Przyszłość bezpieczeństwa elektrycznego

zk

19.12.2022 13:04
Strona główna Energetyka, OZE Przyszłość bezpieczeństwa elektrycznego

Partnerzy portalu

Przyszłość bezpieczeństwa elektrycznego - ZielonaGospodarka.pl

Uszczelnienie, wyrównywanie potencjałów i uziemianie – w jednym przepuście.

Uszczelnienia Roxtec BG™ do kabli zbrojonych i ekranowanych pomagają sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Zapewniają rozwiązanie oparte na standardach dzięki naszemu sprawdzonemu i wydajnemu systemowi uszczelniania w szafach i obudowach, by zabezpieczyć sprzęt przed wieloma zagrożeniami — w tym przed zakłóceniami o wysokiej częstotliwości oraz skutkami wyładowań atmosferycznych. Można również zabezpieczyć cały budynek przed zakłóceniami elektrycznymi i wpływem środowiska zewnętrznego, zakładając uszczelnienia w ścianach i podłogach.

W przypadku zastosowań w szafach i obudowach wielokablowe uszczelnienia Roxtec BG™ przewyższają wszystkie tradycyjne dławiki kablowe. Ich instalacja przebiega nawet o 50% i zajmują nawet o 70% mniej miejsca w szafkach. Ponadto uszczelnienia są testowane i certyfikowane zgodnie z międzynarodowymi normami bezpieczeństwa.

Wyrównywanie potencjałów i uziemianie zapewniają bezpieczeństwo ludzi, a także ochronę wrażliwego sprzętu. Wyrównywanie potencjałów metalowych przedmiotów zapobiega gromadzeniu się energii elektrycznej i minimalizuje zagrożenie w przypadku jednoczesnego kontaktu człowieka z kilkoma przedmiotami o różnym potencjale. Uziemienie to sposób odprowadzania napięć przejściowych powstających wskutek zwarć lub wyładowań atmosferycznych.Uszczelnienia ścienne i podłogowe Roxtec BG™ są znacznie lepsze niż czasochłonne metody polegające na łączeniu pianki, zacisków i elementów „pigtail”. Są one zalecane do izolacji budynków przed zakłóceniami elektrycznymi, a wyniki testów naszych uszczelnień pokazują skuteczność wyrównywania potencjałów na poziomie powyżej 99%.

Dzięki rozwiązaniom uszczelniającym Roxtec BG™ zapewniasz bezpieczeństwo, wydajność i niezawodność działania w bardzo elastyczny sposób. Możesz na przykład dodawać nowe kable o różnych rozmiarach, kiedy tylko potrzebujesz. Oprócz zapewnienia bezpieczeństwa elektrycznego dzięki zintegrowanemu i solidnemu oplotowi do łączenia i uziemiania kabli zbrojonych i ekranowanych uszczelnienia chronią przed czynnikami ryzyka, takimi jak ogień, gaz, woda, kurz i gryzonie.W przypadku zastosowań wymagających ekranowania elektromagnetycznego zalecamy System Roxtec ES.

Poniżej znajduje się link do seminarium online, które jest okazją do wkroczenia w przyszłość bezpieczeństwa elektrycznego. Oglądając je, dowiesz się więcej na temat rozwiązań Roxtec w zakresie uszczelniania wielu kabli w celu wysoce efektywnego łączenia i uziemiania kabli opancerzonych i ekranowanych: roxtec.com


Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z całą gamą produktów przeznaczonych do uszczelnienia oraz ochrony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi: roxtec.com


Tagi:
energetyka

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.