AKVA Group i Inseanergy współpracują w celu dekarbonizacji za pomocą pływających ogniw słonecznych

rk

23.01.2023 07:06 Źródło: Inseanergy
Strona główna Energetyka, OZE AKVA Group i Inseanergy współpracują w celu dekarbonizacji za pomocą pływających ogniw słonecznych

Partnerzy portalu

AKVA Group i Inseanergy współpracują w celu dekarbonizacji za pomocą pływających ogniw słonecznych - ZielonaGospodarka.pl
Inseanergy

Producent sprzętu dla przemysłu rolniczego AKVA Group i norweska firma zajmująca się technologią pływających farm słonecznych Inseanergy podpisały list intencyjny w sprawie dostawy i integracji rozwiązań w zakresie zielonej energii dla branży pozyskiwania żywności ze środowiska wodnego.

Dzięki współpracy obie firmy mają być w stanie zaoferować klientom systemy energetyczne obejmujące samodzielnie produkowaną zieloną energię, zmniejszając potrzebę użytkowania oleju napędowego, a co za tym idzie kosztów operacyjnych i emisji CO2.

- Współpracujemy z naszymi klientami, aby lepiej zrozumieć ich wyzwania i możliwości. Celem jest osiągnięcie lepszych opłacalnych i zrównoważonych operacji, a tutaj mamy produkt, który AKVA Group zintegruje w swoim całkowitym pakiecie. Jest to system pływającej produkcji energii słonecznej, który generuje  w 100% bezemisyjną zieloną energię. W połączeniu z pakietem akumulatorów i podawaniem wody, możemy zredukować czas pracy generatora diesla nawet o 90% w typowej hodowli ryb - zaznaczył globalny menedżer ds. rozwiązań w AKVA Group Tore Obrestad.

Gospodarka Morska
Inseanergy


Powstała w 2020 roku Inseanergy chce tu wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie dostarczania systemów energetycznych, które opierają się na odnawialnych źródłach energii, takich jak słońce, wiatr i wodór. Firma zaprojektowała swoją pływającą technologię słoneczną, aby dopasować ją do potrzeb sektora akwakultury. Ma być możliwa do zainstalowania na klatkach dla ryb i wykorzystywana w połączeniu z zasilaniem lądowym, aby zmniejszyć użycie generatorów diesla, które tradycyjnie zasilają farmy rybne.

- Dla Inseanergy oznacza to współpracę z uznanym globalnym graczem, który widzi wielką wartość w stosowaniu zrównoważonej technologii. Mamy komplementarne produkty i razem zmniejszamy ślad środowiskowy i koszty operacyjne naszych klientów. Nasza firma jest w fazie wzrostu i w tym kontekście bardzo interesująca będzie współpraca z AKVA Group na globalnym rynku - podkreślił dyrektor sprzedaży w Inseanergy Egil Hjelmeland

Pływający system dostarczania energii słonecznej ma współgrać z hybrydowymi rozwiązaniami technologicznymi, łączącymi akumulatory i zmniejszone generatory diesla, aby uczynić je jeszcze bardziej przyjaznymi dla środowiska. Zdaniem przedstawicieli Inseanergy pojawiło się już kilka podmiotów z branży akwakultury zainteresowanych jego dostawą i instalacją.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.