DIF Capital Partners inwestuje w zrównoważony rozwój i rozwiązania energetyczne poprzez przejęcie spółki Bernhard

zk

06.10.2021 06:03 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka, OZE DIF Capital Partners inwestuje w zrównoważony rozwój i rozwiązania energetyczne poprzez przejęcie spółki Bernhard

Partnerzy portalu

DIF Capital Partners inwestuje w zrównoważony rozwój i rozwiązania energetyczne poprzez przejęcie spółki Bernhard - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Pixabay

DIF Capital Partners („DIF”), czołowy międzynarodowy globalny niezależny podmiot zarządzający funduszami inwestycji infrastrukturalnych, ogłosił, że za pośrednictwem Funduszu DIF Infrastructure VI zawarł umowę w sprawie przejęcia spółki Bernhard, LLC („Bernhard”), największej w USA prywatnej firmy dostarczającej rozwiązania Energy-as-a-Service („EaaS” - energia jako usługa), od podmiotu stowarzyszonego Bernhard Capital Partners.

Spółka Bernhard wychodzi naprzeciw potrzebom klientów w zakresie energetyki i infrastruktury od ponad 100 lat, a w 2014 roku zmieniła profil działalności, stając się czołowym dostawcą rozwiązań Energy-as-a-Service. W ramach swojego modelu biznesowego firma Bernhard zawiera długoterminowe kontrakty obejmujące kompleksowe usługi EaaS ukierunkowane na modernizację, doposażenie i obsługę instalacji energetycznych w istniejących budynkach w celu uzyskania znacznych oszczędności na kosztach zużycia energii. Na liście klientów obecnie znajdują się uczelnie wyższe i zakłady opieki zdrowotnej. Do tej pory spółka Bernhard sfinalizowała 15 transakcji w zakresie EaaS, w tym transakcję obejmującą największą koncesję EaaS w historii USA. Członkowie kierownictwa zachowają swoją wysoką pozycję, kontynuując przełomowe działania na czele spółki Bernhard.

„Firma Bernhard zapewnia rozproszony system energetyczny poprzez zastosowanie swojego unikatowego modelu EaaS, który umożliwia klientom dostęp do w pełni zintegrowanych i wydajnych rozwiązań energetycznych, tym samym znacznie redukując ślad węglowy ich budynków i mediów. Podejście Bernhard doskonale wpisuje się w doświadczenie DIF w zakresie partnerstw publiczno-prywatnych i w ich ambicje inwestowania w rozwiązania infrastruktury czystej energii na całym świecie - powiedział Gijs Voskuyl, wspólnik i dyrektor ds. inwestycji funduszu DIF Infrastructure VI. - Cieszymy się ze współpracy z wybitnym zespołem zarządzającym Bernhard i wspierania firmy w ich dynamicznym rozwoju na pierwszej linii transformacji energetycznej”.

„Podczas gdy Bernhard dąży do osiągania coraz lepszych wyników na rynku EaaS, z niecierpliwością czekamy na połączenie sił z DIF Capital Partners ze względu na ich rozległe doświadczenie w zakresie partnerstw publiczno-prywatnych, lokalnych sieci energetycznych, projektów Energy-as-a-Service i na wspólne zaangażowanie w kwestie wydajności energetycznej, ESG [Environmental, Social and Governance - kwestie środowiskowe, społeczne i zarządcze] i zrównoważonego rozwoju - powiedział Ed Tinsley, dyrektor generalny Bernhard. - Wsparcie i strategiczne doradztwo DIF pozwoli na przeprowadzenie Bernhard przez kolejny etap działalności spółki”.

Poprzez przejęcie spółki Bernhard przez DIF pozostanie ona na ścieżce przyspieszonego rozwoju najlepszych na rynku usług EaaS świadczonych na rzecz uczelni wyższych i zakładów opieki zdrowotnej, równocześnie poszerzając zasięg tych usług na inne rynki i lokalizacje.

„Przyszłość firmy Bernhard jeszcze nigdy nie przedstawiała się lepiej - dodał Ed Tinsley. - Nasze osiągnięcia są dowodem na to, że możemy poszczycić się wiedzą i możliwościami dotarcia z usługami z naszego sektora do miejsc, w których dotąd ich nie stosowano. Ogłaszając tę transakcję, znajdujemy się rzeczywiście na pierwszej linii nowej ery rozwiązań energetycznych, które ukształtują świat dla przyszłych pokoleń”

Partnerzy portalu

ase_390x150_2022

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24187,00 $ tona -4,60% 29 wrz
 Cynk 2640,00 $ tona 3,17% 29 wrz
 Aluminium 2307,00 $ tona 3,41% 29 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.