Roczny raport SolarEdge na temat zrównoważonego rozwoju

Strona główna ESG, ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ Roczny raport SolarEdge na temat zrównoważonego rozwoju

Partnerzy portalu

Roczny raport SolarEdge na temat zrównoważonego rozwoju - ZielonaGospodarka.pl
Fot. SolarEdge

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, opublikował Raport Zrównoważonego Rozwoju 2023, szczegółowo opisujący postępy poczynione w ramach strategii zrównoważonego rozwoju Spółki w obszarach Środowisko, Społeczeństwo, Zarządzanie (ESG) i reprezentujący jej zobowiązanie do odpowiedzialności i przejrzystości wobec interesariuszy.

Zvi Lando, dyrektor generalny SolarEdge: "Dzisiejsza publikacja naszego raportu zrównoważonego rozwoju 2023 podkreśla znaczące postępy, jakie poczyniliśmy w realizacji naszych korporacyjnych celów ESG w 2023 roku. Jesteśmy głęboko zaangażowani w przyspieszenie przejścia na świat niskoemisyjny i będziemy nadal czynić postępy na naszej drodze do ulepszenia naszych korporacyjnych praktyk ESG. Nasz raport zrównoważonego rozwoju szczegółowo opisuje wiele sposobów, w jakie realizujemy naszą obietnicę zasilania przyszłości energii poprzez nasze produkty, ludzi i praktyki biznesowe".

Niektóre z najważniejszych informacji zawartych w Raporcie Zrównoważonego Rozwoju 2023 obejmują: 

    • Dzięki zastosowaniu systemów fotowoltaicznych SolarEdge zoptymalizowanych pod kątem prądu stałego rocznie unika się emisji 40 milionów ton metrycznych CO2e, co odpowiada trwałemu usunięciu z dróg ~9,6 miliona samochodów napędzanych benzyną na całym świecie. 

    • Ponad 3,4 miliona domów jest wyposażonych w systemy fotowoltaiczne SolarEdge.

    • Ponad 50% firm z listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge na co najmniej jednym ze swoich dachów.

    • Firma SolarEdge znalazła się niedawno na liście 2024 Corporate Knights 100 najlepszych zrównoważonych korporacji na świecie.

    • EcoVadis przyznał SolarEdge "srebrny medal" w zakresie zrównoważonego rozwoju, plasując firmę wśród 15% najlepszych spośród ponad 130 000 globalnie ocenianych firm. 

    • Ocena ISS ESG wśród 10% najwyżej ocenianych spółek w sektorze komponentów elektronicznych i najlepszy możliwy wynik ISS Governance Quality Score na poziomie "1".

    • Ocena MSCI ESG na poziomie A.

    • Najwyższe wyniki w dodatkowym rankingu ESG, szczegółowe informacje tutaj.

    • 100% zakładów produkcyjnych i badawczo-rozwojowych posiada certyfikaty zgodności z normami ISO w zakresie zarządzania jakością, środowiskiem i bezpieczeństwem.

    • Ponad 2300 godzin wolontariatu pracowników w 2023 r., promowanie edukacji STEM i energii odnawialnej, wspieranie zrównoważonego rozwoju i działań na rzecz klimatu oraz zwiększanie równości płci i różnorodności. 

Komentarz lokalny: Michał Marona, Country Manager, SolarEdge Technologies Poland dodaje: „Opublikowanie naszego raportu dotyczącego zrównoważonego rozwoju jest dowodem na to, że SolarEdge działa w duchu ESG. Zależy nam na tym, aby być odpowiedzialnymi nie tylko pod względem środowiskowym, ale także społecznym. Chcemy tworzyć wartość dla wszystkich interesariuszy, dbać o przyszłość energetyczną dla przyszłych pokoleń i wspierać Polskę w szybkim osiągnięciu zeroemisyjności”.

Zobacz tutaj pełny raport zrównoważonego rozwoju SolarEdge 2023  

O SolarEdge


SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Ponad połowa firm z amerykańskiej listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracował inteligentny falownik, który zmienił sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Falownik SolarEdge z optymalizacją mocy DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii produkowanej przez system PV. Kontynuując postęp w dziedzinie inteligentnej energii, SolarEdge adresuje kompletny zestaw rozwiązań w zakresie PV, magazynowania energii, ładowania EV i usług sieciowych dla różnych segmentów rynku energetycznego.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.