Czy polski biznes jest gotowy na wdrażanie technologii wodorowych? – D. Cycoń | Podcast Energia IPE #05

zk

24.09.2021 08:54 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Czy polski biznes jest gotowy na wdrażanie technologii wodorowych? – D. Cycoń | Podcast Energia IPE #05

Partnerzy portalu

Czy polski biznes jest gotowy na wdrażanie technologii wodorowych? – D. Cycoń | Podcast Energia IPE #05 - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Gościem nowego podcastu „Polityka Energia Klimat” jest Pan Dawid Cycoń, prezes spółki ML System S.A i laureat Nagrody im. Ignacego Łukasiewicza w kategorii bezpieczeństwo energetyczne za wkład w rozwój energetyki odnawialnej, a także zaangażowanie w implementację rozwiązań opartych o ideę zrównoważonego rozwoju.

Nagroda została wręczona na VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne − filary i perspektywa rozwoju”, która odbyła się W dniach 13-14 września 2021 r. na Politechnice Rzeszowskiej.

W dzisiejszym odcinku zastanowimy się nad tym czy polski biznes jest gotowy na wdrażanie technologii wodorowych, czy możemy być liderem w tej branży oraz z kim możemy współpracować?

Prezes Dawid Cycoń podkreśla szanse, jakie płyną dla polskiego biznesu w zakresie gospodarki wodorowej: „Polski biznes jest bardzo elastyczny, bardzo szybko się dostosowuje, bardzo szybko się uczy. Umie doskonale współpracować ze światem nauki zarówno na poziomie krajowym jak i zagranicznym i wierzę w to, że wodór w przyszłości będzie technologią wiodącą, a nasz kraj odegra tutaj bardzo ważną rolę zarówno w rozwoju technologicznym jak i w obszarze wielkości wytwarzania”.


Dodaje: „Musimy budować kompetencje i to w wielu obszarach zarówno w tych badawczych jak i rzeczywistych, wdrożeniowych. Powinniśmy jak najszybciej doprowadzić do pilotażowych instalacji, do tego, żeby budować doświadczenie, do tego, żeby sprawdzać, gdzie w których obszarach można technologię poprawić w stosunku do tej istniejącej dzisiaj i bardzo szybko potem przejść do komercjalizacji tych już bardziej wydajnych technologii".

Temat wodoru został także poruszany na VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne − filary i perspektywa rozwoju”.

Dedykowany był ku temu specjalny Panel plenarny pod tytułem „Wodór – nowy wyścig”, którego jednym z panlelistów był właśnie gość naszego podcastu – pan Dawid Cycoń.

Serdecznie zapraszamy do oglądania: youtu.be
Więcej informacji o Konferencji: instytutpe.pl


Rozmowę prowadzi redaktor Adam Cyło.

Serdecznie zapraszamy!

YouTube: youtu.be
Spotify: spoti.fi
Soundcloud: soundcloud.com
Google Podcast: bit.ly

---
Polityka Energia Klimat to podcast przygotowywany przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza. Eksperci think tanku, jak i zaproszeni goście mówią o najważniejszych sprawach dotyczących sektora energetycznego, komentują bieżące wydarzenia, charakteryzują szersze trendy.
***
Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie to powstały w 2015 r. niezależny think tank grupujący ekspertów zajmujących się energetyką. Instytut prowadzi działalność naukowo-badawczą, ekspercką, propaguje naukę i wiedzę o polityce energetycznej. Wydaje też analizy, raporty, książki czy anglojęzyczne czasopismo naukowe Energy Policy Studies.
Strona IPE: instytutpe.pl
IPE na Facebooku: bit.ly

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24187,00 $ tona -4,60% 29 wrz
 Cynk 2640,00 $ tona 3,17% 29 wrz
 Aluminium 2307,00 $ tona 3,41% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.