Stoen Operator uruchamia Studencki Projekt Badawczy

Strona główna Energetyka, OZE Stoen Operator uruchamia Studencki Projekt Badawczy

Partnerzy portalu

Stoen Operator uruchamia Studencki Projekt Badawczy - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Stoen Operator

Zarządzanie majątkiem sieciowym to kluczowy element, bez którego funkcjonowanie sieci energetycznej byłoby niemożliwe. Aby podnieść standardy tego procesu, Stoen Operator we współpracy z Politechniką Warszawską uruchamia Studencki Projekt Badawczy i rekrutuje do niego chętnych.

Kilka dni temu stołeczny Operator Sieci Dystrybucyjnych zamieścił na swojej stronie informację o naborze do wyjątkowego przedsięwzięcia. Spośród studentek i studentów minimum trzeciego roku z Wydziału Elektrycznego i Zarządzania Politechniki Warszawskiej komisja wybierze trzy osoby do Studenckiego Projektu Badawczego.

Celem naszego przedsięwzięcia jest analiza możliwości wdrożenia nowoczesnych procedur zarządzania majątkiem sieciowym. Wszystko to w oparciu o światową normę ISO 55001. Chcemy sprawdzić, na ile Stoen spełnia wymagania tej normy oraz opracować plan jej skutecznego wdrożenia – mówi o projekcie  Agnieszka Franiak z pionu Analizy Majątkowe i Strategia Rozwoju Sieci w Stoen Operator.

Zakres prac jest szeroki – od analizy narzędzi dedykowanych do zarządzania majątkiem, poprzez przegląd metod stosowanych w innych firmach, aż po ewaluację procesu zarządzania majątkiem w Stoen. Wyniki pozwolą na głębokie zrozumienie procesu zarządzania majątkiem sieciowym i jego optymalizację.

Studenci poszukiwani


Studencki Projekt Badawczy będzie kolejną inicjatywą, którą Stoen Operator realizuje z Politechniką Warszawską. Młodzi członkowie wspólnego projektu nie tylko stworzą specjalny zespół, ale także zostaną zatrudnieni w spółce na umowę zlecenie, na sześć miesięcy (od listopada 2024 r. do kwietnia 2025 r.) w niepełnym wymiarze godzin. Będzie to dla nich wyjątkowa okazja, żeby zdobyć doświadczenie praktyczne, nawiązać cenne kontakty zawodowe i pośrednio wpłynąć na poprawę funkcjonowania sieci energetycznej w Polsce.

Nabór do projektu trwa do 18 października, a jego start zaplanowany jest na listopad. Zgodnie z założeniami całość prac podzielona jest na trzy etapy i ma zakończyć się w kwietniu 2025 roku.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 73.44 $ baryłka  -4,14% 25.06.2026 03:05
 Cyna 51895 $ tona -5,63% 25.06.2026 03:05
 Cynk 3502.75 $ tona -3,03% 25.06.2026 03:05
 Aluminium 3263.25 $ tona -4,13% 25.06.2026 03:05
 Pallad 1177.5 $ uncja  -4,87% 25.06.2026 03:05
 Platyna 1582.6 $ uncja  -4,28% 25.06.2026 03:05
 Srebro 57.49 $ uncja  -6,72% 25.06.2026 03:05
 Złoto 4016.45 $ uncja  -2,73% 25.06.2026 03:05

Dziękujemy za wysłane grafiki.