Dane z Chińskiej Krajowej Eksperymentalnej Platformy Magazynowania Energii z systemów PV: moduły TOPCon typu N z lepszymi parametrami generowania energii

zk

16.12.2022 15:44 Źródło: PAP MediaRoom
Strona główna Dane z Chińskiej Krajowej Eksperymentalnej Platformy Magazynowania Energii z systemów PV: moduły TOPCon typu N z lepszymi parametrami generowania energii
Dane z Chińskiej Krajowej Eksperymentalnej Platformy Magazynowania Energii z systemów PV: moduły TOPCon typu N z lepszymi parametrami generowania energii - ZielonaGospodarka.pl
Fot. pixabay

Obecnie jest dostępnych wiele rodzajów modułów w branży fotowoltaicznej, lecz który z nich charakteryzuje się lepszym generowaniem energii? Zgodnie z danymi za pierwsze trzy kwartały działalności Chińskiej Krajowej Eksperymentalnej Platformy Magazynowania Energii z systemów PV, wysokowydajne moduły typu N (N-Type) mają lepsze parametry generowania energii, przy czym najwyższe wartości odnotowano dla modułów TOPCon typu N, które wyprzedziły moduły IBC typu N.

Jolywood jest pionierem technologii ogniw TOPCon typu N, notowanych w rankingu modułów fotowoltaicznych Bloomberg Tier 1. Obecnie Jolywood kontynuuje inwestycje w technologię ogniw TOPCon typu N, a wszyscy członkowie zespołu badawczego pracują nad opracowaniem technologii J-TOPCon 2.0 i możliwie najszybszym zmodernizowaniem jej do wersji J-TOPCon 3.0.

Moduł Jolywood charakteryzuje się niskim współczynnikiem temperatury, wysoką wydajnością i mocą wyjściową, dwustronnością, niezawodnością i niskim wskaźnikiem degradacji w porównaniu z innymi rodzajami modułów. Może generować więcej energii przy zachowaniu pozostałych warunków na tym samym poziomie. Jolywood opracował również technologię J-TOPCon 2.0 w swoich obiektach w oparciu o domieszkowanie in situ, co powoduje poprawę wydajności ogniw. Obecnie najwyższa wydajność masowej produkcji może osiągnąć poziom 24,8%. Ponadto wydajność ogniw Jolywood typu N 182 mm osiągnęła wartość 26,1 w warunkach laboratoryjnych w listopadzie.

W pierwszych trzech kwartałach 2022 r. dane eksperymentalne wykazały, że tylna strona modułu charakteryzuje się maksymalnym nasłonecznieniem w pochmurną pogodę. Daquing jest położony w obszarze wysokiej szerokości geograficznejm, więc promienie słoneczne bezpośrednio padają na tylną część modułu o wschodzie i zachodzie słońca. W przypadku gdy nasłonecznienie tylnej powierzchni modułów trwa przez ponad 4 godziny, odpowiada to około 20% łącznego dziennego nasłonecznienia tylnej powierzchni modułów. Empiryczne dane eksperymentalne pokazują, że wysokowydajne moduły typu N mają najlepsze parametry generowania energii, w szczególności moduły TOPCon typu N. Jest to kierunek rozwoju technologii modułów fotowoltaicznych. Technologia ogniw TOPCon typu N jest wolna od efektu LEDIT/LID, charakteryzuje się niższym współczynnikiem temperatury, lepszymi parametrami blokowania efektu PID i dłuższą żywotnością. Ponadto technologia ogniw TOPCon typu N nie wykazuje również defektu boru-tlenu.

Jako lider w branży fotowoltaicznej, Jolywood będzie nadal wytwarzać wysokiej jakości produkty i promować globalną transformację energetyczną na całym świecie.

Tagi:
oze, pv

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.