Chińczycy uruchamiają zintegrowany projekt produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej, wodoru i biomasy

05.08.2023 01:29
Strona główna Energetyka, OZE Chińczycy uruchamiają zintegrowany projekt produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej, wodoru i biomasy

Partnerzy portalu

Chińczycy uruchamiają zintegrowany projekt produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej, wodoru i biomasy - ZielonaGospodarka.pl
fot. Depositphotos

Firma Shanghai Electric New Energy Development Co., Ltd. podpisała umowę o współpracy strategicznej z Rządem Ludowym miasta Taonan w północno-wschodnich Chinach w zakresie zintegrowanego projektu produkcji zielonego metanolu z energii wiatrowej w połączeniu z biomasą. Mając na celu przekształcenie energii wiatrowej w energię elektryczną, projekt poddaje wodę elektrolizie w celu wytworzenia wodoru i łączy ją ze zgazowaną biomasą w celu wytworzenia zielonego metanolu.

Oczekuje się, że po zakończeniu projektu zmniejszy się zanieczyszczenie środowiska spowodowane spalaniem słomy i powstanie ekologiczny łańcucha przemysłowy „nowa zielona energia + zielona chemia”, który umożliwi lokalne wytwarzanie, podłączenie do sieci i zużycie nowej energii. Jako największy projekt zielonego metanolu w Jilin i pierwszy projekt zielonego metanolu oparty na zgazowaniu biomasy w regionie, zostało to uwzględnione w planie działania Jilin dotyczącym energii wodorowej w zeszłym roku. Będzie wspierać wysokiej jakości strategię rozwoju prowincji oraz budowę „Krainy Trzech Przełomów” na zachód od Jilin.

Współpraca między Shanghai Electric i Taonan sięga około 2021 roku. W ramach wspólnej promocji zespołów zarządzających, w październiku 2021 roku obie strony podpisały projekt Shanghai Electric Equipment Manufacturing Industrial Park. W czerwcu następnego roku rozpoczęto budowę w Taonan rozpoczęto projekt produkcji łopat wiatrowych na dużą skalę w firmie Shanghai Electric. Tym razem produktem z Shanghai Electric Taonan Wind Power Industrial Park jest łopata S98, niezależnie opracowana i wyprodukowana przez Shanghai Electric. Ta wyjątkowo długa łopata łączy w sobie zaawansowane koncepcje i technologie, takie jak integracja łopaty i turbiny, optymalizacja systemu oparta na dystrybucji energii oraz wydajna, lekka konstrukcja działania powietrza i konstrukcji.

Jednocześnie, w celu pogłębienia wielodziedzinowej i szerszej współpracy, Shanghai Electric planuje ustanowić wielkoskalowy projekt produkcji inteligentnych turbin wiatrowych oraz założyć firmę Shanghai Electric Wind Power Equipment (Jilin) ​​Co., Ltd. w Taonan. We współpracy z władzami miasta Taonan i innymi partnerami, firma zbuduje bazę produkcyjną dla lądowych inteligentnych turbin wiatrowych o mocy 5,0 MW i większej oraz zbuduje ekosystem dostarczania energii wiatrowej, który pomoże Taonan, a nawet cały Jilin, dokończyć tworzenie, wzmacnianie i uzupełnianie łańcucha energetyki wiatrowej.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.