Ecopolplast uruchomił pierwszą linię pilotażową do produkcji cyrkularnych TPE w Gdyni

zg

10.11.2023 13:34
Strona główna Odpady, Recykling Ecopolplast uruchomił pierwszą linię pilotażową do produkcji cyrkularnych TPE w Gdyni

Partnerzy portalu

Ecopolplast uruchomił pierwszą linię pilotażową do produkcji cyrkularnych TPE w Gdyni - ZielonaGospodarka.pl
Fot. Ecopolplast

Ecopolplast oficjalnie otworzył pierwszą innowacyjną linię do produkcji Ecoplastomerów - cyrkularnych TPE wykonanych wyłącznie z recyklingu. Fabryka w Polsce jest dogodnie położona, z łatwym dostępem i bliskością do międzynarodowego portu morskiego i lotniska w Gdyni, co umożliwia ekspresową wysyłkę do destynacji międzynarodowych.

“Rozwój innowacji ukierunkowanych na recycling jest niezwykle ważny w aspekcie przeciwdziałaniu niekorzystnym zmianom klimatu. Życzę gospodarzom samych sukcesów i realizacji założonych celów. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powiedzieć, że w naszym regionie funkcjonuje światowy lider produkujący cyrkularne elastomery termoplastyczne w naturalnej klimatycznie gospodarce obiegu zamkniętego”, powiedział Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Leszek Bonna.

Ecopolplast zajmuje się rosnącym problemem zanieczyszczenia odpadami z gumy i plastiku, ponownie wykorzystując surowce z recyklingu w produkcji. Ecoplastomer® umożliwia spełnienie wymagań unijnych i globalnych dotyczących wprowadzania materiałów z recyklingu do nowych produktów, co pozwala na faktyczne zaangażowanie firm w gospodarkę o obiegu zamkniętym.

"Zaangażowanie w gospodarkę cyrkularną i wdrażanie inicjatyw ekologicznych doskonale wpisuje się w strategiczne cele współczesnych miast. Cieszę się ogromnie, że mogę uczestniczyć w inauguracji linii produkcyjnej Ecopolplast w Gdyni. Życzę powodzenia, i z niecierpliwością oczekujemy na jej pomyślny rozwój", powiedział Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Ecoplastomer® zapewnia pełną niezależność od paliw kopalnych i znacząco redukuje wpływ na środowisko oraz emisję CO2.

"Chciałam znaleźć rozwiązanie które umożliwi ponowne wykorzystanie tych wszystkich wyrzuconych materiałów. I udało nam się. Nasza innowacyjna, opatentowana technologia tworzy silne połączenie gumy i plastiku bez dodatków chemicznych i stabilizatorów, co sprawia, że Ecoplastomery są w pełni cyrkularne", powiedziała Katarzyna Pokwicka-Croucher, Założycielka i CEO Ecopolplast sp. z o. o.

O Ecopolplast:

Ecopolplast jest twórcą innowacyjnych technologii oraz producentem Ecoplastomeru, zupełnie nowej kategorii produktów - cyrkularnych TPE wykonanych z materiałów w 100% pochodzących z recyklingu, redukujących emisję CO2 o 65% i obniżających koszty produkcji. Firma została założona w 2018 roku. Naszą misją jest wykorzystanie materiałów recyklingowych w procesach produkcyjnych. W obliczu obecnie generowanych rocznie 400 milionów ton odpadów plastikowych i wyrzucanych na wysypiska miliarda opon, jest to kluczowa kwestia. Dążymy do bycia liderem cyrkularności TPE, redukcji odpadów i niezależności od paliw kopalnych.

O Ecoplastomerze®:

Ecoplastomer® to pierwszy cyrkularny TPE wykonany wyłącznie z pokonsumenckiego plastiku i gumy z recyklingowanych opon, zapewniający pełną niezależność od surowców pierwotnych i ograniczający wpływ na środowisko. Ecoplastomer® zmienia sposób, w jaki podchodzimy do wykorzystywania materiałów recyklingowych w procesach produkcyjnych nowych wyrobów, na przykład w branżach motoryzacyjnej, budowlanej, wyposażenia wnętrz, sprzętu sportowego czy rozwiązań do przechowywania.

Ecoplastomer® pozwala spełnić wymagania UE i globalne normy dotyczące stosowania materiałów odnawialnych w produkcji nowych wyrobów i umożliwia wprowadzenie gospodarki cyrkularnej w branży elastomerów. Produkty wykonane z Ecoplastomeru® mogą być wielokrotnie poddawane recyklingowi bez utraty właściwości mechanicznych. Obecnie dostępne są dwie kategorie Ecoplastomeru®: z PP i HDPE.

Partnerzy portalu

eco_consult

Surowce

 Ropa brent 83,76 $ baryłka  1,33% 11:11
 Cyna 23110,00 $ tona 0,64% 29 lis
 Cynk 2507,00 $ tona -0,87% 29 lis
 Aluminium 2177,00 $ tona 0,60% 29 lis
 Pallad 1021,53 $ uncja  -1,54% 11:10
 Platyna 936,30 $ uncja  -0,31% 11:11
 Srebro 25,06 $ uncja  0,08% 11:11
 Złoto 2038,40 $ uncja  -0,33% 11:11

Dziękujemy za wysłane grafiki.