Sun Contracting Poland Development rozwija w Polsce fotowoltaikę szczytową o mocy 67 megawatów

Sun Contracting Poland Development rozwija w Polsce fotowoltaikę szczytową o mocy 67 megawatów - ZielonaGospodarka.pl
09.06.2023 08:55
Strona główna Energetyka, OZE Sun Contracting Poland Development rozwija w Polsce fotowoltaikę szczytową o mocy 67 megawatów

Partnerzy portalu

Sun Contracting Poland Development rozwija w Polsce fotowoltaikę szczytową o mocy 67 megawatów - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Rozbudowa fotowoltaiki w naszym kraju w roku 2022, która sięgnęła 4,9 GW, pozwoliła znaleźć się Polsce w gronie krajów o największym potencjale fotowoltaicznym w Europie - to spore osiągnięcie. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, Sun Contracting Poland Development zawitała do portu w Gdyni, gdzie będzie miała główną siedzibę. Pierwsze projekty tej spółki są już w realizacji.

Sun Contracting Poland Development Sp. z o.o. to spółka operacyjna, stanowiąca podstawowy filar całego zarządzania projektem na polskim rynku fotowoltaicznym. Począwszy od pierwszej wizyty i oceny terenu, poprzez planowanie i komunikację z urzędami, skończywszy na wsparciu i nadzorowaniu powstawania instalacji. Na polskim rynku działa w funkcji generalnego wykonawcy i uczestniczy w całym cyklu procesu, tj. od pierwszego kontaktu do ostatniego kabla. Sun Contracting Development posiada również wieloletnie doświadczenie na rynku niemieckim, a dzięki swojemu bogatemu know-how, a także wykwalifikowanemu personelowi specjalistycznemu będzie w przyszłości pełnić rolę jednostki kontaktowej we wszystkich sprawach związanych z projektami fotowoltaicznymi w Polsce.

Sun Contracting Poland Development

W Polsce część działalności przejął deweloper fotowoltaiczny Sun Contracting Poland Development Sp. z o.o., którego bogate doświadczenie zdecydowanie przyczyni się do odnoszenia sukcesów. Tłem i wsparciem całego polskiego projektu jest spółka matka, czyli Grupa Sun Contracting - silny partner obszaru niemieckojęzycznego, posiadający wieloletnie doświadczenie w branży w całej Europie i moc w efektywnym przetwarzaniu. Co istotne, spółka matka zwraca uwagę na to, by wartość dodaną pozostawić w kraju realizacji, a tym samym postawić na lokalnie działające firmy, czego skutkiem ubocznym będzie wsparcie dla lokalnej gospodarki. Już na tym etapie działania poszukiwane są grunty odpowiadające założeniom oraz otwarte przestrzenie pod budowę elektrowni fotowoltaicznych, jako projektów Sun Contracting. Jak podkreśla Marcin Kowalski, który wraz z Bartoszem Podsędkiem zarządza pozyskiwaniem projektów: „Fotowoltaika jest rynkiem przyszłości o ogromnym potencjale. Energia odnawialna jest kluczem do wzrostu ekonomicznego i długoterminowej efektywnej produkcji energii w Polsce”, dr Wiesław Kowalczyk, dyrektor zarządzający Sun Contracting Poland dodaje, że „Obecnie jesteśmy w trakcie planowania projektu systemów fotowoltaicznych o łącznej mocy szczytowej 67 megawatów. Do 2025 roku chcemy zbudować kolejne o mocy 150 megawatopików”.

Powodzenie na niemieckojęzycznym rynku fotowoltaiki


Grupa Sun Contracting, do której należy Sun Contracting Poland Development Sp. z o.o., wykonała na początku 2022 roku pierwszy poważny krok na rynku fotowoltaicznym w Polsce, a mianowicie założyła swoją pierwszą spółkę zależną - Sun Contracting Poland. Strategiczne wejście, jakim było pojawienie się na jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków przyszłości branży fotowoltaicznej, pozwoliło Sun Contracting Poland Development dotrzeć do celu. Sun Contracting AG i jej spółki zależne od ponad dwunastu lat z powodzeniem działają w branży fotowoltaicznej, ze szczególnym uwzględnieniem krajów niemieckojęzycznych. Do połowy roku 2022 cała grupa Sun Contracting osiągnęła prognozowaną i zainstalowaną moc fotowoltaiczną w wysokości 112,8 MW szczytowych w postaci projektów Contracting.

Portret firmy

Grupa Sun Contracting koncentruje się od początku swojej działalności na energetycznej koncepcji Photovoltaic Contracting. Właściwe tereny są dzierżawione przez Sun Contracting pod instalacje fotowoltaiki. Sun Contracting buduje i eksploatuje elektrownie fotowoltaiczne, a w porozumieniu z właścicielem terenu podejmuje decyzje, czy wytworzony prąd ma być przez niego wykorzystany, czy też w całości oddany do sieci. Ta elastyczność i możliwość dostosowania do norm prawnych w wielu krajach znacznie zwiększa atrakcyjność przejścia na odnawialne źródła energii.Źródło informacji: Sun Contracting Poland Development

Tagi:
oze, pv, fotowoltaika

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.