Konferencja Zielona Retencja: Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu

Strona główna Klimat, Edukacja Konferencja Zielona Retencja: Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu

Partnerzy portalu

Konferencja Zielona Retencja: Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Konferencja Zielona Retencja

21 czerwca 2024 roku w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku odbędzie się trzecia edycja Konferencji Zielona Retencja. W jej ramach przewidziany jest, jak co roku, otwarty panel, w którym udział wziąć może każdy chętny. W gdańskim Kunszcie Wodnym będzie miała miejsce debata pt. "Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu".

W obliczu dynamicznych zmian klimatycznych, rola biznesu w adaptacji do tych zmian jest nieoceniona. Zapraszamy na wydarzenie, które zainspiruje, dostarczy wiedzy i pomoże znaleźć konkretne rozwiązania w zakresie odpowiedzialności biznesu za środowisko. To wyjątkowa okazja, by posłuchać ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat kluczowych wyzwań związanych ze zmianami klimatu oraz roli, jaką w ich przezwyciężaniu odgrywa sektor biznesowy.

Biznes odgrywa kluczową rolę w implementacji dyrektyw ESG (Environmental, Social, and Governance). W dzisiejszym świecie, gdzie zrównoważony rozwój zaczyna być priorytetem, odpowiedzialne podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego staje się nieodzownym elementem strategii każdej firmy.

W związku z wprowadzeniem regulacji ESG, biznes będzie musiał nie tylko zmodyfikować swoje modele operacyjne, aby spełniać nowe wymagania, ale także przemyśleć, w jaki sposób zmieniający się klimat wpłynie na jego przyszłą działalność i rentowność. Wiąże się to z zagadnieniem podwójnej istotności, która oznacza, że przedsiębiorstwa muszą uwzględnić zarówno wpływ swoich działań na środowisko, jak i to, jak zmiany klimatyczne oddziałują na ich własne funkcjonowanie czy długoterminową strategię rozwoju.

ESG to nie tylko moda, ale długoterminowy trend, który będzie kształtować sposób prowadzenia działalności gospodarczej w nadchodzących latach. Firmy, które już teraz inwestują w ESG, zyskują przewagę konkurencyjną, budując zaufanie wśród klientów, pracowników i inwestorów. Wdrażanie tych standardów staje się kluczowym czynnikiem sukcesu w obliczu globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu i społecznymi oczekiwaniami.

W debacie udział wezmą dr Monika Szewczyk z UNEP/GRID Warszawa, przedstawiająca perspektywę międzynarodową i lokalną w kontekście ochrony środowiska, Dominika Milion z Baltic Hub Container Terminal, która opowie o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży portowej, Maciej Cieślik z Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, który omówi strategie adaptacyjne wdrażane na poziomie regionalnym oraz Ariel Wojciechowski, który odpowiada za współpracę z samorządami, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi poprzez rozwój autorskiego Programu InPost Green City. Dyskusję poprowadzi Ewa Sowińska z ESO Audit, co gwarantuje merytoryczny i angażujący przebieg spotkania.

Udział w panelu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Zapraszamy do rejestracji na naszej stronie internetowej, aby zagwarantować sobie miejsce.

Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/zielonaretencja2024/ 

Zielona Retencja to wydarzenie inne niż wszystkie. Dlaczego? To pierwsza w Polsce konferencja będąca esencją praktycznej wiedzy na temat wykorzystania zieleni do zagospodarowania i oczyszczania wód opadowych.

Bez wody nie ma zieleni - takie podejście pozwala odkryć potencjał nieoczywistych miejsc do magazynowania deszczówki, takich jak zagłębienia terenowe, zielone nieużytki czy pasy drogowe.

Projekt "Pomorska Akademia Retencji" współfinansowany jest ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia są: Gdańskie Wody, Gdańska Fundacja Wody i Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie".

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.