Pilotażowy program eco driving opracowany przez firmę Sesto doskonale sprawdził się w pociągach PKP Intercity. „Na podstawie prowadzonych przez nas doświadczeń widać, że dzięki eco drivingowi możliwe jest obniżenie zużycia energii nawet do 10 procent” - twierdzi Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity.
Przedstawiciele PKP Intercity podpisali we wtorek w Gdańsku list intencyjny z PGE Energetyka Kolejowa. Zakłada on współpracę spółek nad rozwijaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych, które będą służyć efektywnemu korzystaniu z energii i wspierać ochronę klimatu.
Na marginesie szczytu G20 w Delhi światowi przywódcy ogłosili w sobotę międzynarodowe porozumienie w sprawie korytarza kolejowego, łączącego porty Indii z krajami Bliskiego Wschodu oraz z Europą.
Podróże koleją w UE są średnio dwa razy droższe niż samolotem, co pogarsza stan środowiska naturalnego. We Francji cena biletu kolejowego jest 2,6 razy wyższa niż przelot na tej samej trasie - głosi czwartkowy raport Greenpeace, który cytuje w sobotę radio France Info.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej informuje: Rozwijamy zrównoważoną mobilność miejską w Polsce Wschodniej. Startuje nabór projektów do dofinansowania. Wsparcie pozwoli na realizację inwestycji w miastach i w ich bezpośrednim otoczeniu, co umożliwi mieszkańcom wygodne i przyjazne środowisku przemieszczanie się.
PGE Energetyka Kolejowa i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny podpisały list intencyjny dotyczący współpracy, związanej z rozwojem oraz upowszechnianiem technologii wodorowej w sektorze kolejowym w Polsce.
Air Products będzie odpowiedzialne za dystrybucję i magazynowanie wodoru oraz zapewnienie infrastruktury do jego tankowania. Alstom dostarczy bezemisyjne, napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi pociągi. Umowa zwiększy świadomość proekologiczną wśród operatorów i dostawców branży transportowej w Polsce
Świadectwo dopuszczenia do eksploatacji lokomotywy wodorowej PESA wydał Prezes Urzędu Transportu Kolejowego - poinformowała w czwartek PESA Bydgoszcz SA.
„Neutralność dla klimatu to nowy tabor elektryczny” - uważa Krzysztof Świerczek, członek zarządu PKP Intercity, który wziął udział w Kongresie Rozwoju Kolei w Warszawie. Dodał, że spółka inwestuje też w odnawialne źródła energii. „Odpowiedzią na pogodzenie ekonomii i ekologii są też programy eco driving i eco parking” - powiedział.
Firma Orion Rail Logistics z Nowego Sącza jest kolejnym przewoźnikiem, który włączył do swojej floty lokomotywy Gama produkowane przez Pesę Bydgoszcz - poinformował w piątek dyrektor ds. projektów strategicznych i komunikacji w fabryce Maciej Grześkowiak.
Włocławek i OSGE podpisują porozumienie dotyczące współpracy przy budowie SMR
Politechnika Gdańska kształci ekspertów, którzy zwiększą udział polskich firm w branży offshore
Energa-Operator kończy strategiczną inwestycję w Wielkopolsce z wsparciem KPO
Polski startup wie co zrobić ze starymi łopatami turbin wiatrowych. Mogą bardzo przydać się budowlance
00:08:23
OSGE wystąpiło z dwoma wnioskami o Opinie Ogólne do projektu SMR
Offshore napędza unijną gospodarkę i rynek pracy. Dał w zeszłym roku 180 tys. etatów
Technologia rakietowa Muska może przynieść przełom w geotermii. Pojawili się hojni inwestorzy
Program Mikroretencja wystartował. Pierwsze wnioski wpływają do WFOŚiGW w Gdańsku
Amazon kupuje hurtowo energię z offshore. Największa taka umowa
Niemcy mogą znów spojrzeć łaskawszym okiem na węgiel. Powodem są wysokie ceny gazu
00:02:35
16
Pierwszy raz tak blisko morza. Na gdańskich plażach pojawiły się specjalistyczne wózki dla osób z niepełnosprawnością
Ocieplenie hamuje wchłanianie CO2 przez drzewa. To zła wiadomość dla klimatu
Polsko-jordańskie konsorcjum rusza z produkcją zielonego amoniaku. Podpisano umowę dzierżawy gruntu
DRI i Entrix rozpoczynają współpracę w zakresie optymalizacji bateryjnego magazynu energii w Polsce
Enprom: w offshore liczą się jakość i kompetencje, nie tylko najniższa cena
Polskie porty potrzebują kolei. Bez niej nie podbiją rynków zagranicznych