SolarEdge ogłasza pierwszą w USA instalację zoptymalizowanego naziemnego falownika o mocy 330 kW z certyfikatem UL1741

Strona główna Energetyka, OZE SolarEdge ogłasza pierwszą w USA instalację zoptymalizowanego naziemnego falownika o mocy 330 kW z certyfikatem UL1741

Partnerzy portalu

SolarEdge ogłasza pierwszą w USA instalację zoptymalizowanego naziemnego falownika o mocy 330 kW z certyfikatem UL1741 - ZielonaGospodarka.pl
Fot. SolarEdge

SolarEdge Technologies, światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosił, że jego nowy system  z falownikiem SolarEdge 330 kW o dużej mocy zoptymalizowany pod kątem prądu stałego dla społeczności i naziemnych instalacji solarnych otrzymał certyfikat UL1741-SB i jest obecnie wdrażany u pierwszego klienta w USA. Zoptymalizowany falownik o mocy 330 kW posiada certyfikat Intertek i został zaprojektowany tak, aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa w branży.

Pierwszym oddanym do użytku systemem z falownikiem SolarEdge 330kW zoptymalizowanym pod kątem prądu stałego w Stanach Zjednoczonych jest naziemny system solarny o mocy 1 MW, który został niedawno zainstalowany w północnej Kalifornii, na terenie należącym do plemienia Karuk. Zaprojektowany w celu efektywnego zarządzania i dystrybucji energii elektrycznej na duże odległości oraz zmniejszenia kosztów bilansu systemu (BoS), system został zainstalowany przez firmę EPC SunRenu z siedzibą w Arizonie. Oczekuje się, że projekt będzie produkował około 1 575 000 kWh energii słonecznej rocznie i, według SunRenu, ma zrównoważyć około 96% rocznego zużycia energii elektrycznej na terenie, zmniejszając emisję dwutlenku węgla o około 1 018 ton rocznie. 

Wprowadzony na rynek amerykański w trzecim kwartale 2023 r., a obecnie dostępny w sprzedaży, trójfazowy falownik SolarEdge 330 kW o dużej mocy, zoptymalizowany pod kątem prądu stałego, wraz z uzupełniającym go optymalizatorem mocy H1300, umożliwia przezwyciężenie wyzwań często stwarzanych przez zacienienie i nierówności terenu w rozległych lokalnych instalacjach fotowoltaicznych, rolniczych instalacjach fotowoltaicznych, wiatach samochodowych i małych i średnich instalacjach fotowoltaicznych. Rozwiązanie to zostało zaprojektowane tak, aby pomóc obniżyć wyrównany koszt energii (LCOE) poprzez zwiększenie produkcji energii w całym okresie eksploatacji systemu. Osiąga się to dzięki sprawności falownika na poziomie 99%, optymalizatorom mocy 2:1, przewymiarowaniu DC o 200%, zintegrowanemu prostownikowi PID, a także zmniejszeniu kosztów BoS nawet o 50% przy mniejszej liczbie i dłuższych łańcuchach.

– Wybraliśmy falownik SolarEdge o mocy 330 kW dla obiektu należącego do plemienia Karuk, ponieważ złagodził on spadki napięcia, co z kolei zminimalizowało degradację mocy i usprawniło instalację. Dodatkowo, wyższa moc wyjściowa znacznie zmniejszyła liczbę potrzebnych falowników, co przełożyło się na niższe koszty instalacji i bilans kosztów systemu – powiedział John McDonnell, dyrektor SunRenu. "To zaawansowane rozwiązanie nie tylko poradziło sobie z wyzwaniami specyficznymi dla projektu, ale także zapewniło korzyści elektroniki mocy na poziomie modułu, zapewniając zwiększoną produkcję energii, ulepszone funkcje bezpieczeństwa i wydajne monitorowanie. Dzięki funkcji Safe DC i możliwościom regulacji napięcia, technologia SolarEdge nie tylko spełniła rygorystyczne normy bezpieczeństwa, ale także zyskała zaufanie lokalnego przedsiębiorstwa użyteczności publicznej, dostosowując się do zaangażowania klienta w innowacje, bezpieczeństwo i wydajność operacyjną.

– Cieszymy się, że jeszcze w tym roku będziemy mogli wprowadzić na polski rynek nasz nowy falownik o mocy 330 kW zoptymalizowany pod kątem prądu stałego, zapewniający korzyści w postaci niższego LCOE z optymalizacją mocy, zaawansowanym bezpieczeństwem i monitorowaniem w wysokiej rozdzielczości w segmencie agro-PV i małej i średniej skali. Ponieważ branża fotowoltaiczna w Polsce poszukuje rozwiązań, które poprawią zarówno skalowalność, jak i ekonomikę energii słonecznej na skalę użytkową, przewidujemy, że optymalizacja prądu stałego będzie miała kluczowe znaczenie dla maksymalizacji zwrotu z inwestycji i zapewnienia wartości klientom energii słonecznej – dodaje Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.