Damen i Atal Solutions ogłaszają partnerstwo mające na celu redukcję emisji w transporcie morskim

Strona główna Energetyka, OZE Damen i Atal Solutions ogłaszają partnerstwo mające na celu redukcję emisji w transporcie morskim

Partnerzy portalu

Damen i Atal Solutions ogłaszają partnerstwo mające na celu redukcję emisji w transporcie morskim - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Damen

Damen Shipyards Group ogłasza partnerstwo z Atal Solutions i innymi podmiotami, które przyczyni się do rozwoju zielonej transformacji morskiej. W ramach projektu dla BAM Shipping, partnerzy podejmą się modernizacji czterech masowców poprzez integrację 8 różnych sprawdzonych technologii. Rola Damen polega na dostarczeniu statkom technologii oszczędzających paliwo i redukujących emisje. W wyniku tych działań, oczekuje się, że masowce będą zużywać co najmniej 20% mniej paliwa oraz zredukują emisję gazów cieplarnianych (GHG) nawet o 99%.

Zwiększona efektywność umożliwia tym i innym istniejącym statkom spełnianie najnowszych regulacji, takich jak Energy Efficiency Existing Ship Index (EEXI) i Carbon Intensity Indicator (CII). Ponadto oczekuje się, że zmniejszone koszty operacyjne statków zapewnią szybki zwrot z inwestycji. Dodatkową korzyścią jest przewidywane przedłużenie cyklu życia statku o kolejne dziesięć lat.

Zaangażowanie w zieloną transformację


Damen jest zaangażowany w transformację żeglugi i postawił sobie za cel stać się najbardziej zrównoważonym dostawcą rozwiązań morskich na świecie. To zaangażowanie jest podzielane przez Atal Solutions, co podkreśla uzyskanie przez firmę finansowania w wysokości 123,7 miliona USD na ten projekt. Atal zapewni kredyt dostawcy w wysokości 105,2 miliona USD, wymagając od właścicieli statków jedynie 15% wkładu własnego, z dziesięcioletnim okresem spłaty i konkurencyjnymi stopami procentowymi.

Podejście to umożliwia znaczne redukcje emisji przy użyciu konwencjonalnych paliw. Bez konieczności czekania na rozwój nowych technologii lub odpowiedniej infrastruktury paliwowej, można osiągnąć pozytywny wpływ na środowisko w najkrótszym możliwym czasie.

Nowe standardy redukcji emisji

— Szukamy realnych, wpływowych rozwiązań,  które będą łatwe i szybkie do wdrożenia, oparte na sprawdzonych technologiach. Unikamy idealistycznych rozwiązań. Jeśli naprawdę wierzymy w projekt, realizujemy go i nie przestajemy, dopóki tego nie zrobimy. Obecnie pracujemy nad czterema statkami, ale przewidujemy, że wiele podobnych projektów nastąpi po pomyślnym wdrożeniu tej inicjatywy. Dodatkowo, spodziewamy się zwiększonego wsparcia ze strony sektora finansowego, gdy pozytywny wpływ naszego zintegrowanego rozwiązania stanie się oczywisty. Trwała współpraca Atal z Damen i innymi graczami z branży pomaga ustanawiać nowe standardy dla rozwiązań oszczędzających paliwo i redukujących emisje — podkreślił Edwin Sieswerda, założyciel i Dyrektor Zarządzający Atal Solutions.

Zrównoważony rozwój na pierwszym miejscu

— Jesteśmy dumni z współpracy z Atal Solutions w celu zaoferowania solidnego rozwiązania finansowania dużych projektów, takich jak ten na rzecz BAM Shipping, jednocześnie minimalizując ryzyko i stawiając na pierwszym miejscu zrównoważony rozwój. Przyjmując innowacyjną wizję i możliwości Atal Solutions, jesteśmy przekonani, że ta współpraca zapewnia idealne rozwiązania dla obecnego zapotrzebowania na czystszą żeglugę i technologie oszczędzania paliwa. Naszym wspólnym celem jest przyspieszenie przejścia do bardziej zrównoważonej żeglugi, jednocześnie zapewniając konkurencyjność biznesu i generowanie przychodów. Struktura finansowania tego projektu jest przełomem, umożliwiającym znaczące postępy w zrównoważonej żegludze przy modelu komercyjnie opłacalnym — powiedział Rutger van Dam, Menedżer Rozwoju Biznesu w Damen.

Projekt jest obecnie realizowany i oczekuje się, że zostanie zakończony do pierwszego kwartału 2025 roku.

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.