Maxeon Solar Technologies wydłuża gwarancję na produkty, wydajność energetyczną i serwis dla swojej sztandarowej linii produktów aż do 40 lat

zk

06.02.2022 08:02 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Maxeon Solar Technologies wydłuża gwarancję na produkty, wydajność energetyczną i serwis dla swojej sztandarowej linii produktów aż do 40 lat

Partnerzy portalu

Maxeon Solar Technologies wydłuża gwarancję na produkty, wydajność energetyczną i serwis dla swojej sztandarowej linii produktów aż do 40 lat  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Nuno Marques/Unsplash

Nowa 40-letnia gwarancja podkreśla niezrównaną długoterminową produkcję energii i zwiększa wartość produktu, komfort klientów i wiodący w branży zrównoważony rozwój.

Maxeon Solar Technologies - światowy lider w dziedzinie innowacji i kanałów solarnych, poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu najdłuższej i najbardziej kompleksowej gwarancji na linię produktów Maxeon Interdigitated Back Contact (IBC), które są sprzedawane w większości krajów poza USA i Kanadą pod marką SunPower Maxeon. Na wybranych rynkach nowa gwarancja obejmuje jakość produktu, wydajność energetyczną i serwis przez 40 lat.

Podczas gdy większość gwarancji na panele słoneczne przewiduje 12-letnią ochronę produktów w połączeniu z 25-letnią gwarancją na wydajność (moc), nowa gwarancja 40/40 firmy Maxeon obejmuje 40-letnią gwarancję na wady wykonawcze i materiałowe, ochronę mocy wyjściowej oraz serwis niezbędny do naprawy lub wymiany wadliwych paneli na wybranych rynkach.

Nowa 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon opracowana została na podstawie zewnętrznych badań terenowych ponad 33 milionów paneli IBC rozmieszczonych na całym świecie, kompleksowych przyspieszonych testów żywotności przeprowadzonych przez Maxeon i strony trzecie oraz modelu opartego na fizyce, który Maxeon wykorzystuje do określenia oczekiwanego wpływu na wydajność w czasie, wynikającego z głównych trybów degradacji i awarii. Wszystko to razem zapewnia firmie i jej klientom gwarancję, że technologia modułów SunPower Maxeon utrzyma 40-letnią żywotność oraz że dalsza eksploatacja po tym okresie będzie z pewnością możliwa.

„Niezmiernie cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom najdłuższą i najbardziej kompleksową gwarancję w branży – powiedział Jeff Waters, dyrektor generalny Maxeon Solar Technologies. - Przez ponad 35 lat dopracowywaliśmy opatentowaną konstrukcję ogniw i paneli w naszej technologii IBC, co pozwoliło nam zyskać pewność, że panele wytrzymają ponad 40 lat eksploatacji. Ten niezwykle ekscytujący krok jest częścią obietnicy złożonej klientom, zgodnie z którą nasza technologia paneli będzie najlepszym pod względem wartości, najdłużej działającym i najbardziej zrównoważonym wyborem w branży. To właśnie nazywamy >>technologią solarną na całe życie<<”.

Dla osiągnięcia tej niezwykłej żywotności podstawowa technologia stojąca za opatentowanymi przez Maxeon konstrukcjami ogniw i paneli IBC obejmuje fundamentalne różnice konstrukcyjne, które eliminują najbardziej typowe tryby awarii modułów słonecznych – takie jak hotspoty i awarie połączeń między ogniwami – zapewniając solidną ochronę przed obciążeniami środowiskowymi i zróżnicowanym klimatem, jednocześnie maksymalizując niezawodność i gęstość energii. Dzięki minimalnej gwarantowanej mocy 98% w pierwszym roku eksploatacji, a następnie maksymalnej rocznej degradacji 0,25% przez następne 39 lat, panele słoneczne Maxeon IBC należą do najbardziej bezpiecznych długoterminowych inwestycji energetycznych dla przedsiębiorstw i właścicieli domów. Rezultatem jest bezprecedensowy gwarantowany poziom mocy 88,3 % po upływie 40 lat, co oznacza, że panele Maxeon IBC dostarczają do 9,5% więcej mocy po 40 latach niż standardowe panele słoneczne po 25 latach.

Dodatkowo dłuższa żywotność oznacza, że znacznie więcej ekologicznej energii jest generowane przez każdy panel, co zdecydowanie pozytywnie wpływa na ślad ekologiczny technologii. Maxeon gwarantuje, że jej produkty umożliwiają klientom realizację ich celów energetycznych przy jednoczesnym priorytetowym traktowaniu zdrowia planety. Panele SunPower Maxeon uzyskały certyfikaty ROHS i REACH, nie wykorzystują fluorowanych płyt tylnych, są zgodne z Declare™ i posiadają certyfikat Cradle to Cradle Certified® Bronze. Maxeon prowadzi politykę zerowej tolerancji dla naruszeń praw człowieka i praw pracowniczych, wytwarzając swoje produkty w sposób równie przejrzysty jak powstająca energia. Maxeon posuwa się jeszcze dalej w swoim zaangażowaniu w Powering Positive Change™ – poprzez przedłużenie okresu gwarancyjnego daje swoim klientom komfort, że wybierając Maxeon, zwiększają zwrot z poniesionych nakładów na energię i odraczają recykling każdego panelu.

Simon Dudson, dyrektor generalny The Little Green Energy Company, SunPower Premiere Partner, podkreśla korzyści płynące z zastosowania nowej gwarancji dla swoich klientów: „biorąc pod uwagę, że kolektory słoneczne są dobrem długoterminowym, klienci chcą mieć pewność co do ich zakupu. 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon daje taką pewność. Ochrona Maxeon, najdłuższa w branży, zapewnia naszym klientom jeszcze więcej lat produkcji czystej energii i zmniejszonego wpływu na środowisko, zapewniając im najwyższą pewność, że budują lepsze jutro”.

Nowa 40-letnia gwarancja SunPower Maxeon obowiązuje dla systemów zainstalowanych od 1 stycznia 2022 r. i jest dostępna dla wszystkich klientów indywidualnych i biznesowych na wybranych rynkach w regionie EMEA, jak również w Australii, Japonii i Meksyku. Uprawnienia i warunki dotyczące nowej gwarancji różnią się w zależności od rynku i podlegają rejestracji na stronie internetowej Maxeon. Ta nowa ochrona dotyczy obecnych i przyszłych produktów solarnych Maxeon IBC, w tym nowego panelu solarnego Maxeon 6, który ma zostać wprowadzony na rynek międzynarodowy w połowie drugiego kwartału 2022 roku.

Więcej informacji na temat tego, dlaczego jakościowe produkty solarne i gwarancje są tak ważne, można znaleźć na stronie internetowej firmy tutaj.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.