DNV publikuje pierwsze na świecie wytyczne certyfikacyjne dla polskich morskich farm wiatrowych i wysp energetycznych

zk

20.04.2023 15:14
Strona główna Energetyka, OZE DNV publikuje pierwsze na świecie wytyczne certyfikacyjne dla polskich morskich farm wiatrowych i wysp energetycznych

Partnerzy portalu

DNV publikuje pierwsze na świecie wytyczne certyfikacyjne dla polskich morskich farm wiatrowych i wysp energetycznych  - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

DNV opublikowało kluczową aktualizację swojej kompleksowej specyfikacji usług certyfikacji projektów, DNV-SE-0190. Nowe wydanie jest pierwszym na świecie dokumentem, który dotyczy certyfikacji wysp energetycznych i morskich farm wiatrowych w Polsce.

Polska planuje imponująco szybki rozwój morskiej energetyki wiatrowej i niedawno opublikowała polską ustawę o bezpieczeństwie morskim, która określa specyficzne dla danego kraju wymagania dotyczące certyfikacji. Nowy dodatek w specyfikacji DNV odnosi się do tych wymagań i łączy je z powszechną międzynarodową praktyką certyfikacji morskich elektrowni wiatrowych w Polsce.

- Istniała silna potrzeba ze strony branży, aby włączyć oba tematy do naszej specyfikacji usług, która będzie wspierać naszych klientów w osiąganiu celów związanych z rozwojem morskiej energetyki wiatrowej w bezpieczny i niezawodny sposób -  wyjaśnia Kim Sandgaard-Mørk wiceprezes ds. certyfikacji OZE w DNV.

- Certyfikacja według norm międzynarodowych jest jednym z najbardziej akceptowanych na świecie narzędzi zarządzania ryzykiem. W czasach ambitnych celów związanych z odnawialnymi źródłami energii oraz potrzeb związanych z redukcją kosztów, skalowaniem i szybszym wdrażaniem, niezależna ocena ma duże znaczenie dla udowodnienia najnowocześniejszego poziomu bezpieczeństwa, jakości i niezawodności aktywów morskiej energetyki wiatrowej - dodał Sandgaard-Mørk.

- Wraz z naszym Komitetem Ekspertów (CoE), który angażuje zewnętrznych członków branży, zapewniamy, że usługi DNV są dostosowane do potrzeb rynku, biorąc pod uwagę najnowsze doświadczenia, technologie i wnioski wyciągnięte z projektów offshore na całym świecie. Kilka zainteresowanych stron skorzysta z naszych wytycznych dla wysp energetycznych i morskich farm wiatrowych w Polsce, zapewniając przejrzystość zaangażowanym organizacjom i wspierając szybszą transformację energetyczną -  dodał dyrektor certyfikacji obszaru usług w zakresie OZE w DNV.

Wyspy energetyczne, gigantyczne nowe morskie obiekty konwersji i przesyłu energii odnawialnej, są obecnie na etapie koncepcyjnym i w fazie rozwoju. DNV opisało proces certyfikacji zapewniając zarówno kierunki jak i przejrzystość dla tego dynamicznie rozwijającego się rynku.


Szczegóły pod linkiem: dnv.comŹródło: DNV

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.