Kolejny elektryczny autobus szkolny od Busnex Poland. Odebrała go mazowiecka gmina Sadowne.

Strona główna Transport, Elektromobilność Kolejny elektryczny autobus szkolny od Busnex Poland. Odebrała go mazowiecka gmina Sadowne.

Partnerzy portalu

Kolejny elektryczny autobus szkolny od Busnex Poland. Odebrała go mazowiecka gmina Sadowne. - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Busnex Poland

Bezpieczny, komfortowy, ekologiczny i osiągający na jednym ładowaniu ponad 350 kilometrów - taki jest nowy elektryczny autobus szkolny Yutong ICE12, który odebrała gmina Sadowne. Dostarczyła go firma Busnex Poland, dla której jest to kolejny zrealizowany kontrakt z sektora komunikacji szkolnej. Elektrobusy marki Yutong wożą uczniów w gminach: Bobowa, Śniadowo, Ojrzeń, Ożarów Mazowiecki i Jawornik Polski.

– Yutong ICE12 jest z powodzeniem wykorzystywany przez samorządy nie tylko jako typowy autobus szkolny. Dzięki wysokiemu zasięgowi - przekraczającemu 350 kilometrów - wozi dzieci także na wycieczki do kina czy teatru, zapewniając wysoki komfort podróży. Dlatego cieszymy się, że jego walory doceniła także gmina Sadowne – mówił Marcin Kucharski, prezes zarządu Busnex Poland.

Elektryczny autobus Yutong ICE12 liczy blisko 12,5 metra długości i jest wyposażony w automatyczną klimatyzację, elektryczne ogrzewanie, fotele z pasami bezpieczeństwa i windę, która zapewnia dostęp do pojazdu osobom niepełnosprawnym oraz o ograniczonej mobilności. Poza dostarczeniem elektrobusu, Busnex Poland zapewnił także stację do jego ładowania.

Zakup elektrycznego autobusu szkolnego wraz z infrastrukturą do ładowania przez Gminę Sadowne jest realizowany dzięki dofinansowaniu w wysokości 2,94 mln zł, pozyskanemu w ramach trzeciej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych - PGR. Dotacja została przyznana w 2022 r., a w pierwszym kwartale 2023 r. samorząd ogłosił przetarg i wybrał ofertę Busnex Poland. Z końcem roku autobus został odebrany przez gminę Sadowne.

Yutong Bus to największy globalny dostawca autobusów i autokarów, posiadający 15-procentowy udział w światowym rynku. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz zakładom badawczo-rozwojowym i produkcyjnym o powierzchni 1,12 mln m2, firma jest w stanie dostarczać autobusy elektryczne, hybrydowe, wodorowe i zasilane paliwem tradycyjnym do kolejnych miast na wszystkich kontynentach, w tym również w Europie.

W czterech zakładach dziennie powstaje nawet kilkaset autobusów, co w skali roku zapewnia imponujący wolumen produkcji liczony w dziesiątkach tysięcy. Yutong Bus jest liderem europejskiego rynku autobusów elektrycznych oraz najlepiej sprzedającą się na świecie marką autobusów napędzanych zieloną energią, w 2022 r. notując niemal 12 tys. zakontraktowanych pojazdów zero- i niskoemisyjnych, a łącznie dostarczając już ponad 170 tys. autobusów.

Busnex Poland jest oficjalnym przedstawicielem Yutong Bus, który dostarczył i zakontraktował już 100 autobusów elektrycznych dla 18 samorządów z 7 województw. Firma zapewnia również kompleksowe wsparcie techniczne i serwisowe oraz bazę wiedzy na temat eksploatacji „elektryków”. We współpracy z Grupą DBK zostały otwarte trzy punkty serwisowe - w Krakowie, Olsztynie oraz Białymstoku, a w Ostrołęce powstał magazyn części zamiennych.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.