Vestas zgadza się na sprzedaż konwerterów i sterowników do KK Wind Solutions

Strona główna Energetyka, OZE Vestas zgadza się na sprzedaż konwerterów i sterowników do KK Wind Solutions

Partnerzy portalu

Vestas zgadza się na sprzedaż konwerterów i sterowników do KK Wind Solutions - ZielonaGospodarka.pl
Fot. vestas.com

Producent turbin wiatrowych Vestas podpisał umowę z KK Wind Solutions (KK) dotyczącą przejęcia gałęzi konwerterów i sterowników.

Transakcja obejmuje trzy fabryki konwerterów i paneli sterujących Vestas w Danii, Indiach i Chinach oraz około 600 pracowników, którzy mogą się stać częścią KK.

W ramach umowy KK będzie dostarczać wyłącznie konwertery i panele sterowania do Vestas z trzech fabryk, podczas gdy umowa umożliwia potencjalną lokalną ekspansję i wzrost zatrudnienia poprzez rozszerzenie zastosowania technologii konwerterów w obszarach sąsiadujących z główną działalnością Vestas  – oznajmił duński producent turbin wiatrowych.

Ponadto umowa pomiędzy Vestas i KK obejmuje wspólne działania w kierunku rozwoju konwerterów.

Umowa opiera się na wieloletniej współpracy pomiędzy KK i Vestas, której ostatnim przykładem jest lokalizacja modułów konwersji mocy offshore  na Tajwanie.

– W całym naszym globalnym łańcuchu dostaw coraz częściej współpracujemy z partnerami, aby skutecznie skalować i budować na fundamentach, które już mamy – powiedział Tommy Rahbek Nielsen, wiceprezes wykonawczy i dyrektor operacyjny w Vestas.

– Obejmuje to koncentrację naszych własnych zasobów tam, gdzie są one najbardziej wydajne, oraz przekazanie części naszej działalności do prowadzenia przez innych liderów branży, którzy mogą stworzyć większą wartość i zabezpieczyć dodatkowe długoterminowe miejsca pracy. Dlatego jestem bardzo podekscytowany umową z naszym partnerem KK Wind Solutions, która może pomóc w rozwoju i dojrzewaniu łańcucha dostaw energii wiatrowej – dodał Nielsen.

Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta w pierwszym kwartale 2023 roku, pod warunkiem otrzymania zgód od odpowiednich organów regulacyjnych i wydzielenia Converters & controls, w którym to momencie transakcja zostanie odzwierciedlona w księgach finansowych Vestas.

– Jako uznany partner Vestas, dążymy do objęcia wiodącej roli w rozwoju łańcucha dostaw w branży i przyspieszenia transformacji energetycznej – powiedział Mauricio Quintana, dyrektor generalny KK Wind Solutions.

– Przejęcie przyniesie natychmiastowe skalowanie naszych działań i rozszerzy nasz globalny zasięg, dodając jednocześnie nowe kompetencje poprzez przyjęcie ponad 600 wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. W rezultacie będziemy mieli dobrą pozycję do rozwoju i dostarczania światowej klasy rozwiązań w zakresie zrównoważonej energii dla najwyższej klasy producentów OEM z branży wiatrowej oraz dalszej ekspansji na sąsiednie branże, takie jak Power-to-X –  dodał Quintana.

Fabryka konwerterów i paneli kontrolnych Vestas w Hammel w Danii zatrudnia około 280 osób, a fabryka konwerterów firmy w Oragadam w Indiach zatrudnia około 50 pracowników. Ponadto Vestas posiada zakład montażu gondoli i piasty obok fabryki konwerterów w Oragadam, który będzie kontynuował swoją działalność tak jak obecnie. Fabryka konwerterów w Chinach zatrudnia około 220 osób i jest częścią kompleksu produkcyjnego firmy w Tianjin.

KK, z siedzibą w Ikast w Danii, jest dostawcą rozwiązań z zakresu energoelektroniki dla takich producentów OEM jak Siemens Gamesa, Vestas oraz GE Renewables. KK działa na rynku od ponad 40 lat w sektorze systemów elektrycznych dla turbin wiatrowych. Około 65 procent farm wiatrowych offshore na świecie - w tym ponad 35 000 turbin wiatrowych jest wyposażone rozwiązania oferowane przez firmę (źródło: Wood Mackenzie).Źródło: vestas.com, kkwindsolutions.com, offshorewind.biz

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 22385,00 $ tona 0,83% 17 mar
 Cynk 2932,00 $ tona 2,41% 17 mar
 Aluminium 2231,00 $ tona -0,27% 17 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.