Lądowa turbina wiatrowa 5 MW SANY Renewable Energy otrzymuje certyfikat UL Solutions

 Lądowa turbina wiatrowa 5 MW SANY Renewable Energy otrzymuje certyfikat UL Solutions - ZielonaGospodarka.pl
26.06.2023 17:12
Strona główna Energetyka, OZE Lądowa turbina wiatrowa 5 MW SANY Renewable Energy otrzymuje certyfikat UL Solutions

Partnerzy portalu

 Lądowa turbina wiatrowa 5 MW SANY Renewable Energy otrzymuje certyfikat UL Solutions - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PR Newswire/SANY Group

UL Solutions, globalny lider nauk stosowanych w zakresie bezpieczeństwa, przyznał w czerwcu w Pekinie certyfikat dla lądowej turbiny wiatrowej 5 MW firmy SANY Renewable Energy. Ponadto spółka SANY Renewable Energy podczas uroczystości przyznania certyfikatu została uznana za partnera laboratoryjnego UL Solutions. W wydarzeniu wzięli udział Nivedh B S, dyrektor generalny ds. inżynierii UL Solutions Wind Asia, oraz Yang Huaiyu, dyrektor Instytutu Badań Energii Odnawialnej SANY.

Spółka UL Solutions, która powstała w 1894 r., zapewnia usługi i produkty w zakresie bezpieczeństwa dla globalnych firm, wspierając ich innowacyjność i wzrost. Certyfikat UL Solutions jest symbolem zaufania wskazującym na jakość produktów i zaangażowanie SANY Renewable Energy na rzecz bezpieczeństwa.

Energia wiatrowa obecnie generuje najniższy koszt za kilowatogodzinę spośród czystych źródeł energii, a spółka SANY Renewable Energy jest przekonana, że technologia będzie odgrywać kluczową rolę w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla i realizacji podwójnych celów Chin w zakresie emisji dwutlenku węgla. Aby temu sprostać, SANY Renewable Energy opracowała zaawansowaną technologicznie turbinę wiatrową o doskonałych parametrach działania i niezawodności, co nie tylko przyczynia się do realizacji globalnych inicjatyw związanych z wyzwaniami klimatycznymi, ale także wspiera znaczne zmiany na globalnym rynku energetycznym.

Lądowa turbina wiatrowa 5 MW SANY Renewable Energy otrzymała certyfikat DNV w 2021 r., co pozwoliło spółce zdobyć pozycję pierwszego dostawcy turbin wiatrowych w Chinach, który uzyskał międzynarodowy certyfikat dla dużej turbiny wiatrowej o mocy liczonej w megawatach z podstacją typu skrzynkowego.

Turbina wiatrowa ma konstrukcję platformową i wykorzystuje zaawansowaną technologię o dużej prędkości z dwustronnym zasilaniem, aby zapewnić dużą niezawodność, wydajność oraz niskie koszty obsługi i utrzymania, dzięki czemu klienci otrzymują produkt o większej wartości ekonomicznej. Dodanie turbin wiatrowych do sieci energetycznej stanowi nowy przełom w działalności badawczo-rozwojowej SANY Renewable Energy w zakresie lądowej energii wiatrowej oraz będzie stanowić solidną podstawę, jeśli chodzi o przyłącza do sieci o niskich kosztach.

Nivedh B S zaznaczył, że po udanej współpracy przy ostatnich projektach UL Solutions z entuzjazmem przystępuje do współpracy z SANY Renewable Energy w charakterze partnera laboratoryjnego i oczekuje wspólnego ustanawiania nowych standardów, pozyskiwania pracowników i rozwoju zespołów, a także długoterminowych projektów badawczo-rozwojowych.

„W ramach systemu IEC RE wybudowane przez spółkę obiekty laboratoryjne mają większy potencjał rozwoju, a partnerstwo z UL Solutions zapewni niezawodne wsparcie w zakresie spełniania standardów, projektowania i testów w dziedzinie badań i rozwoju, oceny działania turbin wiatrowych oraz w pozostałym zakresie, co pozwoli na dodatkowe podniesienie przewagi konkurencyjnej produktu w głównych aspektach” - powiedział dr Wang Jizhou, dyrektor ośrodka badawczo-doświadczalnego SANY Renewable Energy.


Źródło informacji: PR Newswire

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.