Wiatrowej jest kolejnym krokiem na drodze umacniania pozycji JLL jako lidera obszarów ESG w Polsce i drugim tego typu partnerstwem po ogłoszonym na początku 2022 roku dołączeniu do Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki.

Energy and Infrastructure Advisory

Z końcem 2021 roku, JLL Polska rozszerzył  kompetencje doradcze o Energy and Infrastructure Advisory, stając się tym samym czwartym krajem w Europie, po Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech, w którym oferowane są eksperckie usługi firmy w zakresie OZE. Europejski zespół Energy and Infrastructure zalicza się do najaktywniejszych praktyk doradczych przy transakcjach OZE w Europie, a pod względem liczby transakcji w obszarze magazynów energii  plasuje się na pierwszym miejscu globalnie.

Konsolidacja energetyki odnawialnej

– Transformacja energetyczna wymaga intensywnego rozwoju energetyki wiatrowej onshore i offshore. Jako JLL Polska chcemy aktywnie brać udział w tej transformacji, rozwijając ofertę doradztwa transakcyjnego w obszarze energetyki odnawialnej. Przemyślane decyzje inwestycyjne wymagają dziś coraz szerszego podejścia do analiz uwzględniającego globalne wyzwania w obszarze ESG oraz bezpieczeństwa energetycznego. W ramach nowej praktyki Energy and Infrastructure Advisory, w dziale Rynków Kapitałowych JLL, blisko współpracujemy z ekspertami Corporate Finance i Capital Raising z Frankfurtu, Londynu i Nowego Jorku stając się motorem napędowym do rozwoju biznesu w Polsce – podkreśla Rafał Skowroński, Head of Energy and Infrastructure Advisory Poland w JLL.

Potencjał biznesowy transformacji energetycznej Polski

– Energetyka i infrastruktura są naturalnymi kierunkami rozwoju dla JLL. Będąc rzecznikiem ESG dla sektora nieruchomości chcemy intensywniej wspierać polski sektor energetyki odnawialnej w dostępie do kapitału rozwojowego – komentuje Paweł Okoński, Deputy Head of Energy and Infrastructure Advisory Poland w JLL. „Warto podkreślić, że Polska jest jednym z najbardziej interesujących rynków w Europie w obszarze OZE ze względu na konieczność radykalnej zmiany mixu energetycznego. Międzynarodowi inwestorzy, którym aktualnie doradzamy przy transakcjach w Polsce, widzą bardzo duży potencjał rozwojowy naszego rynku i chcą aktywnie inwestować w projekty OZE na każdym etapie rozwoju. Lokalni deweloperzy z kolei są otwarci na współpracę z inwestorami w różnych formułach i doceniają nasz track-record w obszarze OZE oraz rozbudowaną sieć inwestorów, do których mamy dostęp jako część europejskiego zespołu Energy and Infrastructure. W ramach współpracy z deweloperami skupiamy się na pozyskiwaniu finansowania kapitałowego i mezzanine dla projektów w fazie dewelopmentu oraz finansowania pomostowego aż do etapu realizacji, a także w pozyskiwaniu inwestorów na działające projekty” – dodaje Okoński.

-----------------------------------------------
Czytaj więcej o przyjętej przez JLL Polska nowej Strategii 2025 >> jll.pl


O Polskim Stowarzyszeniu Energii Wiatrowej

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) jest organizacją pozarządową działającą od 1999 roku, założoną przez grupę osób zainteresowanych wdrażaniem technologii wiatrowych na terenie Polski. Nadrzędnym celem Stowarzyszenia jest praca na rzecz poprawy istniejących i tworzenia nowych zapisów prawnych oraz zwiększenia świadomości społecznej w zakresie energetyki wiatrowej, tak aby umożliwić jej dynamiczny rozwój w Polsce. Celem PSEW jest również podejmowanie inicjatyw, mających na celu zwalczanie barier rozwoju energetyki wiatrowej. Stowarzyszenie skupia czołowe firmy działające na rynku energetyki wiatrowej w Polsce: inwestorów, deweloperów, producentów turbin i podzespołów do elektrowni, zarówno z Polski, jak i zza granicy.

O JLL
JLL (NYSE: JLL) to wiodąca firma doradcza świadcząca kompleksowe usługi na rynku nieruchomości. Misją JLL jest zredefiniowanie sektora nieruchomości komercyjnych, stwarzanie najlepszych możliwości biznesowych i atrakcyjnych, komfortowych przestrzeni sprzyjających realizowaniu celów. W ten sposób firma przyczynia się do budowania lepszej przyszłości dla swoich klientów, pracowników oraz społeczności, w których działa. JLL jest spółką z listy Fortune 500 zatrudniającą 92 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Jones Lang LaSalle Incorporated. Więcej informacji znajduje się na stronie www.jll.pl.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.