POWER CONNECT EXPO_2024_strona główna
Port Service
Odpady, Recykling

Targi POLECO 2023 w Poznaniu. Zakłady komunalne nie zostają w tyle - elektryczne i wodorowe śmieciarki oraz zielona energia z odpadów

Nowości prezentowane przez wystawców na stoiskach na targach POLECO w Poznaniu są nie tylko odpowiedzią na potrzeby branży komunalnej, ale także inspiracją i środkiem do tworzenia bardziej efektywnego i ekonomicznego systemu gospodarowania odpadami.

27.10.2023, 10:00
Odpady, Recykling

Targi POLECO 2023 w Poznaniu. Odpowiedź branży na zbliżającą się rewolucję w gospodarce odpadami

Ponad 150 wystawców z 8 krajów w Poznaniu zaprezentowało najnowsze technologie dla ochrony klimatu. Ekspozycja liderów branży oraz szeroki program wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji i dyskusji tematycznych, podsumowały najbardziej aktualne zagadnienia.

25.10.2023, 09:55
Recykling, odzysk odpadów

System kaucyjny w Polsce stał się faktem. Mamy 15 miesięcy na jego wdrożenie

13 października weszły w życie przepisy uchwalonej w lipcu ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Od 2025 roku w Polsce będzie obowiązywał system kaucyjny. Przypomnijmy, że we wrześniu w Dzienniku Ustaw opublikowano ustawę z dnia 13 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami oraz niektórych innych ustaw. Regulacja transponuje do polskiego porządku prawnego unijną dyrektywę ws. zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko i wdraża tzw. system kaucyjny.

18.10.2023, 00:10
Energetyka, OZE

Forum Gospodarki Morskiej startuje 13 października w Gdyni

Przed nami Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni, czyli największe wydarzenie w kraju skupiające specjalistów branży morskiej. To tutaj omawiane będą bieżące zagadnienia związane z rozwojem sektora morskiego. W jaki sposób branża radzi sobie z wyzwaniami i jakie są optymalne kierunki dla jej rozwoju? To kwestie jakie poruszone zostaną w ramach pięciu bloków tematycznych wydarzenia.

29.09.2023, 11:13
ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Premiera iPhone'a 15 i pierwszy neutralny węglowo Apple Watch. Gigant z Cupertino dąży do zeroemisyjności

Za nami coroczna, najważniejsza konferencja produktowa Apple. Tradycyjnie we wrześniu poznaliśmy nowe modele smartfonów iPhone oraz zegarków Apple Watch. Jednym z głównych elementów konferencji był film poświęcony neutralności węglowej do której dąży Apple. Program Apple 2030 to plan osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w całej firmie do 2030 r. Następnym krokiem jest zmniejszenie śladu węglowego wszystkich produktów do 0 do 2030 r.

12.09.2023, 22:34
Motoryzacja, Elektromobilność

Tesla odświeżyła model 3. Zasięg elektryka imponuje

Podstawowy model Tesli czyli model 3 przeszedł lifting. Zmiany w designie objęły wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny samochodu. Zwiększony zasięg, atrakcyjniejsza sylwetka, lepsze multimedia mają być gwarancją ciągłości hitu sprzedażowego amerykańskiego koncernu.

02.09.2023, 18:07
Energetyka, OZE

Chińczycy uruchamiają zintegrowany projekt produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej, wodoru i biomasy

Firma Shanghai Electric New Energy Development Co., Ltd. podpisała umowę o współpracy strategicznej z Rządem Ludowym miasta Taonan w północno-wschodnich Chinach w zakresie zintegrowanego projektu produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej w połączeniu z biomasą. Mając na celu przekształcenie energii wiatrowej w energię elektryczną, projekt poddaje wodę elektrolizie w celu wytworzenia wodoru i łączy ją ze zgazowaną biomasą w celu wytworzenia zielonego metanolu.

05.08.2023, 01:29
Transport, Elektromobilność

Już 70 elektrycznych rowerów cargo we flocie DPD Polska

DPD Polska sukcesywnie rozbudowuje niskoemisyjną flotę pojazdów elektrycznych. Obecnie firma posiada ponad 350 elektrycznych busów kurierskich, które obsłużyły w 2022 roku ponad 4,5 miliona paczek i pokonały prawie 2 mln kilometrów. Uzupełnieniem rozwiązań dla zrównoważonej logistyki miejskiej stanowi flota rowerów cargo działająca w 14 miastach Polski. Wczoraj do warszawskiego Oddziału Miejskiego Green DPD Pickup przy Waliców 11 dołączył kolejny rower cargo, poszerzając całą flotę w Polsce łącznie do 70 pojazdów i czyniąc DPD Po

03.08.2023, 21:40
Klimat, Edukacja

Kolejna runda konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”

Myślisz o zastosowaniu sztucznej inteligencji, aby poprawić życie mieszkańców Polski lub ochronę naszej planety? A może pracujesz nad nową technologią, dzięki której świat będzie bardziej zielony, cyfrowy? Jeśli tak, weź udział w sierpniowej edycji konkursu „Innowacje cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości”. Zmień naszą przyszłość na lepsze.

03.08.2023, 21:12
Wodór, Amoniak

Wodorowa misja gospodarcza do Norwegii

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza polskie przedsiębiorstwa działające w sektorze technologii wodorowych do udziału w misji gospodarczej do Stavanger w dniach 6-8 września 2023 r.

02.08.2023, 21:18

Dziękujemy za wysłane grafiki.