Electrum zrealizuje jeden z największych projektów fotowoltaicznych w Polsce z wykorzystaniem trackerów solarnych

zk

28.02.2023 15:29 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Energetyka, OZE Electrum zrealizuje jeden z największych projektów fotowoltaicznych w Polsce z wykorzystaniem trackerów solarnych

Partnerzy portalu

Electrum zrealizuje jeden z największych projektów fotowoltaicznych w Polsce z wykorzystaniem trackerów solarnych - ZielonaGospodarka.pl
Fot. inf. prasowa

Pochodząca z Białegostoku Grupa Electrum o profilu Climate Tech zbuduje farmę solarną o mocy 21 MW dla R.Power. Instalacja powstanie w miejscowości Osów w województwie lubuskim. Będzie to jeden z największych projektów fotowoltaicznych w Polsce, zrealizowanych z zastosowaniem trackerów solarnych, które dla Electrum dostarczy firma Solar Steel.

Budowa farmy w Osowie to najważniejszy projekt realizowany wspólnie przez Grupę Electrum, działającą w branży energetycznej na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej i producenta energii R.Power, obecnego na rynkach w Polsce, Rumunii, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Do tej pory na terenie kraju Electrum zaprojektowało, wykonało i uruchomiło dla tej firmy instalacje solarne o łącznej mocy ponad 150 MW.

Najnowsza inwestycja obu firm będzie wykorzystywała nowatorskie technologie. W projekcie zastosowanie znajdzie unikalne autorskie rozwiązanie Electrum – Renedium 1.0, system regulacji mocy czynnej i biernej, współpracujący z różnymi typami jednostek wytwórczych. Regulator ułatwi kontrolę produkcji energii w jednym miejscu – niezależnie od typu źródeł, mocy, lokalizacji i stopnia złożoności. Z kolei dzięki innowacyjnej technologii oferowanej przez trackery solarne TracSmarT+ 1V, dostarczone przez Solar Steel, farma fotowoltaiczna pozwoli zoptymalizować produkcję energii w porównaniu do konstrukcji statycznej.

– Naszym celem jest przyspieszenie transformacji systemu energetycznego, dlatego maksymalizujemy ilości energii wygenerowanej w realizowanych obiektach OZE i tym samym zwiększamy zysk inwestora. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii dostępnych na rynku – autorstwa naszego i współpracujących z nami producentów – podkreśla Rafał Wiszejko, Project Manager w Grupie Electrum. – Farma fotowoltaiczna w Osowie to kolejna w ostatnich latach inwestycja, którą realizujemy dla R.Power. Współpraca układa się płynnie i – w co wierzymy – jest inspirująca dla obu stron – podsumowuje Rafał Wiszejko.   

Szacuje się, że instalacja w Osowie pozwoli każdego roku wytworzyć energię odpowiadającą energii zużywanej przez około 7 tysięcy gospodarstw domowych, a tym samym uniknąć emisji ponad 4,2 tysięcy ton dwutlenku węgla.

Partnerzy portalu

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 23825,00 $ tona 2,27% 23 mar
 Cynk 2893,00 $ tona 0,21% 23 mar
 Aluminium 2264,00 $ tona 1,48% 23 mar
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.