ESCORT
Odpady, Recykling

Branża recyklingu: bez systemu kaucyjnego cena napojów może być wyższa

Celów zbiórki butelek plastikowych nie da się osiągnąć bez wdrożenia systemu kaucyjnego; bez wypełniania tych celów napoje mogą być droższe, bo na producentów zostaną nałożone kary - wskazał w komentarzu dla PAP wiceprezes w grupie Tomra Anna Sapota.

06.06.2023, 17:06
Energetyka, OZE

Wody z dawnej kopalni zasilą przyszłą fabrykę Izery w Jaworznie

Jaworznicki Obszar Gospodarczy (JOG), gdzie ma powstać m.in. fabryka aut elektrycznych Izera, będzie zasilany w oczyszczoną wodę z wyrobisk dawnej kopalni Jan Kanty w Jaworznie – zakłada zainaugurowany we wtorek projekt. Stacja uzdatniania wód dołowych ma powstać do końca 2025 roku.

06.06.2023, 13:22
Odpady, Recykling

Projekt ustawy o systemie kaucyjnym we wtorek na rządzie

We wtorek rząd ma pracować nad projektem ustawy o wprowadzeniu systemu kaucyjnego - wynika z informacji zamieszczonej w porządku obrad Rady Ministrów. System kaucyjny ma objąć, np. butelki z tworzyw sztucznych jednorazowego użytku do 3 l, szklane wielokrotnego użytku do 1,5 l i puszki metalowe do 1 l.

06.06.2023, 07:27
Prawo, finanse

Kongres Srebrnej Gospodarki ponownie będzie towarzyszył Forum Wizja Rozwoju

W ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem cieszą się inicjatywy wspierające seniorów. Osoby zainteresowane tą tematyką już niedługo będą miały okazję do uczestnictwa w Kongresie Srebrnej Gospodarki, który odbędzie się w ramach VI edycji Forum Wizja Rozwoju. To wszystko już 19 i 20 czerwca 2023 r. w Gdyni.

05.06.2023, 15:21
Energetyka, OZE

W Gdańsku rozpoczął się 11. Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE Gdańsk 2023

"Jako rząd od lat krok po kroku budujemy i umacniamy bezpieczeństwo energetyczne Polski zwiększając poziom naszej suwerenności w tym obszarze" - napisał w liście z okazji inauguracji 11. Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE Gdańsk 2023 premier Mateusz Morawiecki.

05.06.2023, 11:37
Transport, Elektromobilność

NFOŚiGW przekaże blisko 20 mln zł na rozbudowę stacji ładowania elektryków na A1 i A2

Ponad 19,6 mln zł dotacji otrzyma Energa-Operator na przebudowę punktów zasilania pozwalających na przyłączenie do sieci 16 szybkich punktów ładowania dla elektryków na autostradach A1 i A2 - podał w czwartek Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

05.06.2023, 06:28
Energetyka, OZE

MRiT: Fotowoltaika na szybkiej ścieżce rozwoju

Ministerstwo Rozwoju i Technologii opublikowało komunikat, w którym odnosi się do krytyki ustawy dotyczącej inwestycji OZE, w szczególności fotowoltaiki.

04.06.2023, 13:48
Energetyka, OZE

Kongres Polskie Porty 2030: offshore lokuje się u dużych i małych

Powstająca w Polsce morska energetyka wiatrowa będzie potrzebować wielu zasobów i wykorzysta zarówno te największe porty, jak i te małe, a pewnie sięgnie także za granicę. O wykorzystaniu polskich portów dla offshore rozmawiali uczestnicy jednego z paneli dyskusyjnych podczas drugiego dnia Kongresu Polskie Porty 2030.

02.06.2023, 16:13
Energetyka, OZE

Prezes Orlenu: Polska musi przejść całkowitą transformację energetyczno-paliwową

Musimy przejść całkowitą transformację energetyczno-paliwową. Bez możliwości połączenia dużego biznesu, jakim jest Orlen, ze światem nauki, nie zrobimy tego - powiedział w środę prezes Orlenu Daniel Obajtek.

31.05.2023, 19:05
Energetyka, OZE

Orlen: potencjał w offshore może wkrótce powiększyć się o ok. 5,2 GW

W ramach ogłoszonych wyników przyznawania 6 nowych lokalizacji farm wiatrowych na Bałtyku, największą liczbę punktów w przypadku 5 lokalizacji otrzymała Grupa Orlen - poinformował koncern. Dodano, że oznacza to, że potencjał spółki w offshore może wkrótce powiększyć się o ok. 5,2 GW.

31.05.2023, 08:59
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.