Samorządy i przedsiębiorcy muszą przestać obawiać się wodoru. Pierwsza w Szczecinie konferencja na temat zagospodarowania tego pierwiastka

zk

08.11.2022 12:57 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Samorządy i przedsiębiorcy muszą przestać obawiać się wodoru. Pierwsza w Szczecinie konferencja na temat zagospodarowania tego pierwiastka

Partnerzy portalu

Samorządy i przedsiębiorcy muszą przestać obawiać się wodoru. Pierwsza w Szczecinie konferencja na temat zagospodarowania tego pierwiastka - ZielonaGospodarka.pl
Czy wodór może być napędem naszego regionu? Samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy wezmą udział w konferencji na temat surowca, którego potencjał jest eksplorowany w całej Europie.

Cztery sesje plenarne, merytoryczni goście, których wiedza w przedmiotowym temacie jest absolutnie bezcenna, wymiana doświadczeń i planów między samorządowcami, aktywistami, naukowcami i.. główny bohater całej konferencji: wodór. Już 30 listopada w hotelu Courtyard by Mariott w Szczecinie odbędzie się pierwsza konferencja H2Szczecin – Wodór napędem regionu. Celem wydarzenia jest promocja wodoru jako alternatywy dla znanych dotychczas surowców energetycznych. Spotkanie podzielone będzie na panele dyskusyjne z zaproszonymi gośćmi.

Nawet 370 miliardów Euro w Unii Europejskiej na inwestycje wodorowe. Czy wodór już jest alternatywą dla dotychczasowych źródeł energii?

Konferencja H2Szczecin – Wodór napędem regionu odbędzie się 30 listopada. Wydarzenie będzie mieć miejsce w sali konferencyjnej hotelu Coutryard by Mariott Szczecin. W planie są cztery sesje plenarne, prezentacje oraz networking. To pierwsze w Szczecinie tak duże wydarzenie poświęcone wodorowi. Pierwiastek ten staje się realną alternatywą dla dotychczasowych  źródeł energii.

– Mamy w Szczecinie doskonałą bazę naukową, która od lat zajmuje się badaniem wodoru. Jego potencjał energetyczny jest gigantyczny i czas spojrzeć na niego zdecydowanie łaskawszym okiem. Wojna w Ukrainie i szantaż energetyczny, jakim jesteśmy jako ogólnoświatowa społeczność poddawani, powoduje, że wszelkie procesy zmierzające do poszukiwania alternatyw energetycznych powinny przyspieszyć. Liczymy, że nasza konferencja otworzy w Szczecinie dyskusje w tej sprawie – mówi prof. Marzena Frankowska, wykładowczyni Uniwersytetu Szczecińskiego i współorganizatorka wydarzenia.

 „Wodorowa alternatywa” jest coraz szerzej doceniana i badana w całej Europie.

– Wiele gospodarek europejskich intensyfikuje działania w zakresie wykorzystaniu potencjału wodoru. Polska, Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone czy państwa azjatyckie wdrażają własne strategie wodorowe. Podczas konferencji będziemy o nich mówić. Rozwijamy technologie wodorowe, uniezależniamy się energetycznie i zdecydowanie rozwijamy naszą neutralność klimatyczną – mówi prof. Frankowska.

  Do 2030 roku Unia Europejska zamierza wydać na inwestycje wodorowe nawet 370 miliardów Euro. To duża szansa dla polskich przedsiębiorców, którzy planują wprowadzenie gospodarki wodorowej.

„Chcemy inspirować i informować” – konferencja H2Szczecin cenną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń na temat wodoru

Konferencja podzielona będzie na cztery sesje plenarne. Każdą rozpocznie prezentacja przygotowana przez gości konferencji i prelegentów. Ich nazwiska będą ujawniane sukcesywnie. Wydarzenie H2Szczecin otworzy Minister Klimatu i Środowiska. Głos będą zabierać naukowcy, samorządowcy, przedsiębiorcy oraz aktywiści zaangażowani w temat konferencji.

– Chcemy inspirować i informować – mówi prof. Marzena Frankowska.

– Po pierwsze będzie to platforma informacyjna: co już zostało zrobione w Polsce i w Europie, co jest w planach, jakie to ma znaczenie dla nauki i gospodarki. To będzie więc ważne wydarzenie dla naukowców. Przedsiębiorcy dowiedzą się jak może wyglądać tworzenie wodorowego „local content”, jak można optymalizować koszty działania i uniezależniać się energetycznie dzięki wodorowi. Będziemy także mówić o wodorowych łańcuchach dostaw, co jest nowością dla sektora TSL. Samorządowcy dowiedzą się, czy to już dobry moment, by inwestować w komunikację miejską zasilaną wodorem. Powiemy także o powstających już w Polsce osiedlach wodorowych. Wiedza, inspiracja, wymiana doświadczeń. Takie przyświecają nam cele – mówi prof. Frankowska.

Partnerzy wydarzenia H2Szczecin

Organizatorem wydarzenia jest klaster Metalika dla Przemysłu. Współorganizatorem jest Urząd Marszałkowski województwa zachodniopomorskiego oraz Uniwersytet Szczeciński. Partnerzy strategiczni to ENEA oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Partner główny to Szczecińska Energetyka Cieplna, a partner technologiczny to Air Products.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zachęcamy do rejestracji na wydarzenie: h2szczecin.pl. Wstęp jest bezpłatny.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.