Moduły Astronergy stabilnie wytwarzają energię w największej elektrowni fotowoltaicznej TOPCon w Europie

Moduły Astronergy stabilnie wytwarzają energię w największej elektrowni fotowoltaicznej TOPCon w Europie - ZielonaGospodarka.pl
11.07.2023 10:27
Strona główna Energetyka, OZE Moduły Astronergy stabilnie wytwarzają energię w największej elektrowni fotowoltaicznej TOPCon w Europie

Partnerzy portalu

Moduły Astronergy stabilnie wytwarzają energię w największej elektrowni fotowoltaicznej TOPCon w Europie - ZielonaGospodarka.pl

Aby uczcić dwa miesiące stabilnej pracy największej w Europie instalacji fotowoltaicznej z technologią TOPCon typu n - niemieckiej instalacji fotowoltaicznej w Döllen - 30 czerwca odbyła się uroczystość inauguracyjna poświęcona sukcesowi instalacji, która generuje ekologiczną energię za pomocą instalacji złożonych z modułów fotowoltaicznych ASTRO TOPCon serii N o całkowitej mocy 154,77 MW firmy Astronergy.

Po niemal roku budowy, która rozpoczęła się w maju 2022 r., w kwietniu br. instalacja fotowoltaiczna w Döllen została ukończona i podłączona do sieci. Dzięki modułom ASTRO TOPCon serii N typu n firmy Astronergy instalacja fotowoltaiczna o mocy wyjściowej 154,77 MW ma wytwarzać rocznie około 160 000 MWh zielonej energii. Tak znaczna moc umożliwi zasilenie energią zrównoważoną około 36 000 czteroosobowych gospodarstw domowych.

Dzięki obecności miejscowych polityków i przedstawicieli uznanych mediów podczas przemówień w ramach wydarzenia oraz relacji prasowych przed i po wizytach podkreślono znaczenie stabilizacji klimatu i niezależności energetycznej.

Jako doskonały przykład kluczowej roli energii słonecznej w dążeniach do zrównoważonego świata, instalacja fotowoltaiczna została sfinansowana przez CEE Group z siedzibą w Hamburgu, która zajmuje się zarządzaniem aktywami w branży energii odnawialnych, oraz zrealizowana przez Antlike Solar. Przełomowe panele słoneczne TOPCon 3.0 ASTRO N5 z zastosowaniem technologii fotowoltaicznej spółki Astronergy stanowią jeden z głównych elementów systemu zrównoważonego rozwoju.

Jak w niedawnym wywiadzie powiedział Samuel, dyrektor Astronergy ds. marketingu, Astronergy nie tylko dąży do coraz większego udziału materiałów ekologicznych w produkcji modułów, ale także podejmuje więcej działań, aby nasze produkty spełniały zapotrzebowanie wszystkich podmiotów na zrównoważoną energię elektryczną.

Detlef Schreiber, dyrektor generalny CEE Group, powiedział: „Nowy park fotowoltaiczny w Döllen o mocy wyjściowej 154,77 MW to imponujące przedsięwzięcie, które wskazuje na potencjał zrównoważonych źródeł energii jako centralnego elementu transformacji energetycznej. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Astronergy zetknęliśmy się z takim poziomem wiedzy fachowej, i z entuzjazmem oczekujemy dalszej współpracy.

Astronergy to spółka założona w 2006 roku. Jest jednym z pierwszych chińskich przedsiębiorstw działających w branży fotowoltaiki. Jest ona również pionierem w zakresie modułów fotowoltaicznych TOPCon typu N. Koncentrując się na badaniach i rozwoju, produkcji i sprzedaży wysokowydajnych ogniw i modułów fotowoltaicznych z krzemionki krystalicznej, spółka Astronergy stale wprowadza na rynek wysokowydajne moduły serii ASTRO charakteryzujące się dobrą jakością i parametrami. Dwustronne i jednostronne moduły serii ASTRO można z powodzeniem stosować we wszelkich stacjach zasilania na skalę przemysłową, systemach magazynowania energii C&I oraz systemach fotowoltaicznych dla sektora mieszkaniowego.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.