Więcej OZE na Głównym Rynku GPW - debiut spółki Columbus Energy [WIDEO]

Więcej OZE na Głównym Rynku GPW - debiut spółki Columbus Energy [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
12.04.2023 18:08
Strona główna Prawo, finanse Więcej OZE na Głównym Rynku GPW - debiut spółki Columbus Energy [WIDEO]

Partnerzy portalu

Więcej OZE na Głównym Rynku GPW - debiut spółki Columbus Energy [WIDEO] - ZielonaGospodarka.pl
Fot. PAP/S. Leszczyński

Columbus Energy S.A., lider w dziedzinie fotowoltaiki w Polsce, zadebiutował w środę na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wywodząca się z Krakowa firma, działająca w obszarze energii odnawialnej, warta jest blisko 550 milionów złotych.

Columbus Energy S.A. stała się właśnie szóstym podmiotem z sektora energii odnawialnej notowanym na głównym parkiecie GPW.

„Innowacyjna spółka specjalizuje się w projektowaniu i realizacji wielkoskalowych projektów, takich jak farmy fotowoltaiczne i magazyny energii, oraz małych inwestycji skierowanych dla odbiorców indywidualnych - na przykład ładowarek do aut elektrycznych i pomp ciepła dla domów jednorodzinnych. Firma świadczy również usługi pośrednictwa finansowego” - tłumaczyła Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przedstawicielka GPW przypomniała, że spółka od 2016 roku była notowana na rynku alternatywnym NewConnect, co pozwoliło jej pozyskać dodatkowe środki na rozwój i nawiązać bezcenne relacje z partnerami biznesowymi oraz inwestorami.

„Przejście z NewConnect na parkiet główny GPW to kolejny krok milowy w rozwoju naszej spółki, świadczący o rosnącym potencjale firmy. To również ważny sygnał dla obecnych i przyszłych inwestorów, że mają do czynienia z poważnym partnerem, który stawia na rozwój, również na rynkach zagranicznych, oraz transparentność w działaniu” - podkreślił Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy S.A.

Prezes zarządu Columbus Energy S.A. zadeklarował, że spółka po debiucie na głównym parkiecie GPW ma trzy strategiczne cele.

„Pierwszy - to kontynuować inwestycje w farmy fotowoltaiczne i budować magazyny energii, drugim jest ekspansja poza granicami Polski. Trzecie i najważniejsze dla inwestorów giełdowych - to polepszać, poprawiać i >>dowozić<< coraz lepsze wyniki” - wymienił Zieliński.

Transformacja energetyczna to wielkie wyzwania inwestycyjne w obszarze gospodarki, infrastruktury, przedsiębiorstw oraz gospodarstw indywidualnych, szacowane na miliardy euro w najbliższych dekadach. Jej istotnym elementem jest energia pozyskiwana ze słońca, wykorzystywana zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i biznes. Udział dzisiejszego debiutanta w tym procesie, za sprawą posiadanego know-how i doświadczenia, przybliża realizację ambitnych celów klimatycznych.

Na zakończenie wydarzenia prezes Columbus Energy S.A. wraz z pozostałymi członkami zarządu spółki otrzymali od Moniki Gorgoń dyplom GPW oraz statuetkę byka symbolizującego giełdową hossę.

„Spółka Columbus Energy reprezentuje sektor energii odnawialnej, który w kontekście dziejącej się transformacji energetycznej ma ogromny potencjał rozwojowy oraz inwestycyjny” - przekonywała Monika Gorgoń.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.