Przedstawiciel PreZero Przewodniczącym 3. Komitetu – Odzysk energii w Europejskiej Federacji Gospodarki Odpadami FEAD

zk

21.03.2023 15:30 Źródło: PreZero
Strona główna Odpady, Recykling Przedstawiciel PreZero Przewodniczącym 3. Komitetu – Odzysk energii w Europejskiej Federacji Gospodarki Odpadami FEAD

Partnerzy portalu

Przedstawiciel PreZero Przewodniczącym 3. Komitetu – Odzysk energii w Europejskiej Federacji Gospodarki Odpadami FEAD - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PreZero

Szymon Cegielski, Członek Zarządu PreZero Zielona Energia i Dyrektor ITPOK w Poznaniu został wybrany na Przewodniczącego 3. Komitetu – Odzysk energii w Europejskiej Federacji Gospodarki Odpadami FEAD. Na to stanowisko został zarekomendowany przez Polską Izbę Gospodarki Odpadami (PIGO).

Stowarzyszenie FEAD zrzesza krajowe stowarzyszenia z branży gospodarki odpadami z 18 krajów Europy, w tym Polski i reprezentuje około 3000 firm. Celem stowarzyszenia jest wypracowanie korzystniejszych ram regulacyjnych dla sektora gospodarki odpadami, które pomogą osiągnąć lepsze wyniki ekonomiczne i środowiskowe oraz wzmocnią gospodarkę cyrkularną w Europie.

Jako menedżer wyższego stopnia z doświadczeniem w obsłudze rynku inwestycyjnego energetyki zawodowej, w FEAD, Szymon Cegielski będzie przewodził działaniom i kreował inicjatywy w zakresie opowiadania się za lepszymi ramami regulacyjnymi dla sektora gospodarki odpadami w tym w szczególności dla regulacji w dyrektywach dot. emisji przemysłowych (IED), odnawialnych źródeł energii (RED), ograniczenia rozszerzania systemu EU ETS na instalacje EfW (ETS, Taxonomy) czy projektów wyłapywania i magazynowania CO2 (CCU/CCS) oraz związanych z produkcją i wykorzystaniem wodoru.

„Jako przewodniczący 3. Komitetu – Odzysk Energii w FEAD, będę kierował pracami nad wdrażaniem celów w zakresie przetwarzania i składowania odpadów oraz polepszeniem  regulacji unijnych, które będą miały realny wpływ na środowisko i społeczeństwo. Objęcie tej roli jest wyrazem uznania dla mojej wiedzy, doświadczenia oraz wkładu w rozwój branży gospodarowania odpadami i energetyki. To także sukces PreZero, wzmacniający wizerunek firmy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej” – dodaje Szymon Cegielski, Członek Zarządu PreZero Zielona Energia.

Szymon Cegielski związany jest z branżą od 15 lat, a z grupą PreZero od 2013 roku. Posiada liczne kompetencje i umiejętności potwierdzone m.in. Świadectwem Kwalifikacji w zakresie zagospodarowania i termicznego przekształcania odpadów. Aktualnie pełni także rolę Członka Stowarzyszenia Producentów Energii z Odpadów oraz jako prelegent bierze udział w wielu konferencjach i wydarzeniach branżowych.


Więcej o PreZero:

PreZero to międzynarodowa firma zajmująca się gospodarką odpadami i usługami w zakresie ochrony środowiska, która jako swój nadrzędny cel stawia zamknięcie obiegu surowców poprzez recykling i efektywne wykorzystanie zasobów. Kierując się ideą „Nowe myślenie dla czystego jutra”, firma wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym dzięki odpowiedniemu podejściu do odpadów i zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań.
www.prezero.pl

Tagi:
prezero, odpady

Partnerzy portalu

Ekokonsult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.