Sasin: Nowy Ład zaprezentujemy w najbliższych tygodniach

ac

01.03.2021 10:18 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE Sasin: Nowy Ład zaprezentujemy w najbliższych tygodniach

Partnerzy portalu

Sasin: Nowy Ład zaprezentujemy w najbliższych tygodniach - ZielonaGospodarka.pl
fot. Igor Son

Prezentacja Nowego Ładu nastąpi w ciągu najbliższych tygodni. To plan całościowy, którego kołem zamachowym są inwestycje, o wiele bardziej realny niż to, co prezentuje Platforma Obywatelska - powiedział w poniedziałek minister aktywów państwowych i wicepremier Jacek Sasin.

W Programie 3 Polskiego Radia Sasin poinformował, że obecnie trwają prace nad bardzo szczegółowym programem wychodzenia z kryzysu spowodowanego przez COVID-19. "On jest z jednej strony opisany w Krajowym Planie Odbudowy, w pięciu filarach. Przygotowujemy również szeroką ofertę programową, którą będziemy chcieli zaprezentować Polakom, takiego nowego ożywienia gospodarki w tych obszarach, które są największym wyzwaniem, czyli ochrona zdrowia, ale również wszystko to, co związane jest z transformacją energetyczną" - zapowiedział minister.

Odnosząc się do zaprezentowanych w weekend propozycji programowych Platformy Obywatelskiej Sasin stwierdził, że "to bardzo ciekawe propozycje Platformy Obywatelskiej". Komentując zaproponowane przez polityków największej partii opozycyjnej rozwiązania obniżające podatki i zmierzające m.in. do likwidacji tzw. podatku Belki wicepremier ocenił, iż "szkoda, że jak zwykle z propozycjami Platformy, to są tylko słowa, bo przecież kiedy Platforma rządziła, to raczej podatki podnosiła, a kiedy nie rządzi, to proponuje tych podatków obniżanie".

- My nie potrzebujemy podpowiedzi ze strony opozycji, mamy przygotowany własny plan, który będziemy prezentować w najbliższym czasie. Ten nowy plan, który roboczo nazwaliśmy "Nowym Ładem" to jest plan całościowy - stwierdził polityk. Według szefa MAP kołem zamachowym Nowego Ładu są inwestycje, czyli czynnik, który "spowoduje, że odbijemy się od pewnego dna jeśli chodzi o wzrost gospodarczy". Jak przypomniał Sasin, "poprzedni rok to był rok recesji, rok recesji nie tylko w Polsce, ale i w całej Unii Europejskiej".

Minister zastrzegł, że nie poda dokładnej daty prezentacji Nowego Ładu, poinformował jedynie, że nastąpi to w ciągu najbliższych tygodni. "To plan po pierwsze o wiele bardziej realny niż to co prezentuje Platforma Obywatelska, bo my jako Prawo i Sprawiedliwość pokazaliśmy, że realizujemy nasze plany, nie są to plany tylko po to, aby je ogłosić, a potem ich nie zrealizować" - dodał Jacek Sasin.


Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 25550,00 $ tona 0,79% 1 cze
 Cynk 2270,00 $ tona 1,93% 1 cze
 Aluminium 2280,00 $ tona 1,15% 1 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.