ESCORT
Energetyka, OZE

Columbus Energy partnerem Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego

Columbus Energy został partnerem Świętokrzyskiego Klastra Wodorowego. Celem utworzenia klastra jest zastąpienie użytkowania paliw kopalnych przez lokalne firmy zielonym wodorem, wytwarzanym z zeroemisyjnych źródeł energii m.in. fotowoltaiki.

30.11.2021, 14:03
Energetyka, OZE

Sukces zielonego przemysłu to IT i AI

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dołączył do najważniejszych podmiotów z obszaru przemysłu, tworzących stowarzyszenie UniversalAutomation.org (UAO). Jego celem jest zarządzanie referencyjną implementacją oprogramowania typu shared source runtime, stworzenie automatyki nowej generacji oraz dzielenie się wiedzą i technologią z przedstawicielami różnych branż.

30.11.2021, 13:44
Odpady, Recykling

PGE tworzy Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego

PGE Polska Grupa Energetyczna rozpoczęła budowę Centrum Badań i Rozwoju Gospodarki Obiegu Zamkniętego w Bełchatowie. Zadaniem Centrum będzie opracowywanie i wdrażanie rozwiązań mających na celu optymalne wykorzystanie odpadów poprzemysłowych z energetyki oraz odzysk cennych surowców z wyeksploatowanych instalacji OZE.

30.11.2021, 11:50
Odpady, Recykling

Tylko system kaucyjny może spowodować, że odzysk opakowań z tworzyw sztucznych będzie wyższy niż 90 proc.

Zgodnie z wytycznymi UE do 2025 r. powinniśmy poddawać recyklingowi 50 proc., a do 2030 r. 55 proc. opakowań z tworzyw sztucznych. Przedstawiciele branży przetwórstwa tworzyw sztucznych uważają, że możliwe jest poddawanie recyklingowi ponad 90 proc. przynajmniej części plastikowych opakowań, ale warunkiem jest wprowadzenie skutecznego systemu depozytowego (kaucyjnego), również na opakowania jednorazowe.

30.11.2021, 10:15
Prawo, finanse

Moskwa: dyskusja nad cłem od śladu węglowego okazją do dyskusji nad całym ETS

Dyskusja nad proponowanym nowym europejskim podatkiem od importu emisji powinna być okazją do dyskusji nad całym dotychczasowym systemem handlu uprawnieniami do emisji – powiedziała w poniedziałek na konferencji „Śląski Ład” minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

29.11.2021, 13:07
Energetyka, OZE

Branża chemiczna chce dekarbonizować się dzięki inwestycjom w OZE

Na czerwcowym spotkaniu G7 przywódcy zobowiązali się do podjęcia działań na rzecz dekarbonizacji sektorów przemysłowych, takich jak chemia i petrochemia, poprzez wykorzystanie wspólnych sił w nauce i innowacjach. Sektor chemiczny musi nadrobić spore zaległości, jeśli ma osiągnąć głęboką dekarbonizację. Lider sektora chemicznego BASF stawia na inwestycje w OZE, w tym morską energetyką wiatrową.

29.11.2021, 07:36
Energetyka, OZE

Wodorowa strategia UE może wpaść w poślizg

Europejska Strategia Wodorowa zakłada uruchomienie produkcji zielonego wodoru na poziomie 6 GW do 2024 roku oraz 40 GW do 2030 roku. W ocenie ekspertów ośrodka analitycznego ICIS, realizacja tych celów może być znacznie opóźniona przez zasadę dodatkowości oraz niewystarczającą dostępność źródeł i dojrzałość projektów.

28.11.2021, 13:50
Energetyka, OZE

KGHM powalczy o zielone hutnictwo

Relatywnie łatwo można zdekarbonizować górnictwo miedziowe, ale hutnictwo to już wyzwanie. Jak to osiągnąć - wyjaśnia w rozmowie z piątkowym "Pulsem Biznesu" Radosław Żydok, dyrektor departamentu analiz w KGHM.

26.11.2021, 15:17
Transport, Elektromobilność

Wiceminister Zyska o wykorzystaniu wodoru na kolei

Wykorzystanie technologii wodorowych w kontekście rozwoju branży kolejowej to główny temat przemówienia wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski podczas Kongresu Kolejowego. Wydarzenie odbyło się 24 listopada 2021 r.

26.11.2021, 11:43
Energetyka, OZE

MOL: zebrane mikrodrobiny plastiku mogą stać się źródłem energii

Podczas gdy znaczna część uwagi środowiskowej skupia się na emisjach, naukowcy nadal pracują nad równie palącym problemem mikrodrobin plastiku w oceanach na świecie. Japoński projekt, współpracujący z Mitsui O.S.K. Line, poinformował o postępach w swoich wysiłkach z udaną produkcją potencjalnego źródła energii czerpanego z mikrodrobin plastiku i mikroalg zebranych przez statki japońskiej linii żeglugowej.

26.11.2021, 11:09
port_service_2025
EKO-KONSULT_2025

Dziękujemy za wysłane grafiki.