Ecobat buduje nowy zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Arizonie

21.02.2023 07:55 Źródło: Ecobat/PR Newswire
Strona główna Energetyka, OZE Ecobat buduje nowy zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Arizonie

Partnerzy portalu

 Ecobat buduje nowy zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Arizonie - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Ecobat/ln

Firma rozszerzy swoje możliwości w zakresie recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych, wykorzystując globalne zasoby, infrastrukturę i kilkudziesięcioletnie doświadczenie w recyklingu i produkcji akumulatorów ołowiowych na potrzeby recyklingu akumulatorów do pojazdów elektrycznych w USA.

Ecobat, światowy lider w dziedzinie recyklingu akumulatorów, buduje swój trzeci zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych na świecie i pierwszy w Ameryce Północnej. Szacuje się, że nowy obiekt w Casa Grande w Arizonie będzie początkowo pozyskiwał 10 tys. ton materiału z recyklingu rocznie, z zamiarem późniejszego rozszerzenia zdolności produkcyjnych w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na recykling akumulatorów litowo-jonowych.

„Jesteśmy podekscytowani możliwością rozszerzenia naszej globalnej działalności w obszarze recyklingu akumulatorów litowo-jonowych dzięki nowemu zakładowi w Casa Grande w Arizonie - powiedział prezes Ecobat, Marcus Randolph. - Ten obiekt, podobnie jak nasze zakłady recyklingu akumulatorów litowo-jonowych w Niemczech i Wielkiej Brytanii, stanowi ważny kamień milowy w strategii Ecobat, która zakłada rozwój naszej działalności w zakresie recyklingu akumulatorów litowo-jonowych, aby osiągnąć tak dużą skalę, jak w przypadku naszej wiodącej na świecie działalności w obszarze recyklingu akumulatorów ołowiowych”.

Zakład Ecobat w Casa Grande będzie przetwarzać zużyte akumulatory litowo-jonowe poprzez diagnostykę, sortowanie, rozdrabnianie i separację materiałów w celu wytworzenia skoncentrowanej czarnej masy zawierającej cenne materiały użytkowane w produkcji akumulatorów litowo-jonowych. Zakład będzie zlokalizowany w odległości ok. jednej mili od istniejącego zakładu Ecobat Resources Arizona, który od 15 lat wykorzystuje najnowocześniejszą technologię i wysoko wykwalifikowanych pracowników do produkcji anod. Uruchomienie zakładu planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku.

„Dzięki uruchomieniu zakładu przez kolejnego globalnego innowatora w dziedzinie akumulatorów, Arizona stała się centralnym ośrodkiem technologii magazynowania energii i recyklingu - powiedziała Sandra Watson, prezes i dyrektor generalny Arizona Commerce Authority. - Mając tak supernowoczesny obiekt, Ecobat Casa Grande przyczyni się do zwiększenia skali zrównoważonego rozwoju Arizony, jednocześnie rozwijając nasz przemysł akumulatorowy i tworząc miejsca pracy dla wykwalifikowanych pracowników”.

Ecobat posiada prestiżowe certyfikaty Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) w zakresie systemów zarządzania środowiskiem, bezpieczeństwem i zdrowiem, jakością oraz energią. Ekspansja firmy na rynku północnoamerykańskim podkreśla jej zaangażowanie w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań w zakresie recyklingu na potrzeby zaawansowanej technologii akumulatorowej.

„Gratuluję firmie Ecobat i dziękuję za utworzenie zakładu, a tym samym miejsc pracy, w obrębie naszej społeczności - powiedział burmistrz Casa Grande Craig McFarland. - Często jestem pytany o to, co zrobimy, gdy całkowicie przejdziemy na pojazdy elektryczne i będziemy musieli w jakiś sposób zutylizować stare akumulatory. Nowy zakład recyklingu baterii litowo-jonowych to dokładnie to, czego potrzebujemy - firmy odnoszącej sukcesy i rozwijającej zrównoważoną działalność w obrębie naszej społeczności. Z radością przyjmujemy fakt, iż w mieście Casa Grande powstaje drugi obiekt firmy i doceniamy ich wysiłki w zakresie stosowania zrównoważonych praktyk w branży, a także tworzenia miejsc pracy dla mieszkańców, którzy szukają możliwości zatrudnienia blisko domu”.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23825,00 $ tona 2,27% 23 mar
 Cynk 2893,00 $ tona 0,21% 23 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 1,48% 23 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.