Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh

Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh - ZielonaGospodarka.pl
26.02.2024 14:07
Strona główna Energetyka, OZE Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh

Partnerzy portalu

Lądowa turbina wiatrowa o największej jak dotąd średnicy w Wietnamie zostanie zainstalowana w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh - ZielonaGospodarka.pl

Spółka Electric Wind Power („Spółka”, SHA:688660), podmiot zależny Shanghai Electric (SEHK:2727, SSE:601727) - wiodący chiński producent urządzeń z zakresu lądowej energetyki wiatrowej i jeden z największych chińskich producentów urządzeń z zakresu morskiej energetyki wiatrowej - podpisała ostatnio umowę na dostawę zaawansowanych turbin wiatrowych partnerom joint venture, Hai Anh Wind Power, IPC Construction Joint Stock Company (IPC E&C) i Asia Industrial Technology Joint Stock Company (ACIT), w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh w prowincji Quang Tri w Wietnamie. Farma wiatrowa o zainstalowanej mocy 40 MW obejmie obszar 855,25 hektarów i będzie wykorzystywać osiem turbin wiatrowych WH5.25-172, przyczyniając się do transformacji w kierunku zielonej energii w Azji Południowo-Wschodniej.

Spółka Electric Wind Power posiada rozległe doświadczenie w obszarze współpracy międzynarodowej i wniosła do projektu farmy wiatrowej Hai Anh swoją najbardziej zaawansowaną technologię i wyroby związane z energetyką wiatrową, a także doświadczony zespół. Globalna strategia rozwoju zielonej energii firmy ułatwia międzynarodowy przepływ czystej i wydajnej energii, jednocześnie zwiększając dostawy energii w krajach partnerskich. Przyczynia się to do optymalizacji lokalnej struktury zużycia energii i napędza ekologiczny i niskoemisyjny rozwój na całym świecie.

Projekt farmy wiatrowej Hai Anh jest pierwszym projektem wiatrowym firmy w Wietnamie. W ramach projektu zostanie wykorzystana turbina wiatrowa Electric Wind Power WH5.25-172, która ma największą jak dotąd średnicę wśród lądowych turbin wiatrowych na rynku wietnamskim. Dzięki wysokości środka piasty wynoszącej 125 metrów projekt może się poszczycić największą mocą pojedynczej maszyny i najwyższą wysokością środka piasty spośród wszystkich międzynarodowych projektów lądowych Spółki. Podpisując umowę na ten projekt, Electric Wind Power kontynuuje swoje wsparcie dla chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi, jednocześnie aktywnie promując ekologiczny rozwój. Innym modelowym projektem, który świadczy o ponadnarodowym wymiarze energetycznym Spółki, jest budowa Senj Wind Power Project w Chorwacji - największego projektu lądowej energetyki wiatrowej na Bałkanach.

Wietnam doświadczył szybkiego rozwoju gospodarczego w ostatnich latach i ma ogromny potencjał dalszego wzrostu gospodarczego, który będzie napędzał wysoki wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Zgodnie z najnowszym krajowym planem energetycznym Wietnam będzie dążyć do szybkiego rozwoju energii odnawialnej, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, jednocześnie stopniowo zmniejszając udział energii cieplnej.

W ostatnich latach zanieczyszczenie energią węglową stanowiło poważny problem w niektórych regionach Wietnamu, dlatego też w celu stymulowania ekologicznego ożywienia gospodarczego po pandemii wietnamski rząd oświadczył, że priorytetowo potraktuje kwestię rozwoju energii odnawialnej. Oznacza to, że energia odnawialna, w tym energia wiatrowa, która ma bogate rezerwy w Wietnamie, zyska w przyszłości większą uwagę i zwiększy swój udział, a także będzie notować znaczny wzrost, tworząc ogromny potencjał na rynku zielonej energii.

Elementy kotwiące w ramach projektu farmy wiatrowej Hai Anh zostaną dostarczone pod koniec marca 2024 roku. Pierwsza partia czterech turbin wiatrowych zostanie dostarczona przez Spółkę na początku czerwca 2024 roku, a kolejna partia czterech turbin w połowie czerwca. Proces stawiania turbin wiatrowych zostanie zakończony do końca sierpnia 2024 roku. Ukończenie projektu i podłączenie turbin do sieci ma nastąpić do listopada 2024 roku.

Shanghai Electric


Shanghai Electric Group Company Limited (SEHK: 2727, SSE: 601727), wiodący globalny dostawca ekologicznych, inteligentnych rozwiązań systemowych klasy przemysłowej, prowadzący działalność na całym świecie, zajmuje się inteligentną energią, inteligentną produkcją i integracją inteligencji cyfrowej. Koncentrując się na rozwoju niskoemisyjnym i transformacji cyfrowej poprzez otwieranie nowych obszarów i promowanie nowych czynników wzrostu, Shanghai Electric będzie dążyć do zyskania pozycji lidera w obszarze działań zmierzających do osiągnięcia szczytowej emisji dwutlenku węgla przed rokiem 2030 i neutralności węglowej przed rokiem 2060, a także produkcji nowych urządzeń energetycznych i lokalizacji wysokiej klasy sprzętu, wykorzystując nieograniczone możliwości w innowacyjnym ekosystemie przemysłowym we współpracy z globalnymi partnerami.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.