Bałtyk płynie z wiatrem dobrej zabawy i edukacji o energetyce wiatrowej

zk

19.07.2023 15:52 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Bałtyk płynie z wiatrem dobrej zabawy i edukacji o energetyce wiatrowej

Partnerzy portalu

Bałtyk płynie z wiatrem dobrej zabawy i edukacji o energetyce wiatrowej - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Za nami pełne pozytywnej energii edukacyjne spotkania z mieszkańcami i turystami w nadmorskich miejscowościach. W Gdańsku, Rowach i Ustce, w pierwszych dniach wakacji działały strefy „Płyniemy z wiatrem dobrej zabawy”, organizowane w ramach kampanii „Płyniemy z wiatrem” Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Wydarzenie „Płyniemy z wiatrem dobrej zabawy” było doskonałą okazją, by przyjemnie spędzić wolny czas w rodzinnej atmosferze, sprawdzić swoją wiedzę z zakresu odnawialnych źródeł energii oraz zdobyć nowe informacje – przede wszystkim na temat offshore, czyli morskiej energetyki wiatrowej, oraz związanych z nią korzyści dla środowiska, gospodarki, nadmorskich gmin i ich mieszkańców.

Na każdego uczestnika czekały materiały edukacyjno-rozrywkowe (broszury edukacyjne z krzyżówką i wykreślankami) oraz gadżety – na przykład latawce sygnowane logotypem kampanii.

Wydarzenia, zlokalizowane w popularnych wśród turystów miejscach, cieszyły się dużym zainteresowaniem – szczególnie atrakcyjne okazały się aktywności zespołowe, takie jak budowa własnej „turbiny wiatrowej” z drewnianych klocków za pomocą specjalnego dźwigu czy drużynowe rysowanie wiatraka metrowym mazakiem.

Polskie morze posiada duży potencjał na rozwinięcie sektora offshore, dlatego to tak ważne jest, aby zarówno mieszkańcy okolic, jak i turyści, byli świadomi możliwości, jakie przed nimi stoją. W związku z tym cykl wydarzeń „Płyniemy z wiatrem dobrej zabawy” wróci nad polskie morze już w drugiej połowie sierpnia.

Działania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Płyniemy z wiatrem” Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, finansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Oprócz wspomnianych wydarzeń, kampania obejmuje między innymi radiowe i telewizyjne spoty edukacyjno-informacyjne, szeroko zakrojone działania w internecie – w tym w ogólnopolskich portalach informacyjnych oraz na Facebooku, Instagramie, YouTube i TikToku oraz kampanię billboardową. Po wakacjach PSEW zorganizuje też wykłady na nadmorskich uczelniach – ich głównym tematem będą możliwości rozwoju związane z morską energetyką wiatrową.

Odnawialne źródła energii są szczególnie ważne ze względu na bezpieczeństwo energetyczne, koszty energii, szanse na rozwój lokalnej gospodarki czy stan powietrza, którym codziennie oddychamy. Dlatego tak ważne jest edukowanie w zakresie energetyki wiatrowej i całego sektora OZE. Kampania „Płyniemy z wiatrem” to odpowiedź na te potrzeby, pokazująca, że farmy wiatrowe to korzyści dla środowiska, gospodarki, energetyki i lokalnych społeczności.

– Kampania „Płyniemy z wiatrem” to odpowiedź na plany dynamicznego rozwoju energetyki wiatrowej w Polsce – zarówno jeśli chodzi o inwestycje na lądzie, jak i na morzu. Perspektywy rozwoju nowych inwestycji w farmy wiatrowe wymagają poszerzania wiedzy o tej technologii i jej wpływie na bezpieczeństwo i efektywność energetyczną. Poprzez realizowane ze wsparciem NFOŚiGW działania chcemy pokazać Polakom, jak ważna, bezpieczna i tania w wytworzeniu jest energia z wiatru – mówi Małgorzata Żmijewska-Kukiełka, koordynatorka kampanii z ramienia PSEW.

Działania związane z kampanią potrwają do końca I kwartału 2024 roku.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.