Vattenfall i Cara Delevingne: wodorowa mgiełka do twarzy “Industrial Emissions Face Mist" [WIDEO]

zk

23.05.2023 14:20
Strona główna Energetyka, OZE Vattenfall i Cara Delevingne: wodorowa mgiełka do twarzy “Industrial Emissions Face Mist" [WIDEO]

Partnerzy portalu

Vattenfall i Cara Delevingne: wodorowa mgiełka do twarzy “Industrial Emissions Face Mist"  [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Vattenfall/kard z filmu

Brytyjska modelka, aktorka i aktywistka klimatyczna Cara Delevingne łączy siły z Vattenfall, aby wprowadzić na rynek pierwszą w historii "Industrial Emissions Face Mist". Mgiełka do twarzy jest sposobem na podkreślenie jednego z rozwiązań mających na celu redukcję emisji, w tym przypadku poprzez wykorzystanie wodoru wolnego od paliw kopalnych.

Współpraca między Carą Delevingne i Vattenfall ma na celu podkreślenie znaczenia wodoru wolnego od paliw kopalnych - paliwa, które emituje parę wodną zamiast dwutlenku węgla. Mgiełka do twarzy jest wytwarzana ze ścieków z fabryki wykorzystującej wodór wolny od paliw kopalnych. Emisje są tak czyste, że można je stosować w odświeżającej mgiełce do twarzy i nakładać na twarz.

Wodór wolny od paliw kopalnych ma potencjał dekarbonizacyjny w praktycznie wszystkich gałęziach przemysłu, a tym samym znacznego zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, zwłaszcza w branżach takich jak produkcja stali, która odpowiada za siedem procent całkowitej światowej emisji dwutlenku węgla.

- Naszym celem jest podkreślenie potencjału wodoru wolnego od paliw kopalnych poprzez pokazanie, że gdy jest on używany jako paliwo, emitowana jest tylko woda. "Industrial Emissions Face Mist" jest wykonana z prawdziwych ścieków pochodzących z procesu produkcji stali, który ma miejsce w pilotażowym zakładzie HYBRIT w Luleå w Szwecji. Naszym celem jest pokazanie potencjału wodoru wolnego od paliw kopalnych i zainspirowanie innych do przyłączenia się do nas w przejściu na czystszą i bardziej zrównoważoną przyszłość - mówił Mikael Nordlander, dyrektor ds. dekarbonizacji przemysłu w Vattenfall.  

Kluczowym składnikiem mgiełki wodorowej są ścieki ze szwedzkiego zakładu HYBRIT, będącego owocem współpracy pomiędzy Vattenfall, producentem stali SSAB i spółką wydobywczą LKAB. Partnerstwo ma na celu opracowanie procesu produkcji stali wolnej od paliw kopalnych, przy użyciu wodoru wytwarzanego przy wykorzystaniu energii elektrycznej wolnej od paliw kopalnych. Zalety wodoru wolnego od paliw kopalnych nie ograniczają się do stali. Paliwo to ma potencjał do zasilania przemysłu ciężkiego w różnych obszarach, umożliwiając przejście w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Według Paula Morela, Brand Campaign Managera w Vattenfall, zaangażowanie Cara Delevingne w promowanie przyszłości wolnej od paliw kopalnych odegrało kluczową rolę we współpracy.

- Vattenfall docenia ważny głos Cary Delevingne jako orędowniczki na rzecz klimatu, a zwłaszcza jej zdolność do podkreślania pozytywnych, zrównoważonych zmian. W tym projekcie Cara odgrywa kluczową rolę w podnoszeniu świadomości i informowaniu ludzi o wodorze wolnym od paliw kopalnych, a także o celu Vattenfall, jakim jest osiągnięcie życia bez paliw kopalnych w ciągu jednego pokolenia - mówi Morel.- Dzięki temu projektowi nauczyłam się bardzo wiele o wodorze wolnym od paliw kopalnych, praca z Vattenfall pozwoliła mi zobaczyć z perspektywy pierwszej osoby, jak działa to paliwo i jak może przekształcić całe sektory przemysłu. Dlatego cieszę się, że mogę być częścią tego projektu i podnosić świadomość na temat inicjatywy, która pokazuje ogromny potencjał wodoru wolnego od paliw kopalnych w ich zastępowaniu. Jeśli będzie to wymagało zastosowania emisji na mojej twarzy, aby rozpowszechnić tę wiadomość, jestem gotowa to zrobić - komentowała Cara Delevingne.

Mgiełka do twarzy Vattenfall nie jest produktem na sprzedaż. Wyprodukowano ograniczoną liczbę butelek do wykorzystania w kampanii.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.