EcoFlow wprowadza do sprzedaży wysokowydajny inteligentny generator prądu na dwa rodzaje paliwa, który zapewnia do pięciu dni awaryjnego zasilania

zk

08.12.2022 19:20 Źródło: PR Newswire
Strona główna Energetyka, OZE EcoFlow wprowadza do sprzedaży wysokowydajny inteligentny generator prądu na dwa rodzaje paliwa, który zapewnia do pięciu dni awaryjnego zasilania

Partnerzy portalu

EcoFlow wprowadza do sprzedaży wysokowydajny inteligentny generator prądu na dwa rodzaje paliwa, który zapewnia do pięciu dni awaryjnego zasilania - ZielonaGospodarka.pl
Fot. ecoflow.com

Smart Generator (Duel Fuel) - inteligentny generator prądu na dwa rodzaje paliwa - najnowsza pozycja w ekosystemie EcoFlow, zasilany jest benzyną i propanem, zapewniając większą wydajność i czystszą energię.

EcoFlow, firma tworząca ekologiczne rozwiązania energetyczne, wprowadziła dziś do sprzedaży inteligentny generator prądu na dwa rodzaje paliwa - Smart Generator (Dual Fuel) - agregat o dużej mocy, który poza benzyną może być zasilany propanem. Urządzenie odznacza się wyższą wydajnością energetyczną i niższym poziomem emisji, wytwarzając nawet do 20 kWh energii elektrycznej przy zasilaniu propanem [i], a więc ilość wystarczającą do zaspokojenia potrzeb energetycznych rodziny w sytuacjach awaryjnych przez ok. 5 dni [ii].

„Smart Generator (Duel Fuel) to dowód tego, że firmie EcoFlow zależy na tym, by ludzie mieli większy wpływ na sposób wytwarzania energii elektrycznej, a tym samym budowanie ekologicznej przyszłości - powiedział Bruce Wang, dyrektor generalny EcoFlow. - Dzięki niemu możemy być spokojni o dostęp do elektryczności podczas dłuższych przerw w dostawie energii, jednocześnie czerpiąc dodatkowe korzyści w postaci mniejszego zużycia paliwa oraz niższego poziomu emisji gazów cieplarnianych i hałasu”.

Bardziej ekologiczne i elastyczne zasilanie awaryjne dla domu

Drugie źródło zasilania generatora zapewnia nieocenioną elastyczność podczas długotrwałych przerw w dostawie energii, sprawiając, że Smart Generator (Dual Fuel) jest idealnym rozwiązaniem awaryjnym dla domów i przyczep kempingowych. Zastosowanie propanu w zbiornikach LPG pozwala na dłuższe magazynowanie paliwa zasilającego generator, wiążąc się z dużo mniejszymi potrzebami konserwacyjnymi w porównaniu do benzyny. Propan wykazuje również większą wydajność energetyczną - w przeliczeniu na kilowatogodzinę - niż benzyna, emitując mniejsze ilości toksycznych gazów.

Niesamowita wydajność w systemie EcoFlow

Inteligentny generator prąd Smart Generator (Duel Fuel) jest kompatybilny z ekosystemem EcoFlow. Ładując przenośne stacje zasilania DELTA Pro lub DELTA Max albo zestawy Power Kits przy użyciu Smart Generator (Duel Fuel), możemy liczyć na oszczędność paliwa nawet do 40% [iii] w stosunku do innych agregatów i akumulatorów. Dzięki wyższej wydajności naładowanie do pełna stacji DELTA Pro zajmuje Smart Generator (Duel Fuel) jedyne 2,7 godziny, a stację DELTA Max generator ten jest w stanie naładować w ciągu zaledwie 1,5 godziny.

Mechanizmy zabezpieczające

Aby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, w inteligentnym generatorze prądu Smart Generator (Duel Fuel) zastosowano szereg mechanizmów zabezpieczających i systemów ostrzegania. W celu wyeliminowania ryzyka zatrucia tlenkiem węgla urządzenie wyposażono w czujnik alarmujący użytkownika o zwiększonym stężeniu tego związku, który automatycznie wyłącza generator, gdy przekroczone zostaną bezpieczne wartości. Dodatkowo generator posiada kontrolki sygnalizujące niski poziom paliwa i oleju silnikowego. Z kolei mechanizm regulacji temperatury spowoduje automatyczne wyłączenie silnika, gdy jego temperatura wewnętrzna będzie zbyt niska lub wysoka, w celu samoczynnego nagrzania się lub schłodzenia, przedłużając tym samym żywotność silnika.

[i] Wartość podana dla zbiornika LPG mieszczącego 9 kg gazu. Moc generatora nie jest ograniczona do tej wartości i zależy od wielkości zbiornika LPG.

[ii] Czas korzystania z energii obliczono przy założeniu, że w trakcie awarii jedna rodzina zużywa przeciętnie 3,68 kWh na dzień, korzystając z czterech źródeł oświetlenia, wentylatora, routera, smartfonów i lodówki.

[iii] Zużycie paliwa przy tej samej pełnej mocy nominalnej.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 24525,00 $ tona 1,03% 24 maj
 Cynk 2305,00 $ tona -2,41% 24 maj
 Aluminium 2233,00 $ tona 1,45% 24 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.